Poliranje auta ?

Poliranje auta ?

Pozdrav.
Čitao sam o poliranju mnogo na internetu, pa imam par nedoumica oko toga.
Želim polirati svoje auto, ručno, laik sam što se toga tiče, pronašao sam dosta savjeta na internetu...
Koju polir pastu da uzmem i koji vosak, i koja je razlika, skontao sam da prvo ide pasta, pa se onda to zaštiti voskom...
Našao sam neku SONAX POLIR + VOSAK = 12km 250ml, ta mi najviše odgovara jer je 2u1...
Pa dalje, na dosta stranica sam pročitao da bih sa sunđerom mogao polirati, ne znam dal je to u redu, sumnjam da bi mogli ostati krugovi na farbi... ?
Čekam da temperatura malo spadne, barem 25 stepeni da bude, i onda startujem...
 
Član
Pozdrav

2u1 polir/vosak nit je polir nit je vosak...

ako vec hoces rucno sonax 1-2-3 ili kako ono ide zavisi od stanja laka. I tek onda vosak odvojeno.

Ako ti je tamno auto, pogotov crno nemoj se dzaba muciti. Izgubices citav dan, zivce i min 20km, i opet nece valjati. Damo ces holograme dobiti

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
828956_GB_00_FB.EPS_1000.jpg

jel mislis na ove bocice.jel obicna ili metalic boja.
 
828956_GB_00_FB.EPS_1000.jpg

jel mislis na ove bocice.jel obicna ili metalic boja.
Metalik tamnoplava, farba nije u lošem stanju, auto ima svoju garažu od kad je došao kod mene, ali ima dosta onih linijica, vjerovatno od nekih krpa za pranje auta...
Da li je ispravno prije nanošenja polir paste nanijeti sasvim mali mlaz vode po dijelu kojeg hoću polirati, valjda da se pasta odmah ne osuši ?
Evo slike:
 
Član
Metalik tamnoplava, farba nije u lošem stanju, auto ima svoju garažu od kad je došao kod mene, ali ima dosta onih linijica, vjerovatno od nekih krpa za pranje auta...
Da li je ispravno prije nanošenja polir paste nanijeti sasvim mali mlaz vode po dijelu kojeg hoću polirati, valjda da se pasta odmah ne osuši ?
Evo slike:
natrljat ces se rucno,all et mozes probati..ma ne treba voda nego u garazu gdje je hlad i deri..opet po meni bolje da uzmes 3m na gramazu nekih 10km oko 200gr i onda deri ja sam se bas neki dan uvjerio zeleni cep pa onda plavi mislim da je finiser ona pasta a zuri nisam koristio..eto rezultata..:D
13654261_1217546008278735_6761848070692594021_n.jpg
 
Član
Bas tako.

3m zeleni i plavi...

Nekima zvuci puno kad prodavac kaze 60km/l

Ali za komplet auto ne treba vise od 10-15km...

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
 
Član
Bas tako.

3m zeleni i plavi...

Nekima zvuci puno kad prodavac kaze 60km/l

Ali za komplet auto ne treba vise od 10-15km...

Gesendet von meinem HT3 Pro mit Tapatalk
s tim da sam ja koristio polirku...ell eto za tih 20km sto kupis sonax mozes i ovo all u manjim kolicinama ali kvalitetnije bar odradis...dok sa sonaxom ces imati vise paste pa svaki mjesec pomalo trljaj..i evo u Bingu oko 2km imas i po tri komada dodju jeftinije magicne krpe,kada naneses i malo se osusi onda ovim trljas sto vise mozes...
pro_v_0062025.jpg

imas jos kavalitetnije krpe od ove all eto moze posluziti..koliko trljas toliki jee rezultat...:D
 
Aha, neće mi biti teško trljati to ručno, sve za mog ljubimca :D
Onda ću gledati u prodavnicama tu 3m, ako ne bude, vidjet ću na piku.
EDIT: Sa kakvom krpom da poliram, od kakvih materijala su najbolje za poliranja ?
 
Poslednja izmena:
Član
Soffa gdje si uzimao pastu na manju kolicinu?
Nisam je uzimao na manju kolicinu u Slavinovicima ima 60km boca,a volio bi da ima gdje kod nas na gramazu,a ovako radim sa jaranom zajedno poliranju dubinsko i hidrografiku pa nam treba...ali gdje god ima parnica mora se masinski preci pa onda ove paste..:D
 
tii lijepo slikaj nama prije i poslije rezultat...ili bar jednu sliku kad ispoliras..:D
E brt, odlučio sam danas da poliram, kupit ću sonaxovu polir pastu (ista ona sa tvoje slike) i vosak, danas će biti oko 22-24 stepena, mislim da je to taman ?
Eh sad, dilema... :D
Moj rođak ima polirku neku, odavno je kod njega, vjerovatno je neka starija, polirka je klasična, okrugla sa one dvije ručke, nije kao brusilica...
Lakše bi mi bilo sa polirkom i bolji bi učinak bio, ali na šta bih trebao paziti, čitam po internetu da se može lak progoriti i ostati neki svvirlovvi... ???
 
Top