pomagajte :(.Treba mi hitno Vas savet

pomagajte :(.Treba mi hitno Vas savet

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pre par dana su me na parkingu zakacili i pri tom udubili na zadnjim desnim vratima,ispod lajsne.Juce sam odvezla auto u Reno servis,a oni nekom majstoru u Bubanj potoku.Upravo sam auto dovezla kuci,vec su ga zavrsili,ali ja nesto nisam zadovoljna:
1)Pod prstima osecam gromuljice,na oko se ne vidi,ali na dodir imam utisak kao da je ispod farbe ostala prasina ili kao da nije git lepo ismirglan
2)Imam utisak da su boju super potrefili(nema razlike u nijansi)ali mi se cini kao da se razlikuje u nacinu nanosenja farbe,kao da je grublje,kao da je npr.u debljem sloju nanesena farba u odnosu na onu fabricku(ali nije nista strasno,vise me brine ovo sto sam pod 1.napisala)
3)auto je iznutra pun pun prasine,prljavstine i slicno,da li da im trazim dubinsko pranje automobila,mislim da na to imam pravo!?
4)vidim da su presli 30 km(verovatno do do tog majstora) i pri tom mi nisu nadoknadili benzin.

Zato sam htela da se konsultujem sa Vama...cisto da znam sta da radim!?Brinu me ove grmuljice!?
 
Član
Za dubinsko ciscenje (mada mi nije jasno da nisu zastitili unutrasnjost) i naknadu benzina sumnjam da mozes ista rijesiti a sto se ti ce lose odrađenog polsa to uvijek mozes reklamirati. Ako nije ok ima da ponovo rade!
 
Legend
majstori ko majstori
isprljaju, useru i onda jos i sfusere na kraju :S
ccc

slazem sa sa madzidom, reklamiraj ;)
 

IGY

Član
naravno ja bih reklamirao isto tako,
nego mogla si nam skoknuti do podforuma novi clanovi pa nam reci par rijeci vise o sebi, a i tog renaultica da nam parkiras u garazu
:cool:
 
Član
Hvala Vam na savetima.
Znaci,mislite da ne bi trebalo da se pod prstima osecju zrnca(kao od peska)...p.s.na oko se ne vide!?
 
Član
annaBG je napisao(la):
Hvala Vam na savetima.
Znaci,mislite da ne bi trebalo da se pod prstima osecju zrnca(kao od peska)...p.s.na oko se ne vide!?

Odvezi nekom kvalitetnom limaru na pregled, nemoj mu govoriti na kojem je djelu rađeno auto. On bi trebao skuziti nedostatke i navesti ih. Ti ih zapamti i pravac u taj servis i reci "PALI STROJEVE I PONOVO!!!"
 
Član
GOLFVR6 je napisao(la):
annaBG je napisao(la):
Hvala Vam na savetima.
Znaci,mislite da ne bi trebalo da se pod prstima osecju zrnca(kao od peska)...p.s.na oko se ne vide!?

Odvezi nekom kvalitetnom limaru na pregled, nemoj mu govoriti na kojem je djelu rađeno auto. On bi trebao skuziti nedostatke i navesti ih. Ti ih zapamti i pravac u taj servis i reci "PALI STROJEVE I PONOVO!!!"

xexexe :-D hvala ti puno.Tako sam i planirala,vec sutra ujutru!;)
 
Član
te gromuljice ili nisu pocistili lim za lakiranje kako treba, ili su sfuserili pa farbali u prasnjavom prostoru a ne u komori kako bi trebalo, pa se prasina i cestice nakvatale na boju...e sad ako je prvi slucaj nanovo lakirat, ako su se povrsinski nahvatale da se to rijesiti povrsinskom popravkom, znaci bez naknadnog lakiranja...

za benzon i to sto su ukenjali auto, macku o rep, tvoja rijec protiv njihove, to si trebala odma tamo reklamirat i zatrazit... ;)
 
Član
Reklamirala sam...odmah sutradan i oprali su mi auto,medutim nije bas najsjajnije,ali inace sam trebala da radim dubinsko pranje,tako da im oprastam :)
Sto se tice farbanja,danas sam ih opet ostavila,pa da vidimo sta ce uraditi.Pored te prasine,koja je (cini mi se)ispod farbe,primetila sam na dnu vrata kao da se slivala farba ili lak...
 
Član
Ma nedaj da te prave budalom,sve sto nije kako treba reklamiraj..Jos kad oni vide da je zensko misle mogu s njom kako hoce,ali s tobom ne mogu ;)
 
Sto se neravnina tice, razloga moze biti vise, od lose pripreme, nisu prebrisali odgovarajuckom tkaninom dio prije samog farbanja, prasina poslije farbanja, pa sve do lose sprice, kondenza u sprici koji brlja mlaz.

Sto se nijanse tice, kod parcijalnog lakiranja tesko da ces postici da se razlika ne primjeti. Prije svega starost tvoje boje (samo iz tog razloga Standox Mix daje 4 razlicite nijanse za jedan kod Renaultove boje), drugi razlog koliko je sam lakirer precizan u mucenju i koliko mu je vaga precizna, pa i sama sprica kojom se boja nanosi, narocito metalik preko kojeg ide bezbojni lak, i nacin na koji su cestice nanesene jer ako je velika razlika u sprici primjetice se razlika sve da je lak teoretski identican. Da bi se to sprijecilo radi se tzv "uspricavanje", odnosno u tvom slucaju rade se zadnja vrata, ali se apciguju (skida se bezbojni lak) i sa komplet prednjih vrata, prilikom lakiranja osnovnom bojom nova boja se u sjeni nanosi na staru boju dijagonalno do 1/3 prednji vrata i onda se oboja vrata komplet prelaze bezbojnim lakom. U tom slucaju razlika izmedju bezbojnih lakova se ne primjeti bez obzira na spricu, a razlika izmedju nove i stare boje je izjednacena bezbojnim lakom.

Sto se ciscenja tice, ako limar imalo drzi do sebe i ako je imalo profesionalan auto ce temeljito oprati od prasine i muzgi, a ako su radovi na autu bili veliki onda ce ga i hemijski oprati. To je do majstora, a kvalitet lakiranja i nijansu mozes naravno reklamirati!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top