Poliranje sa Sonax-om

Poliranje sa Sonax-om

Moze li mi neko objasniti u kratkim tezama kako da ispoliram dio auta koji je malo ogreban. Uzeo sam sonax pastu za poliranje u sivoj boji, to mi je preporucio jedan momak na autopraoni. u pitanju je ova pasta: http://www.njuskalo.hr/image-w450/ostala-autooprema/polir-pasta-sonax-slika-6396665.jpg
Znaci zanima me kako polirat, koliko staviti paste, cime je najbolje polirat itd.:icon_question:;)
 
Član
I mene slicno interesuje,trebam da ispoliram jedan dio na vratima sto je matirao ???

Adele koliko kosta ova pasta sonaxova??
 
Član
pasta je oko 20 km kolko znam, i ja je hocu kupiti ispolirati komplet auto, kazu da auto bude ko ogledalo ako se rucno polira nekoliko pranja :)
masinski mozda da traje dosta duze ;)

neko iskusniji, jel bolja ova pasta ili ovaj vosak ? http://www.pik.ba/artikal/1110506/sonax-xtrme-vosak-potpuna-zastita/
 
Član
vladica85 je napisao(la):
Mozel' se magicnom krpom polirati:D ozbiljno pitam,znaci ne mora neka perfekcija da bude?

mislim da ne, jer ona kupi sve i ostavlja potpuno cistu,suhu povrsnu..neka spuzva ili mikrofiber krpa mislim da je ok ;)
 
Član
Ja sam polirao pamucnom potkosuljom :D Fino je isjecako na komade, auto dobro oprao i sklonio ga u debeli hlad.
Pastu sam nanosio na auto kruznim pokretima. Nakon par minuta kad se osusila istim pokretima sam je skidao ali sa drugim komadom potkosulje.
Drama dobro ispalo :)
 
Član
pamucna krpa i udri. Prije svega auto detaljno oprati da nebude nikakva pjeska prljavstine i necistoce i onda dio bo dio polirati do zadovoljavajuceg ucinka. Ako se kvalittno radi jedno 6-7 sati posla bi moglo biti dovoljno za jedan auto dovesti u ''pristojno stanje'' a desetak sati rada da bude bas extra extra. I nakon toga opet detaljno pranje da ne ostane tragova paste i vosak ovaj sonaxov je solidan. 2 -3 sloja voska odraditi i ima da bude ko pasje mudo. Uglavnom ima na youtube mijun snimaka sa uputama za pravilno rucno poliranje i nanosenje voska. Kasnije postavim par slika na g4 sta sam radio cisto da boju vratim u zivot a uskoro cu raditi detailing kompletnog auta sa 3m programom polir pasti , poor boy's black hole glazura i V7 nano vax ima da bude savrsena boja cijelu zimu. Doduse za ovo poliranje treba jedno 150-200e materijala ( dovoljno za 3-4 auta da se odrade) ali kad se skupi ekipa ili ko ima u garazi 2-3 auta isplati se kupiti.
 
Poliranje je citava nauka i vrlo skup sport. Ne bih da te obeshrabrujem, ali iskreno mozes zaboraviti neke znacajne rezultate sa Sonaxovom pastom i ostalom neprofesionalnom opremom.
 
Član
http://www.njuskalo.hr/image-w450/ostala...396665.jpg
Ova pasta je obični filer i popunit će manje ogrebotine. poslije nekoliko pranja to će se isprati i opet isto, tako da samo bacaš pare. paste koje ima kod nas na benzinskim pumpama ili OBI i slično, zaboravi, sa njima ne možeš ništa uraditi, tipa sonax, abro i slično.
ovo što je rekao olensoner potpisujem.
zaboravite poliranja od 50 - 60KM, to je nemoguće uraditi za te pare da valja išta, a isto tako nemoguće je bilo šta uraditi sa jednom pastom od sonaxa i to ručno.
ako već hoćeš sam da radiš i nemaš para za nešto skuplje za 30tak KM možeš preko interneta kupiti meguiars swirlx koja i nije toliko loša, a može se sa njom raditi ručno, neke ogrebotinice ćeš i skinuti.
 
Član
iz mog iskustva reci cu da je sonax-ova pasta ***** obicni, bar ja s njom nista znacajno nisam mogao napraviti
ima dobra pasta, ne njemacka, ne znam napamet proizvodjaca, 33km je finish,33km refinish, napravite mix i udrite, za nas obicne smrtnike ta pasta cuda cini
zao mi je sto nisam uslikao kombi koji sam radio, da vidite sta sam mu ucinio
ali eto moke_bass je uzivo vidio kombi, moze potvrdit ovo sto ja govorim;)
 
Top