Polovnjaci neće donijeti uštedu

Polovnjaci neće donijeti uštedu

MTR je napisao(la):
almir_gr je napisao(la):
Govorio je vec MTR za to kad sam ja pitao vezano za uvoz.. Al' ima i ono da se ne isplati ganjati to ako je auto placeno do 4000 eura, tako MTR rece, inace pohvale za covjeka, rijetko iko od svercera hoce reci kako da prodjes jeftinije, mislim, imam jarana koji se bave sa time, no nikad ne bi rekli kako da prodjem jeftinije, caba sto ti sebi trazis auto itd.

nisam ja svercer :lol: , trgujem sa obrazom

hahaha novi slogan :D

Dobro trgovac sa svime i svaciJem haha :D
 
daj ba ljudi, normalno je da auto kuce tvrde da ce biti cijena vozila ista ko i u bih ako ne i veca,
jer samim uvozom ce se drasticno smanjiti prodaja novih vozila, tako da sa sigurnoscu
auta tipa focus,golf4 i sl i sl cemo moci kupiti za manje para, i u vjerovatno boljem stanju od
ovih sa naseg trzista, samo treba biti snalazljiv pa naci fin autic, i uvesti ga u bih
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
“Ništa se neće promijeniti. Ono što je kvalitetno i dobro treba platiti svagdje pa i u EU, a ono što ne valja ne vrijedi ni kod nas. Dok platite putarine, poreze, homologaciju i drugo, za te pare ćete moći naći vozilo i na auto-placevima u BiH”, kazao je Igor Penal, uvoznik i trgovac vozilima iz Njemačke.

Bice da se on time bavi iz dobrotvornih razloga :D
 

MTR

Član
Moram se opet ukljucit u temu :) , problem ovih "trgovaca" je njihov nastup , pristup i snalazenje prilikom kupovine na EU trzistu , glavno i osnovno je da ga je kupio za 1000 i prodao za 1500 i vec se broji trgovcem i misli kako je zaradio tih 500 razlike , NE i NE jer je vec prije same prodaje potrosio tih 500 na putarine , hranu , gorivo , vinjete , izvozne papire itd itd i ne zna da je donji u startu dupli taj iznos .
Kupovina se vani vise ne obavlja na pijacama jer su preuzete od strane Rusa , Albanaca , Marokanaca i nasih dilajli koje samo cekaju postenog zemu da ga operu za ono jada sto je skupio rintajuci negdje na bausteli .
Kupovina se vise ne obavlja preko oglasa jer je fazoniranje oko toga izaslo iz mode prije 5-6 godina
Kupovina automobila se danas obavlja na nacin da se potpise ugovor na medjunarodnom nivou i ovjeri kod nadlezne institucije u maticnoj drzavi dobavljaca tako da su obje strane zadovoljene po pitanju kvalitete , nacina placanja i zastite treceg kupca .
Ja sad npr. imam ugovore sa par Lasing kuca i par aukcijskih kuca u Austriji , Francuskoj , Njemackoj , gdje sam 100 % siguran u papirologiju , pratece dokumente , kljuceve , servisnu istoriju , dostavljaju mi auta na ugovoreno mjesto , gdje prije mojeg placanja dobijam po 70 slika od jednog automobila sa svim mogucim nedostatcima koje mozda postoje na autu ( parnica , nedostaje npr. ratkapa ili rezervni tocak ) ........

Nastavak slijedi , dosao mi kupac :)
 

MTR

Član
idemo dalje

Cesto sam gledao ove nase svercere kako lutaju po Starnbergu i blizoj okolici Minhena i traze vozila koja ce preprodat po BiH , to su cuda kako ljudi pregovaraju :lol:

cijenu vozila diktira nabavna cijena i uracunati troskovi , automatizmom je kod nas veca cijena + sto dodaju marze kojih nema nigdje na svijetu , i naravno prodaju smece od auta po BiH koje ni Rumuni ni Kazahstanci nece da kupe

Sve dok drzava ne uvede obratni porez na uvoz kakav je npr. u Albaniji gdje za auto staro 1 godinu placate 1 % a za auto od 20 godina 20 % poreza nece biti kako treba jer ce kupca samo finansijska racunica navesti da kupi vozilo po povoljnoj cijeni

Npr. Lagune II su po BiH u rangu cijene od 10 - 15 hiljada KM , sta mislite koliko su gore ? Od 2-3 hiljade EUR , ostalo sracunajte sami

Najbitnija stvar kod prosjecnog kupca je neinformisanost , to se samo ode na autopijacu i gleda prosjek cijene vozila gdje su motori prepakovani i mijenjani po 6-7 puta , nema veze samo nek je VW :D . Od tolikog pristupa informacijama ono ode na pijacu i bleji vazdan ko ovca i cudi se kako je tamo neki Opel pravo uscuvan i da vrijedi toliko , a da ne pricam o ovom sistemu prodaje u zamjenu ,znas jarane za pare je 10000 a u zamjeni je 12000 koja je to logika bog te mazo , ekonomski gledano nista se ne dobija nego samo imate satisfakciju da vam roba nesto vise vrijedi a u smislu da iz te imaginarne 2000 KM izvuce zivljaka od 500-1000 ( ovo samo navodim kao primjer )

eto ko hoce ja cu mu pokacit izvozne cijene na danasnji dan pa racunajte kolike su ustede i kakva auta dobijate prilikom kupovine . ne reklamiram se vec samo zelim da vidite kako se sta krece vani i ovdje .

;)
 
Član
Isplati se samo da sednes sa nekim u auto, odete u sloveniju nadjes dobar auto(dobro ces ga i platiti) ali kad sve saberes za malo manje pare nego na nekom placu i malo cimanja, uzimas auto koji je sigurno dobar. Ovako niti znas sta kupujes niti je jeftino, kod ozbiljnih prodavaca su auta skupa jer ona auta koja su u dobrom stanju i koja su malo presla su skupa i u inostranstvu!
 
Član
a koja je realna vrijednost da se neko auto uveze ocarini preveze i sve to, znači da se uveze neko auto koliko bi imao zarade taj što to čini ??? za koliko novaca si ti MTR spreman uvesti neko auto od 30.000KM ?
 
Mene to sve zanima, jer ja najvjerovatnije da idem na uvoz slijedeceg auta, buduci da je moje skrseno i cekam odstetu, tamam dok vidim kako ce taj zakon o uvozu proci, def. sam se odlucio na uvoz auta, najvjerovatnije Austrija, buduci da imam par rodjaka koji rade oko auta i zive gore, al' to je sad offtopicarenje haha.. Sto se mene tice, svaka informacija iskusnog covjeka na tom polju moze svima posluziti, ako ti se ne gadi pisat, pisi haha :D....
 

MTR

Član
Salle je napisao(la):
a koja je realna vrijednost da se neko auto uveze ocarini preveze i sve to, znači da se uveze neko auto koliko bi imao zarade taj što to čini ??? za koliko novaca si ti MTR spreman uvesti neko auto od 30.000KM ?

dobro si pomenuo u donjem postu , cijena usluge , to i jeste ono oko cega se bazira cijeli proces trgovanja , evo primjer :

Ford Mondeo Mondeo 5p Berline 5P 2.0 TDCi
godište: 2009, kilometraža: 138.759 km
broj šasije: WF0EXXGBBE9J37446
motor: ccm KW: 0.00 Kw, tip stupnjeva:##
boja: siv
oblik: limuzina
troškovi transporta: 230,00 €
trošak popravka: 0.00 € (EuroTax)
Cijena: 11.500,00 EUR - neocarinjeno
Do registracije : cca 27-28.000 KM

e sad otidjite malo na mobile pa pogledajte cijene , na to dodajte da morate otici gore ili da vam neko kupi , da vam sredi papire , da stavi col table ,da vam doveze ili kako god imate dodatni trosak od minimum 700-1000 KM prije ulaska na carinu
 
Član
koje tamo kilometre neki prelaze samo do posla, kod mene jaran svaki dan nekih sat vremena na autobanu u jednom pravcu... pa racunaj :lol: :lol:
 
Član
almir_gr je napisao(la):
Mene to sve zanima, jer ja najvjerovatnije da idem na uvoz slijedeceg auta, buduci da je moje skrseno i cekam odstetu, tamam dok vidim kako ce taj zakon o uvozu proci, def. sam se odlucio na uvoz auta, najvjerovatnije Austrija, buduci da imam par rodjaka koji rade oko auta i zive gore, al' to je sad offtopicarenje haha.. Sto se mene tice, svaka informacija iskusnog covjeka na tom polju moze svima posluziti, ako ti se ne gadi pisat, pisi haha :D....
Odmah da ti kažem da zaboraviš Austriju ,tamo ti je preskupo.
A što se tiče uvođenja euro3 auta ,u suštini ništa krucijalno se neće desiti. Možda kod većih auta će i biti nekih pojeftinjenja tipa Passata ,E klase ,A6...
Mala će auta manje , više ostati na istom nivou.
A ne stoji ni da su gore sva auta bolja od naših.
Gore auto koje je cijenom prihvatljivo za naše tržište uglavnom i nije u nešto puno boljem stanju nego ovamo ,pa šta mislite da je gore sve divno i krasno ,i da gore nema ajntraga koje gledaju da vam uvale neko smeće. Sve u svemu i gore se pravo auto mora platiti.
Tako da što se tiče samostalnog uvoza , ako gore nemaš nekog ko radi sa autima ,bolje i ne ići. Bolje ćeš proći u Bosni. Jer ti ovde možeš birati i gledati do mile volje ,a gore kad si, ti auto moraš uzeti ,ako nećeš da pukneš ,200,300,500 evra ubudale. Koliko sam se u zadnje vrijeme nagledo Srbijanaca što basaju po Sloveniji ko bez glave i na kraju preplate neku kantu koju su mogli kod kuće , bez da se zajebavaju uzeti za 500 evra manje.
Od svega ovog će biti ,tresla se brda ,rodio se miš:lol:
 
Top