POMAGAJTE trokiranje mk2 gti 16v

POMAGAJTE trokiranje mk2 gti 16v

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
imam golfa mk2 gti 16v 102kw.
auto trokira radi kao na tri klipa nakon nekoliko mehanicara koji su rekli da je pumpa crkla promjenim i isto se desava trokira puca na auspuh.
stavljena je nova pumpa filter goriva razvodna ruka kapa kablovi svjecice sve novo i nista ponovo trokira i puca.
model mk2 je sa dvije pumpe mala pumpa iz rezervara radi navlaci gorivo dva puta dadnem kontakt i ona napuni pola litre u flasu sve je kako treba ali kola nece da rade.
POMAGAJTE ako sta ko zna.
Pozdrav
 
Član
ako je originalni motor sa 102kw onda je kod motora KR i ima K-jet ubrizgavanje?
ako je to onda ti je 99% Wur ili regulator pritiska benzine koji se nalazi zavidan na glavi motora ispod razvodnika. on se zna zacepiti od kamenca pa auto ne redi dobro. to ces malo teze naci da valja.
druga opcija ti je da su dizne otisle.
probaj ga sam nastelovati. uzmi dugi imbus kljuc 3 i imas jednu vidu na glavi injectiona pa probaj vrtiti krug krug ipo i vidi sto se dogada samo pamti koliko vrtis i di da znas vratiti na staro ako ne bude bolje
 
Član
jeste taj motor oznake KR i jeste k glava ubrizgavanje.
nisam gledao taj ventil trebam provjeriti pa javljam.
ne dobijam ja nista sa stelovanjem znaci motor ili trokira i puca na auspuh ili radi kako treba ima vucu i sve. Znaci nekada on nadodje i vozi ali to veoma kratko traje.
 
Član
regulator zraka ili kako se to vec zove kod golfa imali isti problem nedavno na g2 gti 8v ili ti je K glava otisla sta je cesta mana
 
Član
Marko_16V je napisao(la):
jeli na leru dobro prima a u voznji dode do 3-4 tisuce okretaja i pocne trokirati?

Ne znaci ili radi kako treba ili ne radi nema nista izmedju. Moje su neke sumnje da ne dobija dovoljno goriva u onu posudu gdje stoji pumpa sto nabija pritisak, ali kad smo skinuli radi i ona.
BMW nije k glava otisla provjerili smo.

cape_do je napisao(la):
Marko_16V je napisao(la):
jeli na leru dobro prima a u voznji dode do 3-4 tisuce okretaja i pocne trokirati?

Ne znaci ili radi kako treba ili ne radi nema nista izmedju. Moje su neke sumnje da ne dobija dovoljno goriva u onu posudu gdje stoji pumpa sto nabija pritisak, ali kad smo skinuli radi i ona.
BMW nije k glava otisla provjerili smo.

Dizne sam nosio na ultrayvucnu kadu tako da i njih otpisemo.
 
Član
Meni se to isto desavalo na mom 1.8 8v , otidji kod mehanicara daa ti namjesti smjesu i da ti malo razvodnik paljenja pogleda. Kod mene je bio na 45 stepeni ( to ti se gleda sa onim pistoljem, jebiga neznam kako se zove ), a treba da radi na 25 stepeni, tako sam bar razumio.

Jel ti auto neravnomjerno radi, cujes pucketanje na auspuh, to je kod mene bilo.
 
Član
Brum Brum je napisao(la):
Meni se to isto desavalo na mom 1.8 8v , otidji kod mehanicara daa ti namjesti smjesu i da ti malo razvodnik paljenja pogleda. Kod mene je bio na 45 stepeni ( to ti se gleda sa onim pistoljem, jebiga neznam kako se zove ), a treba da radi na 25 stepeni, tako sam bar razumio.

Jel ti auto neravnomjerno radi, cujes pucketanje na auspuh, to je kod mene bilo.

paljenje nastimano uzubljen kako treba sve je kako treba ali kola ne rade
 
Početnik
Marko_16V je napisao(la):
ako je originalni motor sa 102kw onda je kod motora KR i ima K-jet ubrizgavanje?
ako je to onda ti je 99% Wur ili regulator pritiska benzine koji se nalazi zavidan na glavi motora ispod razvodnika. on se zna zacepiti od kamenca pa auto ne redi dobro. to ces malo teze naci da valja.
druga opcija ti je da su dizne otisle.
probaj ga sam nastelovati. uzmi dugi imbus kljuc 3 i imas jednu vidu na glavi injectiona pa probaj vrtiti krug krug ipo i vidi sto se dogada samo pamti koliko vrtis i di da znas vratiti na staro ako ne bude bolje




tocno sto je ovaj napisao. problem lako moze biti do same K glave, ili do regulatora pomenutog.

rekao si da je razvodnik i paljenje postelovano, i da je problem ostao. takodjer da je zamjenjena pumpa (do nje nije) i rotor, kapa, svjecice, kablovi.

mislim da je najvjerovatnije problem u K glavi ili regulatoru.
teoretski mozda do kompijutera/instalacije/bobine pa da prekida paljenje ali sumljam da je ista od toga.
K glava ima takodjer mali filter u sebi, gdje je dovod goriva u nju.

trebalo bi pogledati jos da negdje na usisu motora ne postoji rupa na koju vuce zrak.
16V motori reguliraju benzin preko K glave koja se nalazi iznad kucista filtera zraka, tu postoji mehanicki sistem preko kojeg K glava "prati" protok zraka, te skladno tome daje benzin.
logicno, ako motor vuce zrak negdje nakon klapne koja se nalazi na kucistu filtera zraka (kraj K glave), smjesa ne moze biti pravilna.

ako imas negdje kompresor zraka mogu ti objasniti foru kako da pregledas jednostavno dali motor negdje na usisu vuce zrak.
 
Član
simptomi su kao da nema dovoljno goriva. a na k glavi ima pritisak i kada odvrnem dovode sa dizni na k glavi ima goriva ne vuc falsh zrak nigdje jer je taj problem bio prije i on je rijesen. moram provjeriti ventil pa vam javljam sta ce biti.
 
Početnik
cape_do je napisao(la):
simptomi su kao da nema dovoljno goriva. a na k glavi ima pritisak i kada odvrnem dovode sa dizni na k glavi ima goriva ne vuc falsh zrak nigdje jer je taj problem bio prije i on je rijesen. moram provjeriti ventil pa vam javljam sta ce biti.



problem je najvjerovatnije u K glavi ili regulatoru koji je vezan za nju. (nalazi se blizu razvodnika paljenja, na glavi motora, prema prednjem dijelu auta, i vezan je sa 2 crijeva za K glavu, ne mozes ga fulati).

mogu i da ti na hladno ne radi OK? nisi pominjao to
 
Član
ovisi kako si paljenje namjestio mora biti sa aparatom kada se gleda od 4.5 supnjeva do 7.5 ako se ne varam na 3500 okretaja. a sigurno te k jet zajebava.
 
Početnik
kec je napisao(la):
ovisi kako si paljenje namjestio mora biti sa aparatom kada se gleda od 4.5 supnjeva do 7.5 ako se ne varam na 3500 okretaja. a sigurno te k jet zajebava.



takvo paljenje moze imati na leru. za 3500rpm to je smjesno prekasno.


ali dobro bi bilo provjeriti na strogoskop svakako paljenje. a i pratiti dali se paljenje mjenja u momentu kada naidje trokiranje. iako mislim da nije. ali valja sve provjeriti.



regulator koji sam pominjao u prethodnom postu. negdje na forumu vwclubcroatia sam vidio da netko to prodaje NOVO, koliko se sjecam nije bila velika cijena. valjalo bi to svakako zamjeniti. a realno upravo to lako i moze da je ovdje problem

cape_do je napisao(la):
simptomi su kao da nema dovoljno goriva. a na k glavi ima pritisak i kada odvrnem dovode sa dizni na k glavi ima goriva ne vuc falsh zrak nigdje jer je taj problem bio prije i on je rijesen. moram provjeriti ventil pa vam javljam sta ce biti.



rekao si da si mjenjao pumpu jeli?? ili pumpe. imas dobavnu (rezervar) i tlacnu (ispod auta).

mislim da nije do njih. ali kad dodje do trokiranja obrati paznju dali slucajno pumpa ispod auta, tlacna, promjeni zvuk. ovo samo za svaki slucaj.
 
Član
Te dizne se nemogu cistit ultrazvucno. Jesi li ih testirao? Moguce da te zeza neka od dizni. Da ne otvara ili da curi. Izvadis dizne i svaku posebno stavis u neku posudu. Skines crijevo za usis zraka izmedju k-glave i motora. Premostis rele pumpe za gorivo da pumpa radi. Onda neko treba lagano da podigne klapnu protokomjera zraka, a neko posmatra kako se dizne ponasaju. Trebaju da prscu finu maglu goriva, i otprilike sve istu kolicinu. Kad se klapna spusti nazad nesmije nijedna da curi nimalo. Ako neka dizna kasnije otvara od ostalih, onda je skines i zamjenis sa onom iz cilindra pored. Ponovis test, ako je opet isto na istom cilindru onda nije problem u dizni nego u odgovarajucoj komori u K-glavi.
Dalje jako bitna stvar za taj sistem je pritisak goriva, je li ti neko mjerio?
Kada se dizne vade obavezno se mjenjaju gumice dizni.
Saraf za stimanje smjese, na k-glavi imbus, nedaj nikome da ti dira bez mjeraca CO! To se nemoze "po sluhu stimati". Paljenje takodjer, stima se sa stroboskop lampom, nista na slijepo.
 
Početnik
syncro je napisao(la):
Te dizne se nemogu cistit ultrazvucno. Jesi li ih testirao? Moguce da te zeza neka od dizni. Da ne otvara ili da curi. Izvadis dizne i svaku posebno stavis u neku posudu. Skines crijevo za usis zraka izmedju k-glave i motora. Premostis rele pumpe za gorivo da pumpa radi. Onda neko treba lagano da podigne klapnu protokomjera zraka, a neko posmatra kako se dizne ponasaju. Trebaju da prscu finu maglu goriva, i otprilike sve istu kolicinu. Kad se klapna spusti nazad nesmije nijedna da curi nimalo. Ako neka dizna kasnije otvara od ostalih, onda je skines i zamjenis sa onom iz cilindra pored. Ponovis test, ako je opet isto na istom cilindru onda nije problem u dizni nego u odgovarajucoj komori u K-glavi.
Dalje jako bitna stvar za taj sistem je pritisak goriva, je li ti neko mjerio?
Kada se dizne vade obavezno se mjenjaju gumice dizni.
Saraf za stimanje smjese, na k-glavi imbus, nedaj nikome da ti dira bez mjeraca CO! To se nemoze "po sluhu stimati". Paljenje takodjer, stima se sa stroboskop lampom, nista na slijepo.



pametno !
treba tako provjeriti.

samo cu izdvojiti to oko gumica dizni. ako neka od njih pusta, onda se opet desava ono kao da motor vuce zrak bilo gdje na usisu. test sa kompresorom bi to svakako pokazao. ali te gumice svakako zamjeniti je stvarno sitna investicija.
iako sumljam da je to ili stvar stelovanja smjese. jer da jeste, mislim da se nebi desavalo ponekad vec konstantnije. ali nikad se ne zna,,

moje misljenje, K glava ili regulator.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top