pomazite ljudovi golf zajebava

pomazite ljudovi golf zajebava

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci u pitanju je golf 3 2.0 8v,ugradio sam plin i presao sa njim jedno 20.000 hiljada i sve je bilo ok kad k...c. Ja upalim na benzin sve ok dodam gas i in zaglavi obrtaje na 3 ili 4 hiljade obrtaja i tu drzi.Ja promenim protokomer isti problem se javlja ali sad i na plinu,stim sto sam na ja moj prosli protokomer otvarao pa nesto kao stelovao pa mi na plin spustao obrataje a sad na drugom protokomeru kad dam gas na 3i hiljade obrtaja tu il ostane il skroz polako spusti na 1100 obrtaja.Raja koji mu je moj???Pozz
 
Član
cek, koji plin....sekvent ili klasika na mixer? ako je klasika, mjerac protoka nema veze s plinom....
 
Ma obican plin,razvodna kapa kao i ruka su skoro novi.Danas idem na dijagnostiku pa da vidim dal ce glupi komp sta reci.Prvo mi je na benzi obrtaje drzao na 3i ili4i hiljade a sad kad sam zamenio protokomer na plin mu treba godina da spusti a na bezin drzi visoko opet.A kad raskacim struju sa protokomera spusti na 1100 obrtaja odmah.
 
Bio na dijagnostici i nemaju program za 93 godiste,opet sam sam na sebi ostao.Danas sam mu menjao neka mala gumena creva i radio je savrseno jedan minut i ja ga ugasim da promeni jos jedno malo crevo i cajper,opet poceo da dize obrtaje.Poooomaazzziiiitteeeeeee ljudiiiii.....
 

MTR

Član
trizex je napisao(la):
cek, koji plin....sekvent ili klasika na mixer? ako je klasika, mjerac protoka nema veze s plinom....

potpis na ovo

klasika koliko znam ide iza MAF senzora , crijevo iz grijaca plina ide tamo negde u usis , na crijevo ili granu .
Pregledaj instalaciju da negdje nema neki zaj* i vidi onaj ( ne znam ima li kod tebe ) kao ventil sa oprugom , na tom se stela protok plina.

Isto tako mozes napraviti restrikciju na crijevu usisa pa te nece zaj*avat.

Jel ti mozda pravi detonacije ?Vibracije itd?

Opet ne znam , moze bit nesto drugo , uglavnom provjeri , ovo mozes sam
 
On ima dva crijeva sto ide od rasprsivaca do kucista vazdusnog filtera i ostala crijeva su za vodu,a na usisnu granu nisam video ni jedno crijevo,on je ajnspric tako da sam sad i ja vise sludjen sta kako,sve kao radi a nista neradi.:icon_question:
 

MTR

Član
sorry , nisam znao da je tako ,onda bi trebao imati na razdjelniku ta dva crijeva koja idu na filter mali ventil kojim regulises jacinu protoka plina , jel tako nesto?
 
Član
drug dobro mu pregledaj sva crijeva da ti ne vuce negdje zrak imam takav motor isto godiste i cim negdje pocne da vuce bogdu fals zraka pocne da zaj*...
 
MTR je napisao(la):
sorry , nisam znao da je tako ,onda bi trebao imati na razdjelniku ta dva crijeva koja idu na filter mali ventil kojim regulises jacinu protoka plina , jel tako nesto?

Nije problem samo plin,nego me i na benzin zzz da je samo na plin ja bi lako
 
Sta mislite kakve su sanse da me zaj*ava ovde kazu da se zove siber vazduha ili ti idle air control (IAC).Danas mi neki lik kaze da njega promenim al moram ga naci posd istim serijskim brojem,probao sam neki drugi da stavim al isti djavo.
 
Član
vidi kakvo ti je to gumeno crijevo iberlaufa sto ide kraj alternatora pa gore na dekl ili ti poklopac ventila, to im je bolest. ako je izgorjelo tj. suplje mijenjaj. i vidi crijevo sto ide od kucista filtera zraka da nije puklo, ali moras ga dobro pregledati. pozzz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top