polaganje za voznju slepera

polaganje za voznju slepera

znaci imam kategorije B1 i B i koja je sad procedura za dalje..neznam tacno koja je kategorija al kakva je procedura..
hvala
 
allenton je napisao(la):
znaci imam kategorije B1 i B i koja je sad procedura za dalje..neznam tacno koja je kategorija al kakva je procedura..
hvala

Trebaju ti kategorije C i E za upravljanje šleperom. Najprije trebaš položiti C1
(C1 – upravljanje motornim vozilima za prevoz tereta čija je najveća dozvoljena masa veća od 3500 kg, a manja od 7500 kg ), pa onda nakon 1 godine iskustva možeš polagati prvo C, pa onda E.;)
 
Streethunter28 je napisao(la):
allenton je napisao(la):
znaci imam kategorije B1 i B i koja je sad procedura za dalje..neznam tacno koja je kategorija al kakva je procedura..
hvala

Trebaju ti kategorije C i E za upravljanje šleperom. Najprije trebaš položiti C1
(C1 – upravljanje motornim vozilima za prevoz tereta čija je najveća dozvoljena masa veća od 3500 kg, a manja od 7500 kg ), pa onda nakon 1 godine iskustva možeš polagati prvo C, pa onda E.;)

pa koliko to vremenski traje? 5 godina...eh
 
allenton je napisao(la):
Streethunter28 je napisao(la):
allenton je napisao(la):
znaci imam kategorije B1 i B i koja je sad procedura za dalje..neznam tacno koja je kategorija al kakva je procedura..
hvala

Trebaju ti kategorije C i E za upravljanje šleperom. Najprije trebaš položiti C1
(C1 – upravljanje motornim vozilima za prevoz tereta čija je najveća dozvoljena masa veća od 3500 kg, a manja od 7500 kg ), pa onda nakon 1 godine iskustva možeš polagati prvo C, pa onda E.;)

pa koliko to vremenski traje? 5 godina...eh

pa položiš C1, pa čekaš godinu i onda polažeš C, pa nakon toga odmah E i gotovo;)
 
Član
zar nemoze samo sa C1 i C, a E je u slučaju da vozi sljepu sa dvije prikolice, koliko ja znam ? ili se varam ?
 
Varas se Salle..Tegljac k'o tegljac solo, mozes voziti sa C, ali kada zakacis poluprikolicu (slepu tzv) onda moras imati E, tj. C + E ..C + E ti je isto tako i recimo kamion kiper koji vuce prikolicu sa rudom..Ili kamion koji vuce tandem prikolicu..
 
Član
Isto trebam da polazem, i sutra idem da vadim ljekarsko, polazes prvo C1, i posle godinu dana imas pravo na polaganje c i e kategorije, to mozes odmah jedno posle drugog. Za C1 moras polozit i testove i moras ici odslusat neke casove, a kako sam skontao dalje za c i e nema testova. Za obuku C1 placas 300 km + 120 km izlazak + 60 km slusanje casova + ljekarsko. Nepostoji nikakva stela da neprodje godina dana izmedju tih kategorija, znaci kako god ako ti treba moras se pomirit sa tim da moras cekat.
 
eMIRnAME je napisao(la):
Isto trebam da polazem, i sutra idem da vadim ljekarsko, polazes prvo C1, i posle godinu dana imas pravo na polaganje c i e kategorije, to mozes odmah jedno posle drugog. Za C1 moras polozit i testove i moras ici odslusat neke casove, a kako sam skontao dalje za c i e nema testova. Za obuku C1 placas 300 km + 120 km izlazak + 60 km slusanje casova + ljekarsko. Nepostoji nikakva stela da neprodje godina dana izmedju tih kategorija, znaci kako god ako ti treba moras se pomirit sa tim da moras cekat.

znaci oko 500 km mi treba jos...jel tako ??
koliko casova treba odvoziti ?
i jos nesto.
ovaj drzavni ispit:
sta je to?
 

LSD

Član
skola sa zvanjem Vozac motrnih vozila..dakle diploma skolka Zanimanje vozac motornih vozila.u narodu proglasen kao Drzavni ispit...sto je ustvari prije postojalo nakon zavrsene srednje skole i odradjenog pripravnickog rada islo se na polaganje drzavnog ispita.
 
Top