polo gasi se hladan polo 1.4dizel 94 god

polo gasi se hladan polo 1.4dizel 94 god

Član
prije svega ovo mi je prva tema,tako da ako nisam u pravoj kategoriji da se premjesti..
imam auto polo 1.4dizel 94godina
gasi se kako je zahladilo,znaci kad se upali radi oko 5 sek i ugasi se i potom se dobro strese,
ponovo upalim i onda se ne gasi,kad je vruc normalno sve samo prvi hladan start
grijaci su novi,auto ne vergla pali na jedan okretaj.pumpa radjena u visokom kod zufera prije godinu
grijaci su novi auto ne vergla auto odma upali
promjenjen je naftni filter
eh sad da napomenem cuju se hidropodizaci odavno,da li mog pravit problem da dok je ulje gusto nemoze odmah u nju da udje ili cak nikako ako su neki skroz slabi
skido sam i ocistio uljnu pumpu opet je isto
sta mi preostaje ima li neko ideja
pisite svaki savjet dobro doso
 
Član
Ja sam imao slican problem na jednom passatu nakon generalke, problem je bio u pumpi ulja. Stavio drugu i ok. To kod tebe mi vise djeluje kao da si dao malo gasa pa se motor ugasi. Jesi siguran da grijaci rade? Podesenost pumpe i dizne su isto faktor.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Član
Hvala drug na odgovorima
Grijaci su novi a da ne rade auto bi verglo ne bi odma upalio,pumpa uradjena i podesena u visokom kod zufera
Kad je vruc auto sve uredu,juce sam skido i cistio uljnu pumpu opet isto
Sta jos moze bit sa njom a da ne valja to su mi i visokom rekli zvao ih juce da moze bit do uljne pumpe
Je li ti svjetlila lampica od ulja kad ti nije valjala pumpa
A i ja sumnjam na uljnu pumpu,a u konjicu kog god sam majstora pito za pumpu gleda ko u cudu kaze kako do pumpe
Jel kod tebe pasat mogao upalit i vozit se
Kod mene upali od drugog puta i sve onda uredu ne gasi se
 
Član
Nije se palila lampica, radio bi na leru al kad bi pokusao krenuti ugasio bi se auto. Onda treba cekat da 2min radi i onda bi bilo ok

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Član
Kod mene se ugasi nakon par sekundi i onda ponovo upalim i onda se moze krenut nece se ugasit
A hidro podizaci se isto dobro cuju
Da li moze bit nesto oko ulja pumpa ili podizaci pa da se ne otvore ili zatvore ventili ako pumpa kad je ulje hladno gusto ne nabije odma ulje
Hvala na odgovoru drug
 
Član
Trazim pa nema nigdje ista je kao za holf 1.3 benzin ali nema u autodijelovima mozda nekako da naruce
Pa trazim dalje promjenit cu je svakako
 
Član
Imam vise motora 1.3 benzin ako greva pumpa javi se a probaj prvo vidjeti nepovratni ventil za gorivo imaas li i kakav je

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Član
hvala svima na odogvorima
nek svak procita moj prvi post prije bilo kakvog prjedloga
da se ne ponavljaju price o grijacima itd.
auto upali normalno ne vergla,kad je toplije vani samo se jako strese nakon 5 sekundi i to prodje
kad je hladno puno onda se ugasi i kad upalim ponovo ne gasi se vise niti trese
znaci samo kad prvi put palim grijaci odrade i upali na pola kljuca nema verglanja
 
Top