Poliranje farova Reno II

Poliranje farova Reno II

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo danas se radilo punom parom puni vozni park u dvoristu :grin:
Znaci farovi su bili katastrofa ona UV zastita na plastici je otisla u k.... pa izgleda kao da je neko prelakirao bezbojnim i spalio plamenom,pa se radilo sa smirglom prvo pa onda sa pastom :
Stanje pre svega

nakon pranja samponom

Pa 600

Pa 800

Pa 1000

Pa 1200 i Xerapol pasta

I na kraju se dobije ovo :plazi:



 
Član
E ovako pasta je Xerapol oko 26 KM je kod nas ovde u BL moze i Sonax ali imate i raznih polira na bazi mlijeka ako nista ne nabavite moze i tecnost za uklanjanje ogrebotina na cd u PC prodavnicama
Esad sto se tice postupka on je sledeci:
1.Prvo treba odrediti kojim smirglom treba poceti to je lako jer se vidi odmah da li je pregrub ili sporo skida u vecini slucajeva to je od nekih 600Mora se stalno kvasiti najbolja je ona boca za stakla Arf ili sta god
2.Vazno je da uvek krenete sa grubim kako bi se uklonile parnice na farovima koje su bile jer se to kasnije nemoze izvuci sitnijim i pastom ali tako da sa npr 600 idete u smeru levo desno a onda 800 gore dole i sve tako
3.Kad predjete sa npr 600 obavezno osusiti i videti da li su se sve ogrebotine uklonile i da li je sve jednako presmirglano
4.Zatim prelazite na npr 800 isti postupak pa sa 1000 1500 2000-2500 3000 i na kraju sve dobro osusite i predjete pastom nju mozete nanositi i u kruznom smjeru nebitno je ali obavezno kad ispolirate pastom jednu ruku 2-5min uzeti i oprati i osusiti jer pasta moze da zavara posto je masna stvori sliku kao da je sve u fulu a kad padne prva kisa far dobije kao maglu neku po sebi to je zato jer se od vod skinuo onaj sloj "masnoce",ali mislim da su dve do tri ruke dosta(5-ti dio paste se potrosi)
-Znaci stalno kvasenje
-kontra smjerovi smirglanja pri mjenjanju finoce-Nemojte smirgl bacati po zemlji da ne pokupi pijesak (zna biti nezgodno)
-uvek oprati i posusiti prije menjanja finoce
-Za ovo sve vam treba po jedna ona tabla smirgla jer su vecinom svi farovi manji od ovih sto sam ja radio tako da necete potrositi vise sigurno
:cool::cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top