Poliranje fara

Poliranje fara

Član
Nadam se da je tema na odgovarajucem mjestu.
Neki hajvan mi je vezeras otkino tablicu i isparao far. :icon_mad: Relativno duboko je isparano, predpostavljam da je cakijom ili ekserom. Nisam slikao ako bude potrebno uslikat cu, a zanima me do koje mjere se moze polirati far, tj. da li bi ja to nekako mogao odraditi da se ne vidi.
 
Član
ako je bas uboko, tesko da se to ikad moze vratiti da se ne vidi. koliko god budes polirao ta ce se parnica vidjeti
 
sve zavisi od dubine, trebao bi ga ismirglati pa onda fino ispolirati, ali ako je dubina 1-2mm tesko, ima previse posla a pitanje je kakav ce rezultat biti na kraju, jer bi skidao dobar sloj

nekada sam vidjao nesto kao ljepilo za "krpljenje" cd, kao i ekrana telefona, nanese se i ispolira, i kao uvuce se u supljine i osusi, a nakon susenja ostaje prozirno, pa vidi mozes li naci tako nesto, ja ne znam ni ime tom preparatu ali vjerovatno postoji nesto slicno ;)
 
Član
Pa jbg nije 1-2mm, mislim staklo je mozda 1mm debelo a nije ga probio skroz. Sutra cu postavit slike, valjda ce se nesto vidjeti na slici
 
Član
ja gledam maloprije vozis bez tablice cini mi se, koja gamad u pm:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
gdje je to bilo bogati, vidio sam auto na praonici parkiran
 
Početnik
Nadji tekucinu Zove se DISPLEX koristi se za popravke ogrebanih displeja.Kao sto zen vec rece nanese osusi se i i nakon toga ispoliras.Provjeri u kosmosu kod mide on je toga imao i neka ti neko od clanova i Sarajeva provjeri kod ovih mobi shopova da li imaju ili d akazui gdje ima kupiti i kupi.Inace tuba te tekucine-ljepila ti je negdje izmedju 20 i 40km ali vjeruj moze trajati godina a ucinak je nevjerovatan.Nebrojeno puta mi se izgrebe displej bas duboko i malo toga naneses rasporedis ostavos da se osusi i onda ispoliras.Ko novo bude.Ugl trazi DISPLEX ;)
 
Član
Arma ili je tu ili je tamo na krivaji kod onog novog restorana. Nez ni ja jbg

hvala sarajlijcu na informaciji. Cini mi se pravo zanimljivo;)
 
Član
a jebo mamu svoju poganu, mrak mu je na oba mjesta, mogao je ko je htio:icon_mad::icon_mad:
 
Član
Uzeo sam danas nove tablice. Citava zajebancija me kostala sa svim taksama 74km :icon_mad:
Isao kod majstora da mi pogleda far i rekao mi da mora sidati far da bi ga ispolirao a i ta zajebancija bi me trebala kostati oko 40-50km. Evo slike kako to izgleda, pa ko se razumije neka procijeni da li se ja kao veliki laik smijem upustiti u to da sam odradim ili ipak da vozim da mi covjek sredi. Nesto sam kontao vodobrusnim odradit pa onda na kraju polirati sa onim sto je sarajlic rekao, al opet me strah da nesto ne userem.:icon_question:

21acuq1.jpg



o0xe0i.jpg



34erla1.jpg
 
a jesu ga isparali majke ima ga bolsne.... uzmi ono sto je sarajlic rekao i uradi s njim, a mozes i smirglanjem prvo grubljim pa ka sitnijim do jedno 2000 i onda ispolirati, ali ti je to vise posla, lakse ti je sa onim ljepilom za display ;)
 
Član
gledao sam ucinak tog ljepila na tubu pa mi se cini da je ono samo za male parnice, a ne ovako grube
 

MTR

Član
taj sto ti je rekao da mora far vadit napolje nije dobre glave :icon_eek:
drugo , nikakva ljepila ne idu na far jer ne znas tacan sastav tog ljepila koje bi nanosio , mozda ima u njemu neki agens koji djeluje neprijateljski :D tj. moze se desiti da sve matira u nepopravljivo

e sad , koliko je duboko , jel mozes noktom zakacit ??
 
Član
ja cu ti samo reci slusaj mtr-a ;) pusti ove "majstore" oko poliranja, meni je takav matirao skoro krov, zato sada cekam mtr-a da popravlja heh, lekcija naucena... a cuj skidat far, to suplja da te lupi po usima :icon_rolleyes:
 
Član
Moze se noktom zakaciti,ali nije da propadne nokat u supljinu ali lako se zakaci i cak osljeti pod prstom. Majstor je htio izvaditi far jer je govorio da ne moze masinom doci do fara tj. smeta mu hauba i karambolka pa da ih ne osteti il sta vec:icon_question:
 

MTR

Član
edvaE2 je napisao(la):
Moze se noktom zakaciti,ali nije da propadne nokat u supljinu ali lako se zakaci i cak osljeti pod prstom. Majstor je htio izvaditi far jer je govorio da ne moze masinom doci do fara tj. smeta mu hauba i karambolka pa da ih ne osteti il sta vec:icon_question:

Vako' cemo :D , ja sad nemam kod sebe ovaj set za farove , imacu ga iduce sedmice ( nije nista specijalno vec samo brusni papiri za plastiku koji idu na orbitalnu slajfericu od 75 mm ) pa ako ti ne bode oci toliko strpi se , ja i tako cesto prolazim kroz Zavidovice prema Tuzli pa mogu to za 10 minuta rijesit da bude kako valja .

A tom "majstoru" reci da imas druga koji ce ga naucit kako se i sta radi , cuj vadit far :icon_eek: ima za to zastitna traka :lol:
 
Top