Polaganje za skuter do 50 kubika

Polaganje za skuter do 50 kubika

Član
Pozdrav.
Zelim da pitam s koliko godina moze se poloziti za skuter od 50 kubika?
Unaprijed hvala svima. :)
 
Član
b1, to dobiješ kad položiš B, inače prije toga možeš položit sa 16 g. za 125 cc ili ti ga A1 kategoriju.
Ali samo za skuter/moped nemožeš položit. Osim ako se nije nešto promjenilo u zakonu dosad nije moglo
 
Član
Ma to ti sve zavisi od drota na kojeg naletis po pravilniku moras imati.Al sa finom pricom uvijek al uvijek ce te pustiti osim ako nisi nesto uradio il nisi imao kacigu i sl.
I polaganje ti je samo neki testovi al sad koliko znam nisi oni pravi testovi ko za pravu kategoriju jer ces morati opet polagati testove kad napunis 18.
 
Član
Sta ti znas mara. Mozes vozit i auto bez vozacke, sve zavisi od drota na kojeg naletis. Al sa finom pricom uvijek al uvijek ce te pustiti :D
 
Član
Ja govorim iz svog iskustva.Trece ljeto za redom vozim skuter i policija me je zaustavila 4 puta.Proslo ljeto sam uzeo skuter od 150 ccm i nemam polozeno imam samo B kategoriju i nikad kazne nisam dobio.
 
Član
Znam mora se polagati za 50 kubika
Znam trebam naucit testove i to ...
Mislio sam neki skuter kupiti sa papirima i trajnom regristracijom i optemu uzet samo moram vidjeti s koliko godina se moze da li moze sa 14 , 15 ..
 
Član
Ma to ti sve zavisi od drota na kojeg naletis po pravilniku moras imati.Al sa finom pricom uvijek al uvijek ce te pustiti osim ako nisi nesto uradio il nisi imao kacigu i sl.
I polaganje ti je samo neki testovi al sad koliko znam nisi oni pravi testovi ko za pravu kategoriju jer ces morati opet polagati testove kad napunis 18.
Ne kontam sta znaci to ti je sve do drota ..
Ja sam pitao s koliko godina se moze a ne o policiji zelim da znam sa koliko god mogu sta mi sve treba
Sa finom pricom neces nista brt jedva cekaju kaznu da napisu
 
što neodeš u autoškolu i pitaš?
Najpametniji odgovor...
A mozes ti vozit i od 1000 kubika bez vozacke i da ne plstis kazne...zavisi gdje vozis i da li stajes policiji :)
A kolko.sam ja upucen na motore preko 50ccm treba polagati...ja mislim da za 50 ne treba samo nisam siguran od mjesta do mjesta kako ide??
 
Top