POMAGAJTE , ZAPALICU GA .....

POMAGAJTE , ZAPALICU GA .....

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
donedavno sam imao golfa 2 i bio je za 10 . mali kvar sam imao i experti sa bhtuninga su dali svoja misljenja i kvar je rijesen . ali sad je problem u tome sto sam mijenjao svoju 2-icu za 3-icu , GTI , 85kw , 93 god (glava za glavu). 3-ica je ok kad sam je uzeo , mali nedostaci ( lamela gume i sl.) al u sustini dobro je gurala . posto radim u Slo. normalno 3-ica ja trebala na put . do Sl. broda sve je bilo ok , vuca , potrosnja ... al poslije auto puta , granica hrvatske i slovenije mi se pocinje gubiti gas . svaki kilometar slabija vuca . jedva sam dosao do kuce :icon_mad:. poludio sam . Uglavnom kad sam stigao kuci jedva (na foru) je primao malo gasa , da ga digne sa 750 obrtaja bilo je bingo . ako slucajno i primi gas , digne na 2000 obrt. poslije toga prima malo bolje , a ako se pusi gas i vrati se na 750 opet je frka dici ga . Zvao sam majstora , dosao je i nakon razgledanja pomijerio mi je razvodno kapu 1 cm. u desno ( kontra smijer kazaljke na satu , u kasno) i tad je motor poceo da prima gas dosta bolje . sad ga i mogu viziti ali nema ni pola snage . ima li ko kakvo misljenje oko ovog prioblema , sta bi moglo biti , sta raditi ? hvala unaprijed .
 
Administrator
ma bjezi ja mislio treba ti upaljac ili benzina pa da pomognem :lol:

sta majstor kaze :icon_question: jesi gledao svjecice, ocisti ih, filter zraka, filter benzina
 
svijecice nove ugradio pri polasku , filter zraka i benzina isto tako .
to je sve ok . nekako laicki gledano dal postoji mogucnost da je preskocio zubcasti 1-2 zuba ???
jer kad se rasvodna pomjeri , dostaj je bolji !

nismo je napisao(la):
ma bjezi ja mislio treba ti upaljac ili benzina pa da pomognem :lol:

sta majstor kaze :icon_question: jesi gledao svjecice, ocisti ih, filter zraka, filter benzina

hvala nismo , izgleda da ce mi stvarno trebati malo benzina i dobar fajcak ;)
 
Član
Bjezi od majstora koji diraju razvodnik odoka. Idi elektricaru nekom da ti nastima ugao pred paljenja sa odgovarajucim instrumentom. Ako je i remen preskocio tu ce se pokazat.
Preporucujem da odes u kiseljak, BOSCH servis DUNO, ili kod pileta. Duno ti je sa lijeve strane kad ides iz sarajeva, prije INA pumpe.
Pile ti je iza skole.
 
ma sve bi to bilo ok da sam ja u Bosni. ja sam ostao "zaglavljen" u Ljubljani a ovde pale guz... sa cijenom . sadasnja situacija je da on upali , al nemam pola snage . neznam koliko mi se sigurno usuditi sa onakvim autom 600 km preci !!! da znam da se izgurati bilo bi to ok . pokusao sam prekledati oznake na zubcastom , al treba skidati remenicu sa bregaste , da bi skinuo poklopac za remen . nemam taj alat ovde . Syncro , moze li se sa masinicom za stimanje razvodnika ustanoviti dal je preskocio ?

Zerr je napisao(la):
ako os naleti do mene da se to sve fino slozi kako treba po propisu

ZERR - ti si u Vogosci ? gdje tacnije ?
imas radnju ili .,...
imam namjeru kad dodem (ako uspijem) da ga generalno pregledam i uradim jer nesmijem sa ovakim autom na put . 2-3 puta ja mijesecno idem u Ljublajnu tako da ....
a sta mislis dal se to moze prodati u Bosni , ako moze koliko ?
 
Član
Jasta je moguce da je prezubio, cim mu pomaze pomjeranje paljenja.

a jjednostavan pokazatelj da li je prezubio, pod uslovom da je sve originalno i ispravno bilo, je ovo. Auto bi moralo da radi, kada je pravilno uzubljen itd, i u jednoj i u drugoj krajnosti razvodnika, ako radi samo u jednom, krajnjem nekom polozaju, a nikako u ostalim, vjerovatno da je prezubljen.
 
ja isto tako sumnjam da je prezubljen .... nekako mi to logicno izgleda . ima li iko ikavu semu ili da napise pravilno uzubljivanje . vidio sam oznake na remenici glave , al nisam skidao donji poklopac zubcastog , vjerovatno su i one(oznake) lako uocljive . jel oznake na donjim remenicama vide iznad ili ispod motora i koliko oznaka treba biti ? 3-4 ?
 
Član
imas oznaku na zamajcu za GMT, odvrnes onaj veliki plasticni cep na zvonu mjenjaca. I imas oznaku na remenici bregaste za GMT. Oznaku na zamajcu poravnaj sa oznakom na zvonu. Oznaku na remenici bregaste (tacka udubljena na strani remenice prema motoru) poravnaj sa rubom dekla. Imas oznaku na kucistu razvodnika za prvi cilindar (crtica urezana na rubu kucista kad skines kapu i onaj poklopac plasticni ispod) Poravnaj ruku razvodnika sa tom oznakom.
Nabaci remen i zategni.
Ali onda opet moras nastimati ugao predpaljenja sa lampom.
Kad budes stimao najbolje skini deklo i izvadi prvu svjecicu i stavi sarafciger kroz rupu. Kako budes rukom okretao motor kad klip bude u GMT vidjeces. Da se ne bi desilo da je neko pogresno stavio zamajac ili remenicu bregaste pa zajeb...
I opet kad stavis remen okreni par puta rukom motor da vidis jel sve kako treba.
Mada su ti motori neinterferencijski znaci nemogu se stic klipovi i ventili.
 
Član
plavooki_31 je napisao(la):
ma sve bi to bilo ok da sam ja u Bosni. ja sam ostao "zaglavljen" u Ljubljani a ovde pale guz... sa cijenom . sadasnja situacija je da on upali , al nemam pola snage . neznam koliko mi se sigurno usuditi sa onakvim autom 600 km preci !!! da znam da se izgurati bilo bi to ok . pokusao sam prekledati oznake na zubcastom , al treba skidati remenicu sa bregaste , da bi skinuo poklopac za remen . nemam taj alat ovde . Syncro , moze li se sa masinicom za stimanje razvodnika ustanoviti dal je preskocio ?

Zerr je napisao(la):
ako os naleti do mene da se to sve fino slozi kako treba po propisu

ZERR - ti si u Vogosci ? gdje tacnije ?
imas radnju ili .,...
imam namjeru kad dodem (ako uspijem) da ga generalno pregledam i uradim jer nesmijem sa ovakim autom na put . 2-3 puta ja mijesecno idem u Ljublajnu tako da ....
a sta mislis dal se to moze prodati u Bosni , ako moze koliko ?


061 271 021
inace radim kod fadila na kobiljoj glavi dje je nekad asa bila a moj je servis u izgradnji
 
bili smo u pravu , preskocio 3 zuba . sreca nisu se sigli ventili i klipovi :cool:
uglavnom sad je ok , nije bas bas dobar jer mu sigurica treba ponovo nastimati razvodnik al sad sam mirniji .
ZERR : jel se kod tebe moze izvrsiti to stelovanje razvodnika , i opcenito stimanje sagorijevanja i ostalih stvari koje trebaju ? ako nije frka kolika je cijena ?
 
Član
moze ito se uzme orglinal knjiga njegova i sve se vidi koliki su mu parametri stelovanja po njegovoj slovnoj oznaci motora
20 km
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top