Poliranje kristalnih farova kod novijih vozila(plexiglass)

Poliranje kristalnih farova kod novijih vozila(plexiglass)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ne znam dal ima slicna tema, pretrazivao sam al nisam nasao slicnu, ako ima nek je nadlezni izbrisu. Danas mi jaran doso s Borom s ciljem da probamo ispoliramo farove jer su izgrebani i od silnih ogrebotina i opeklina od sunca ne baca svjetlost dobro. Znaci treba samo sitni smirgl papir(skroz sitni), koji se natopi vodom(moze se slaufom poljevat vodom dok se smirgla) i rucno smirgla par minuta. Nakon toga ce sve izgledat totalno bijelo ne treba se prepast :) onda uzmete polir masinu, kod mene je npr. brusilica na kojoj je dodatak za poliranje...istisnete pastu na na taj dodatak i opleti. Nakon minutice poliranja, vidi se ucinak. Naravno, nece sve to zigledat kao novo, ali dooooooooosta dosta bolje izgleda nakon toga, a utroseno vrijeme nekih 15 minuta, materijala nesto blizu 0 KM, a rezultat jako dobar :D Eto ako je nekome od pomoci nek proba....
 
Član
spalit ces staklo brusilicom,prebrza je
EDIT: mislio sam na taj plexi sto poliras,ne na staklo
 
Član
ja sam na svom autu radio vodobrusnim 2000 i kasnije polirkom presao, malo onog mlijeka il kako se vec zove, s time samo malo ispolirao i to je to
nisam smio puno polirkom, jer se desava bas ovo sto je edo spomenuo, grije se staklo, pa od vibracije moze da se svasta desi:icon_biggrin:
 
Član
kavaz je napisao(la):
a mozel se rukom odradit to zavrsno poliranje, umjesto polirke ?
imal kakvog efekta

Moze se i rukom ispolirati ja sam kod sebe sve rucno radio al ne ostanes 15 min,nego sat vremena ;)
 
Član
kavaz je napisao(la):
a mozel se rukom odradit to zavrsno poliranje, umjesto polirke ?
imal kakvog efekta

Ako si brz ko supermen mozes :D. Znam da se pregrije, ali ni blizu onoliko koliko se ugrije kad upekne 40 napolju i plus upaljena svjetla. Mislim bar sam ja tako radio i rezultat je vise nego odlican. Normalno da ne treba pretjerat da se doslovno sprzi plexi, i ne treba pritisnut svom snagom. A vi ostali sto ste radili, iznesite misljenja i postupke kojim ste vi radili, tu smo da sto vise savjeta damo onima koji ih trebaju. Btw ovome me naucio svercer koji za sve na autu koristi DIY :) Pozdrav
 
Član
ma vodobrusnim se napravi posao, njime se skinu sve one truhloscine koje se zalijepe na far, sa 2000 se dosta posla odradi, polir pastom samo dajes konacan udarac:cool:
 
Član
ArminM je napisao(la):
ma vodobrusnim se napravi posao, njime se skinu sve one truhloscine koje se zalijepe na far, sa 2000 se dosta posla odradi, polir pastom samo dajes konacan udarac:cool:

Poslije 2000 moraš mašinom. Može i ručno, ali nije to to.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
ma vodobrusnim se napravi posao, njime se skinu sve one truhloscine koje se zalijepe na far, sa 2000 se dosta posla odradi, polir pastom samo dajes konacan udarac:cool:

Poslije 2000 moraš mašinom. Može i ručno, ali nije to to.

da da, slazem se, ali sa vodobrusnim odradis vecinu posla, pastom samo pokrpas one sitne riseve ostale od papira;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
ma vodobrusnim se napravi posao, njime se skinu sve one truhloscine koje se zalijepe na far, sa 2000 se dosta posla odradi, polir pastom samo dajes konacan udarac:cool:

Poslije 2000 moraš mašinom. Može i ručno, ali nije to to.

da da, slazem se, ali sa vodobrusnim odradis vecinu posla, pastom samo pokrpas one sitne riseve ostale od papira;)

Pa ja jest, al bez paste i dobrog poliranja nema posla opet :)
Sve u svemu bitno je da ne treba mijenjat farove zbog toga i izlagat se troskovima bezze kad svako sebi sam moze uradit to kolko tolko kvalitetno...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top