polo 6n-problem sa centralnom bravom

polo 6n-problem sa centralnom bravom

imam problem prvenstveno sa vozačevom bravom,gdje nemogu nikako zaključati sa vanjske strane,čak neće ni da okrene ključ.dok sa suvozačevi vrata uspijem zaključati,ali i to ne od prvog puta,već od nekoliko puta uspije zaključati sva četvera vrata...šta može biti problem,kako riješiti
 
Član
pentium4 je napisao(la):
imam problem prvenstveno sa vozačevom bravom,gdje nemogu nikako zaključati sa vanjske strane,čak neće ni da okrene ključ.dok sa suvozačevi vrata uspijem zaključati,ali i to ne od prvog puta,već od nekoliko puta uspije zaključati sva četvera vrata...šta može biti problem,kako riješiti

to ti je sve od šibera :lol: jedan kvar povlači drugi
 
George je napisao(la):
pentium4 je napisao(la):
imam problem prvenstveno sa vozačevom bravom,gdje nemogu nikako zaključati sa vanjske strane,čak neće ni da okrene ključ.dok sa suvozačevi vrata uspijem zaključati,ali i to ne od prvog puta,već od nekoliko puta uspije zaključati sva četvera vrata...šta može biti problem,kako riješiti

to ti je sve od šibera :lol: jedan kvar povlači drugi

aaj,pa nije valjda?
 
Član
jesil probao podmazati brave malo, ne znam da li mozes iznutra zakljucat, recimo kad spustis onaj hepek na vratima, jel se sve zakljuca, jel tako bude ok:icon_confused:
 
Član
jesu jesu, pogledaj brave, skini tapacirung pa pogledaj, nesto mora blokirat, ako iznutra ide ok onda trazi na bravi koji je belaj;)
 
Član
Brave spekle ... moraju se rastaviti i reparirati ... ali prvo probaj doooobro WD40 da naspricas i da probas da ih razradis ... ako to neuspije, rastavljati se mora ;) a sad neznam nekog bravara u Bihacu :icon_question:
 
drug kada skines tepicirunge malo se podviri i vidi na vozacevim vratima kako ti stoi ona polugica sto ide od motorica
centralne na bravu
a sto se tice razradivanja brava samo ih poskidas i dobro operi benzinom onda WD pa drkaj s onim polugama
kad izdrkas odnosno dosadi ti opet benzin iisperi WD i onda grafitne masti i podmazi
a to sto ti od suvozacevih nece da reaguje provjeri dali kada okrenes kljuc dobijas stuju na vakuum pumpu GLAVNU
ako ne onda ti je negdje kabal u banani ili kontakti u vakuum pumpicama oksidiro zbog zraka nekad topao nekad hladan =oksidacija
toliko od mene i pozzz sretno u reparaciji ;)

p.s. ebiga sorry na izrazima
 
e ovako,danas sam raskopao sve ono,i skroz sam sknuo onu bravu vanjsku..i kad stavim ključ u bravu (kad brava nije prikačena ninašta) i dalje ne mogu okrenuti ključ...moj neki zaključak je da možda taj ključ uopšte ne odgovara na tu bravu,tj.možda je prethodni vlasnik mjenjao bravu,a nije mi dao i taj ključ...
da li može biti da je nešto zapeklo u bravi,pa da zato neće da okrene,mada sam nakapao ulja za podmazivanje i dalje ništa?
i mogu li ja kupiti novu bravu,ali da mogu zaključavati sa ovim ključem kojim palim auto?
 
Član
pentium4 je napisao(la):
e ovako,danas sam raskopao sve ono,i skroz sam sknuo onu bravu vanjsku..i kad stavim ključ u bravu (kad brava nije prikačena ninašta) i dalje ne mogu okrenuti ključ...moj neki zaključak je da možda taj ključ uopšte ne odgovara na tu bravu,tj.možda je prethodni vlasnik mjenjao bravu,a nije mi dao i taj ključ...
da li može biti da je nešto zapeklo u bravi,pa da zato neće da okrene,mada sam nakapao ulja za podmazivanje i dalje ništa?
i mogu li ja kupiti novu bravu,ali da mogu zaključavati sa ovim ključem kojim palim auto?

bola nekad ti je polo bio obijen pa je brava razvaljena! ako mislis pravit promijerni je
 
George je napisao(la):
pentium4 je napisao(la):
e ovako,danas sam raskopao sve ono,i skroz sam sknuo onu bravu vanjsku..i kad stavim ključ u bravu (kad brava nije prikačena ninašta) i dalje ne mogu okrenuti ključ...moj neki zaključak je da možda taj ključ uopšte ne odgovara na tu bravu,tj.možda je prethodni vlasnik mjenjao bravu,a nije mi dao i taj ključ...
da li može biti da je nešto zapeklo u bravi,pa da zato neće da okrene,mada sam nakapao ulja za podmazivanje i dalje ništa?
i mogu li ja kupiti novu bravu,ali da mogu zaključavati sa ovim ključem kojim palim auto?

bola nekad ti je polo bio obijen pa je brava razvaljena! ako mislis pravit promijerni je

ok,no uz novu bravu dobijam i drugi ključ,pa mogu li ja nekako napraviti da otključavam sve sa jednim ključem kojim palim auto,kao što mi je trenutno
 
Član
moze se zamjenuti ulozak samo,ali i u tom slucaju mora biti kljuc u ulozku u protivnom nemozes izvadit ulozak a i rasuo bi se,najbolje ti je da na daljinsko zakljucavas sva vrata netreba ti kljuc :cool:
 
pa i ja kako god skontam najbolje mi je ugraditi daljinski,moram se samo malo raspitati koliko bi me to koštalo,pa da vidim.
 
Top