Polyester i učvršćivač...

Polyester i učvršćivač...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
:icon_smile: Puno saveta!

Ček da rezimiram. Koristim običan git (kit, i kako već, polyester) bez vlakana i tsl. Probao sam da ga nanesem špaklom, ali pravi mi grudvice koje otežavaju posao. Skontao sam da grudve nastaju zbog učrvšćivača i da treba dobro izmiksati.

Nego, da li da koristim četku ili mačka ili špaklu ili kompresor?

Pretpostavljam da može i palminim listom, ali šta mu dođe najbolje?:)
 
Član
Al se ovde naslusa svakakvih gluposti:lol::lol::lol:
Kakve cetke i valjci jeste normalni!
Fiber ili ti ga cupavi kit nanosi se spartlama a tako i cement kit,po ovim vrucinama ide sasvim malo utvrdjivaca jer brzo veze!
 
Član
mendoza je napisao(la):
:icon_smile: Puno saveta!

Ček da rezimiram. Koristim običan git (kit, i kako već, polyester) bez vlakana i tsl. Probao sam da ga nanesem špaklom, ali pravi mi grudvice koje otežavaju posao. Skontao sam da grudve nastaju zbog učrvšćivača i da treba dobro izmiksati.

Nego, da li da koristim četku ili mačka ili špaklu ili kompresor?

Pretpostavljam da može i palminim listom, ali šta mu dođe najbolje?:)

evo kao sto sam i objasnio znaci vrlo malo ucvrscivaca staviti i kita (gita) dobro zamjesati odma i cim zamjesas nanesi na povrsinu i nesmije da bude tih grudvica to ti se desavalo jer si stavio puno ucvrscivaca pa se sve to stvrdlo malkice i ti kada ga nanosis on to pravi a nanosi kit(git) sa spartlom(spaklom) ili ubi macketinu kakvu pa sa njom hahaha
 
Član
Ovo je ko gluhih telefona....:lol:
Niko ne rece coeku da ima grubi i fini(zeleni,cupavi kako god ga zvao) poliester kit.Radije stavljaj mane ucvrscivaca,da se ne prave grudve.Na jednu spahtlu od recimo 7 cm sirine stavi jedan trag ucvrscivaca (iz tube koju si dobio uz kit) odnosno istisni trag duzine 1-1.3 cm,brzo izmjesaj odnosno dobro sasjeci drugom ostrom spahtlom i odmah koristi.
 
Član
Ja mislim da covjek prvo treba da objsni koji je poliester kupio, jeli poli kit koji dodje pomjesan sa vlaknima pa se samo doda ucvrscivac, ili poli set pa nije stavljo vlakna nego samo zamjesao ucvrscivac sa smolom...
Ako je poli kit nanosi se iskljucivo spahtlom, ako je poli set ide cetkom, valjkom ili se naljeva...
Probaj malo acetona dodati u mejsavinu bude VEOMA gladja i skoro da je ne treba smirglati, brusiti...
 
Član
NAjvjerovatnije da mu se pojavljuju grudvice zato sto ne zna dobro mjesati...vjerovatno stavi vise ucvrscivaca a sporo mjesa i on se pocne po malo susiti i kad se nanese onda grudvice ostaju....
Druze, ja mislim da trebas staviti manje ucvrscivaca (kao sto su ti svi i rekli) ali da trebas malo bolje izmjesati!!!Ne znam koliko si spretan sa spartlama ali imas jos jedan nacin...kad su vece kolicine u pitanju meni mnogo laksi...nadjes kakvu dasku, komad iverice....samoznaci da je gladat sa jedne strane i onako 30x30 cm i na njemu mjesas!!Samo je fazon da ti bude glatka povrsina....onda ti je puno lakse mjesati a onda izmjesanu masu uzmes na jednu spartlu a drugu spartlu u drugu ruku i nabacuj!!!

Nadam se da sam pomogao...;)
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
Ja mislim da covjek prvo treba da objsni koji je poliester kupio, jeli poli kit koji dodje pomjesan sa vlaknima pa se samo doda ucvrscivac, ili poli set pa nije stavljo vlakna nego samo zamjesao ucvrscivac sa smolom...
Ako je poli kit nanosi se iskljucivo spahtlom, ako je poli set ide cetkom, valjkom ili se naljeva...
Probaj malo acetona dodati u mejsavinu bude VEOMA gladja i skoro da je ne treba smirglati, brusiti...
bakire ovo je obicni kit i ja sam mislio da je cupko koji je zelen al nije nego obicni kit sto auto lakireri ravnaju povrsine sa njim i on se nanosi spartlom
a ti sto rece nismo covjeku objasnili kakvih ima kitova bolje malo procitaj sta sam sve napisao pa onda reci i on je nakraju rekao da je uzeo obicni kit ima zuti ima bijeli ima raznih boja tako da po bojama nemoramo gledati a ako uzme malo kita a nanese ucvrscivaca liniju cm, cm i po ne nego uzmes one srednje spartle koje su 8/9cm stavis jedno 5cm kita sirine i visine 4cm znaci da bude otprilike i uzmes ucvrscivac pravoliniski istisnes jedno 1cm i zamjesas ili razneses pa zamjesas ucvrcivac sa kitom i onda radi sa njim al nemo ga ostavljati nego odma cim si zamjesio mazi sa njim
 
Član
ja koliko sam skontao momak ima naj obicniji cement git(kao sto Murinho rece) koji se uzme na spahtlu stavi vrlo malo tog crvenog ucvrscivaca dobro izmjesa sa dvije spahtle i nanosi. sacekas da se osusi osmirglas i ponovo naneses da popravis nedostatke koliko puta je potrebno. ako hoces jos idealnije nakon sto izvuces tim gitom kupi nitro fini git i samo nanesi tanki sloj. njemu treba vise vremena za susenje i njega hapcigujes(smirglas vodobrusnim papirom)... moj savjet ti je da ti to sam ne radis, ako mislis svoje auto, jer ocito ne znas samo ces zajebati, zovni nekog ko zna da ti pomogne i nauci te ili plati...
 
Član
Sklep'o sam ga!

Neću da se hvalim, ali dobro izgleda. Doduše, ima neravnina i sitnih brazidica koje nisam uočio na vreme, ali veoma sam zadovoljan rezultatom.

Koristio sam onaj Body kit tamno plave broje, zeleni nisam koristio jer nije bilo potrebe, a tek nakon kitovanja sam saznao da postoji i svetlo plavi koji se sporije suši od tamnog (pih!). Vrlo sam spretan sa špahtlama, napravim smesu (homogenu, naravno) za kratko vreme, ali dodavao sam puno učvršćivača i to u razmeri na 5 cm kita dodam 2 do 2,5cm učvršćivača. Skonto sam da učvršćivač mora da se doda ali količina određuje brzinu stezanja, a još kad je toplo onda se suši još brže.

Inače, probao sam i sa četkom i mačkom. Četka je postala ubojit pikado jer joj je vrh toliko tvrd, a mačak je već nakon pet minuta dobio omotač oko sunđera napravljen od stvrdnutog kita. Ništa nije dobro kao špahtla, ma koliko mi su drugo učinilo boljim (bar se s drugim nisam snaš'o).

Hvala svima!
 
Član
Pa djeces kit navlaciti cetkom i valjkom jadan nebio!:smajli16::smajli17::smajli16::smajli17::smajli16::smajli17:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top