Polovan automobil do 16000?

Polovan automobil do 16000?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Anes_mo je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Po čemu je Golf pouzdaniji od Civica i 307:icon_question:
Kakve to probleme ima C4:icon_question:
Za te pare možeš uzeti auto kakvo poželiš, ni Gnojfa, ni 307, ni Šljivika ni bilo šta slično ne bih ni gledao, može se uzeti mnogo komforniji i bolji auto, a što kaže George, Sandero je NOV i ODLIČAN auto, a još najnoviji Stepway izgleda fenomenalno.
Ako ti je bitna udobnost, pouzdanost i odličan automobil, ja bih C5 uzeo, a za te pare možeš i fenomenalnog BMW-a E46 uzeti.

Salis se ? :icon_confused:

Po meni e46 nije ni malo udobniji od golfa 5, a golf pozadi ima puno vise prostora ta dva auta sam vozio za civic-a i 307 neznam. ;)

Nije udobniji? :icon_eek:
 
Nitko ti neće dati pouzdanu informaciju jer se te informacije uglavnom temelje na tome šta se kome sviđa. Jer kod polovnih auta novije generacije, bez obzira na marku nema pravila.
Evo primjera kod mene: jedan od mojih rođaka imao Alfu 156 2.4 jtd, prešao cca 350000km bez ijednog kvara, prodao je zbog potrebe za većim autom, a za isto to vrijeme njegov brat ima C220cdi w203 T i dao je do sad bar 2000 KM za popravke motora, je li tu i dalje Alfa sranje a Merc Bog ?
Ja uz BMWa imam i AstruH 1.9 cdti, do sad 230000 bez kvara, dok mi prijatelj ima istu takvu i imao je problema s njom.

Samo trebaš znati da je VW u BiH toliko popularan zbog tradicije i navike a ne zato što mu je superiorna kvaliteta u odnosu na druge.
Golf 2 je doprinio tome jer je realno jedan od najkvalitetnijih auta koji su napravljeni, i isticao se od ostalih, ali 5ica nije bolja od npr. Focusa da opravda duplo veću cijenu kao polovnjak.
 
BHT Ovisnik
Anes_mo je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Po čemu je Golf pouzdaniji od Civica i 307:icon_question:
Kakve to probleme ima C4:icon_question:
Za te pare možeš uzeti auto kakvo poželiš, ni Gnojfa, ni 307, ni Šljivika ni bilo šta slično ne bih ni gledao, može se uzeti mnogo komforniji i bolji auto, a što kaže George, Sandero je NOV i ODLIČAN auto, a još najnoviji Stepway izgleda fenomenalno.
Ako ti je bitna udobnost, pouzdanost i odličan automobil, ja bih C5 uzeo, a za te pare možeš i fenomenalnog BMW-a E46 uzeti.

Salis se ? :icon_confused:

Po meni e46 nije ni malo udobniji od golfa 5, a golf pozadi ima puno vise prostora ta dva auta sam vozio za civic-a i 307 neznam. ;)
E46 izmislio svijet za golfa,ne prdi svega ti, a prostora ima definitivno vise, pogledaj ti da se nisi vozio u E36 ;)
George je napisao(la):
Bmw 3, audi a4, a3,golf,c klasa.... Su sauta sa manjkom prostora na zadnjoj klupi. Z am vozio i vidio neke jos i vozim...

Ti isto, E46 se nemoze s prostorom nikako mjeriti sa A4, C klasom, kamo li A3, auto s najvise prostora u toj klasi, ja ga nikad ne bih uzeo da nema prostora, prije ga porediti sa A6.... ja imam Volva koji ima vise prostora od svih navedenih tu, a BMW ima vise prostora od ostalih, ali samo E46 od trica, ostali su dosta skuceniji tipa E36...:icon_biggrin:
 
Član
http://www.pik.ba/artikal/8340066/vw-pasat-1-9tdi-limuzina/

Eto to je idealno auto za tvoje potrebe :)
Nije toliko skup nije kvarljiv ne troši puno
udoban . . . best buy

Za 12 000 KM kupiš fino auto :)
 
Član
CoL3 je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Po čemu je Golf pouzdaniji od Civica i 307:icon_question:
Kakve to probleme ima C4:icon_question:
Za te pare možeš uzeti auto kakvo poželiš, ni Gnojfa, ni 307, ni Šljivika ni bilo šta slično ne bih ni gledao, može se uzeti mnogo komforniji i bolji auto, a što kaže George, Sandero je NOV i ODLIČAN auto, a još najnoviji Stepway izgleda fenomenalno.
Ako ti je bitna udobnost, pouzdanost i odličan automobil, ja bih C5 uzeo, a za te pare možeš i fenomenalnog BMW-a E46 uzeti.

Salis se ? :icon_confused:

Po meni e46 nije ni malo udobniji od golfa 5, a golf pozadi ima puno vise prostora ta dva auta sam vozio za civic-a i 307 neznam. ;)
E46 izmislio svijet za golfa,ne prdi svega ti, a prostora ima definitivno vise, pogledaj ti da se nisi vozio u E36 ;)

Nisam pogrijesio u pitanju je e46 325i valjda znam sta sam vozio. Znaci auto ko auto fenomenalno od izgleda do opreme ali glavni je problem skucenost zadnje klupe pogotov sto je svak od nas imao preko 185 tako da ovi sto su sjedili pozadi nije im nimalo bilo konforno. A sto se tice golfa 5 po udobnosti meni je nebo i zemlja on i golf 4, a sto se tice e46 i golfa 5 nisam bas osjetio neku ogromnu razliku u udobnosti bar se meni tako ucinilo ;)
 
BHT Ovisnik
ja ga imam, i to jedino auto te klase koje ima bas mjesta nazad da ti nisu noge skucene,ne bih nikada uzeo BMW serije 3, trazili smo peticu,tamo vamo, kolkega kupio 325i, nisam htio ni da razmisljam,dok me nije nagovorio da sjednem, u jednom pravcu do Dubrovnika ja vozio,u drugom sjedio nazad i rekoh nije potreban E39 uzeti cu ovo jer je i majki pregledniji,j asam 185 visok,otac preko 190, i jos 2 covjeka kao on bez ikakvih problema se voze,bas je to prednost sto u autu sjedis veoma nisko i jako puno visine ima,a prostora za noge na pretek... a u golfu 5 kada sjedim kao da sjedim u onim gradskim autobusima na sećiji... ni bmw-a nemogu porediti po udobnosti sa Volvom,ali bome za Golfa itekako mogu, zato sto mi mnogo prijatelja ima i golfa 4 i 5 i vozam se i oni se vozaju pa znam i njihovu pricu...

evo sada sam bio u garaži i uzeo metar sa sobom! znaci sa prednjim vozacevim sicem,namjesenim za mene (ispruzene ruke i noge,spusten sic po dubini najnize, ali naslon nije zavaljen jer nisam krkan za volanom) presao sam iza i izmjerio, za glavu da diram mi fali od 5-8cm, s tim da za koljena imam 6cm jos prostora,a mogu vozacev sic jos da podignem da bude klasika kao u golfa i opet da skoro bez problema vozim,a napravio sam prostora iza sebe
 
Hvala na brzim odgovorima. Ovaj Passat stvarno nije loš za 12k.

Nekako mi nije bmw za studente, skupi dijelovi? :icon_confused:

Što se tiče ovih što se prepiru oko udobnosti, mogu vam reći da sam se dosta vozio u Golfu 5, iako ga ne volim pretjerano, mislim da ima stvarno dosta mjesta nazad... Ja sam krupan (188cm/95kg) i dovoljno mjesta imam na zadnjoj klupi. Golf 4 je sasvim druga priča, akrobatske/yoga poze moram izvoditi da bih sjeo nazad ko čovjek, čak i kad se prednje sjedište gurne skroz naprijed.

Vectru C vozi drug, onako nije loša, i stvarno je unutra komforna, uzimam i to u razmatranje!

Momci pravi ste ;):cool::cool:
 
Član
malisignali je napisao(la):
Tražim od auta da bude prvenstveno pouzdano (ne bih baš da idem od majstora do majstora više puta mjesečno), da me neće ostaviti na putu kad krenem nekuda. Da ako dođe do kvara bude lako (čitaj: brzo i efikasno) popraviti.
Vozio bih ga uglavnom po gradu, 1-2 puta mjesečno malo duže relacije (na selo - sa sela, oko 100-150km u jednom pravcu), i 1-2 puta godišnje dugačke relacije (more, 400+ km).
Dizela bih uzimao. 5 vrata. Bitna mi je udobnost. Tražim uglavnom hatchback (ne znam kako se kod nas to prevodi, malo auto? :icon_confused:), mada bih razmislio i o nekim sedanima ako bude dobrih prijedloga. Što se tiče motora ne bih išao ispod 90ak konja, da se baš preticanje ne računa u satima... :icon_mad:

Najpouzdanije ti je novo auto...u tom rangu imaš nove dacije ili osnovnu fabiju....samo što ta auta dolaze sa osnovnim motorima 75 i 60ks i nisu prestižna, jebi ga...
Polovnjak sa "tek se razradio" 200.000 kilometara ti je uvijek veći rizik. Što se tiče kilometara, ako ne tučeš gradske kilometraže mnogo, biraj benzin. Dizel, bilo koji, kad dođe na popravku plivajući zamajac, turbina, dizne i sl. očekuj barem hiljadarku da rikneš na njemu. Obični, atmosferski benzinci nemaju tih problema (i na kraju krajeva uvijek možeš ugraditi plin).

Što s tiče preticanja, bolje razradi svoju vožnju, a preticati možeš i sa autom od 25 konja...

Ja bih zaobišao VW grupaciju...ne jer su loši, nego su precijenjeni (doba golfa 2 sa jedne strane i tavrie s druge strane je davno prošlo) i izloženi su visokom riziku od krađe...džaba sve ako ti ga ukradu.
 
Član
Ma poslusaj mene i obidji malo salone, uvijek ima neka akcija,popusti i tako to. Nedavno je jaran kupio cruza disela za 19 milja uvijek nesto izleti. Moj ti savijet jos uvijek stoji odes fino u daciu pogledas sta daju za te pare, pa u shevrolet i oni ti imaju onog avea nije lose auto... P onda do opela mozxa je kakva corsa spustena ili stariji model astre jer znaju se rijesavat auta na lageru pa spustaju cijene... U vw jedino up mozes za te pare al on ti je mal. E zad pazi ovo ako mezes ikako uzet na firmu ili neki prijavljeni obrt ako nemas ti ima neko od rodbine, u tom slucaju ti se ne racuna pdv tako da vec z tim parama mozes i nesto vece uzet. Malo noge protegni
 
DasAuto.jpg


I Bog da te vidi :icon_smile:;) VW svjetsko a naše :lol:

Zajebi te nove Dačije, Šervolete, ništa to... To da išta valja i Bošnje bi vozale (niji Bošnjo lud), samo nešto provjereno :lol:

Koliku mi sreću imamo što su nam đedovi u Njemačakoj na baušteli radili, ne daj Bože da su u Japanu sad bi svi one japanske krševe vozali :lol::lol:
 
E'o vidiš, zato i tražim mišljenje forumaša... 2 posta jedan ispod drugog a totalno suprotna mišljenja :icon_question:

Osim ako Leta AvantGarde ne priča sarkastično, onda je to druga priča :lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top