Polaganje vozackog ispita

Polaganje vozackog ispita

Član
Trazio sam zakon o polaganju vozackog ispita u BiH, ali sve je to polovicno objasnjeno tako da sam odlucio ovdje provjeriti na osnovu vaseg iskustva. Da budem precizniji zanima me polaganje vozackog ispita bez navrsenih 18 godina. Na internetu sam nasao da za obuku treba imati 16 godina, a da se na polaganje moze izaci sa 17 godina dok negdje pise da se nista ne moze odraditi bez 18 godina. Da stvar bude jos vise zbunjujuca mnogo mojih prijatelja je polagalo vozacki sa 17 godina i kada su navrsili 18 dobili su vozacku dozvolu. U zakonu pise da kandidat treba imati dovoljno godina, ali nije navedeno koliko... I konacno pitanje da li se moze polagat kompletan vozacki bez 18 godina ili ako ne moze sve da li se moze makar teoretski dio polozit? :D
 
Član
Kad sam ja polagao, prije 4-5 godina moglo je sa 17 testove i voznju zavrsiti a vozacka tek kad se napuni 18, a mislim da je i sad tako
 
Član
Pa ove godine su moji drugovi polagali sa 17 medutim neki kazu da ne moze. Ja sam mislio od nove godine pocet i dok bi zavrsio polaganje u tom bi napunio i 18. Znaci ne bi bilo puno cekanja vec bi polagao dok je raspusta da ne zapostavljam skolu.
 
Član
Ma nije zurba nego pokusavam ubacit to u raspored. Skola se blizi kraju, a vozacka ce mi biti potrebna zbog odlaska van Bosne. :D
 
Evo da ti odgovorim posto i ja trebam da krenem polagati za koji dan. Bez licne mozes samo krenuti na casove prve pomoci i one casove teorije ali ne mozes nista polagati. Ako imas maloljetnu licnu mozes ja mislim ici na casove i zavrsit polaganje prve pomoci i testova ali ne mozes poceti voznju sem ako nisi upisao vozaca motornih vozila pa da ti je to kao maturski ali opet ne bi mogao dici vozacke bez 18 godina.
 
Član
Dok ne napunis 18 godina ne mozes nista, tacnije mozes ali samo testove ucit, ostalo nista. Ne moze instruktor predati tvoje papire ako nemas 18 godina, znaci dzaba i da imas licnu ne vrijedi ti ako nemas 18 godina. Znam zato sto sam polagao prije 7mj. pa raspitivao sam se, znaci ni predavanja.
 
Član
upisao sam se prije mjesec i po u auto skolu,desavalo se sljedece :
u maju izvadim prijevremenu licnu (misleci da cu moci polagati preko raspusta testove i prvu pomoc,ali nista od te srece)
dodem par dana prije rodendana da se upisem,kaze jedino sto mozes zavrsiti bez punoljetstva jeste ljekarski pregled ....
 
Ma nije zurba nego pokusavam ubacit to u raspored. Skola se blizi kraju, a vozacka ce mi biti potrebna zbog odlaska van Bosne. :D
sve ti je receno, ne leti nigdje, bilo je nas dosta koji smo imali i vise obaveza pa se sve stizalo
a preko granice ces moci sam da predjes tek kad prodju dve godine mladog vozaca.
preko iste, mozes u slucaju da je suvozac stari vozac ;)
 
Top