polo 9n problem sa palenjem

polo 9n problem sa palenjem

Član
Nedavno mi se pojavio problem pri palenju s polom 9n 2003 god 1.4 tdi 75 hp. I imam osjecaj da se svakim danom to palenje pogorsava,posto zena ga vozi kaze da je mozda malo i na vuci izgubio...Kad se auto ne pali npr 1 dan i sutra kad ga hocu upaliti,nebitno da li je ujutro ili u toku dana,jako jako dugo vergla,znaci znam verglati skoro pola min da ga upalim.Posto imam svoju dijagnostiku kopcao sam ga nema nikakvih gresaka,sve radi super,zamijenio sam filter goriva,filter zraka,i opet isto.Ako neko zna u cemu je problem neka pomaze :)
 
Član
Citaj malo parametre, vidi ima li ti sta nelogicno, obrati paznju na korekciju dizni, pusti se samo citanja greski.. ili jos bolje, odvezi auto majstoru :D
 
Član
auto ce aBd svakako majstoru,al reko da se prvo s vama posavjetujem sta i kako,da nije neko imao slican problem..
 
Član
Nisam ni ja imao nikakvih gresaka sto se toga tice. I meni je bilo kao sto je i tebi, znaci paljenje svaki dan sve gore. Posto nije bilo gresaka radio sam ko i ti, mijenjao filter goriva, provjeravao senzor bregaste, sumnjao cak da nije zupcasti preskocio posto sam prije toga na par mjeseci radio veliki servis, medjutim nista od toga. Meni su dizne dva puta crkavale pa cu ti prenijeti iskustvo. Prvi puta samo nije palio dobro, osjetio sam kad ga isforsiram pa stanem da malo treska u leru. Nije pusio ali je imao cudan miris nazad. Drugi put kad mi je crkla dizna je uvijek palio od druge, pusio i tresao, ali sam vec bio uhodan pa sam odma od dizni krenuo,hehe. Moja ti je preporuka odraditi dijagnostiku dizni, to je ovo sto te alen pita, da provjeris parametre dizni, da vidis koja koliko goriva baca. Ako ti je prokapala dizna kao sto je meni prvi puta bilo onda je moguce da ti kapa nafta u cilindar dok je auto ugasen, i onda teze pali, to je bio kod mene slucaj
 
Član
ajd sutra cu pogledati parametre ,a sto se tice ostalog nisam primjetio drugaciji zvuk,sad opet ne znam jer ga ja ne vozam ,ev sad zenu pitam kaze kao da malo vise drnda nego sto je prije,uglavnom ne dimi ni sekunde.hvala na odgovoru svima
 
Član
Kad ga upalis ako ne trese daj mu jaci gas, ako pocne trest onda je to to. Inace ti motori imaju jako puno problema, izmedju ostalog i sa diznama, ja koliko sam para ulupao u motor mogao sam jos dva druga uzet, pa ih mijenjat po potrebi,hehh. Uglavnom na.kraju sam odvezao u ovlasteni Bosh servis, oni su mi mijenjali jednu problematicnu diznu, te gumice i podloske na druge dvije, nikad vise nije zezao
 
Član
sutra cu pokusati ovo sto mi je alen preko pvt rekao a isto i tebe cu poslusati i izmjerit cu prametre pa cu javiti sta i kako,a sto se tice ovog pola kod nas jedvije i pol godine i nikada problema nije bilo nigdje,svaki dan se auto vozi ,za te dvije i pol godine samo aksijalni desni promijenio i filter goriva,ostalo sve ko metak,normalno tu ne racunam mijenjanje ulja
 
Član
Kod mene je 6n2,.on im je bio kao pokusni kunic sto se tice tih motora, vec na 9n je malo bolje. Ako ti bude dizna one su ti po 200km polovne
 
Top