Poliranje Farova

Poliranje Farova

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Cime da ispoliram farove na astri G, naravno prednje...

Ne znam od cega su onakvi, jel od buba, il vremenom od sunca izgorilo al nisu vise providni kao prije. Cime da to sredim ?
 
Član
ado_89 je napisao(la):
Cime da ispoliram farove na astri G, naravno prednje...

Ne znam od cega su onakvi, jel od buba, il vremenom od sunca izgorilo al nisu vise providni kao prije. Cime da to sredim ?

i mene to zanima, hajmo strucnjaci... javljajte seeeeee:icon_smile:
 
Član
ako sam skonto da ces izvana staklo da poliras..
ako si od plastike mores zaboravit opel bolest,samo ti ostaje da promjenis farove
 
Član
evo vam crnjaci, da vidite da se moze ispolirati. imaju cak i slike

http://www.cbc.rs/forum/viewtopic.php?f=3&t=31266&hilit=poliranje+fara

samo jos da se kod nas ima kupiti ova G3 polirka pa da to sredim (maybe u maestro, ha tuzlaci?)
 
Član
mi smo radili na puntu mk2 sa polir pastom sonax,crveni cep onaj,i bez ikakvih smirglanja i dobro je ispalo,moglo je bolje da smo imali smirgl papir
 
Član
sve se može :)
farovi vremenom malo pocrne (učade-izgore) i to ti je iznutra, mi smo na octavii skinuli i oprali ih ispali ko' novi
potreban alat ti je kao prvo ona metalna šipka koja na vrhu ima kukicu, koristi se za čišćenje flaša i td na nju nakačiš komad spužve i sve umočiš u neku sapunicu,
fino skineš farove i kroz onu rupu kuda prvlačiš sijalice provučeš tu šipku sa spužvicom i trljaš laganini, ali samo staklo, nemoj dirati sjenilo, može se zajebati, očistiš ispereš vodom i ostaviš da se skroz osuši ili ako ti se žuri osušiš fenom, ali skroz, da ne bi rosili kasnije.
na kraju vjeruj mi izgledaju ko' novi
 
Član
Imam i ja tih problema s astrom s jednim farom pa sam ga malo popravio s nekakvom Abro tekucinom za ciscenje farova, pa oprobaj i ti.
 
Član
ma ovo je bas s polja, osjeti se prstom kad prodjes. dobro izgrebano, al nije citav far vec tackice. sutra poslikam i postavim, a pastu potrazim u tz
 
Član
ado_89 je napisao(la):
ma ovo je bas s polja, osjeti se prstom kad prodjes. dobro izgrebano, al nije citav far vec tackice. sutra poslikam i postavim, a pastu potrazim u tz

Ja sam polirao 3M pastom na svojoj astri... dobio sjaj, ali ne i čistoću... lijevi far mi je bukvalno nov... desni nikakav, ružan da nemože gore... i to je unutra... pa sam mislio razmontirat i oprat, ali neznam zbog sjenila da se ne skine... još se dvoumim... odlučit ću poslije...

Ako je neko radio, neka postavi slike... bio bih zahvalan... a za vanjski sjaj i čišćenje, slobodno vodeni smirgl papir 2000 i preći ih slobodno dok sve ne bude kako treba bez parnica i slično... onda samo polir pastu i lagano par puta dok ne dođu do savršenstva ;)
 
Početnik
eh ovako sine, vidim da nije niko dao adekvatan odgovor, cast izuzecima :)
skines farove, uzmes skalpel i tankih sarafcigera (prvi korak je da smiris zivce) :), lagano skidas plastiku (tj.staklo), odvajas sarafcigerom i zarezujes ono fabricko ljepilo sklapelom, kad odvojis operes iznutra nekim sredstvom za ciscenje ili uljnim razredzivacem ako je bas potrebno, e sad, kad si vec otvorio farove i toliko se namucio, uzmes mat crni sprej pa puhnes sjenike u mat crnu, pa onda lagano tubu providnog silikona, silikoniras rubove, sastavis farove i zabice, pustis da se osuse i imas SPORT BLACK NOVE FAROVE (radio sam to jedno 3000 puta, ne samo na astri nego i na drugim autima)!!!

p.s. ono sto je neko predlozio da zavlacis cetkice bez otvaranja farova sam isto probao 1000 puta i u 90% slucajeva se desavalo da taj far od tog trenutka pa nadalje ili negdje jos vise od vlage potamni ili da magli neprestano...

nadam se da sam pomogao, pozz!!!
 
ja sam cistio svoje farove iznutra,nemam slike,bilo davno...ukratko,skinuo ga,skinio elekroniku sa fara,nasuo tecnost kojom peremo vozila u servisu,vise puta ponovio pranje iznutra i na kraju osusio tako sto sam komadice pamucne krpe ubacivao u far i puhao zrakom sa kompresora (krpa pici ko luda unutra i kupi svu vlagu)
 
Član
Ako se osjeti prstom onda mora prvo smirgl, da lupim recimo 1500 sa vodom i par kapi sampona ili tecnosti za sudje pa onda 2000 pa onda poliranje i bice ko novi :)

A ako su bas izgrebani onda mozada da krenes od 600 ili od 800 pa tek onda 1500 pa 2000 pa polir.

Ali moj ti je predlog da nadjes negdje komad plexiglasa bilo kakav pa probas prvo na njemu i ako ti se svidi rezultat onda tek trljaj po farovima.

A recimo da bi sprecio to sam cuo da se moze kad zavrsis uzeti providni plasik prajmer pa preko njega bezbojni lak i preko laka vosak :):):)

To je neprovjereno ali da se provjerit sa onim istim komadom plexija :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top