Pojacalo - sturja ???

Pojacalo - sturja ???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh ovako imam problem sa pojacalom kad pojacam na 15vol. na cd-playeru upali se protect pa me interesuje moze li ovo bit do struje ? posto je ranije bilo na istim kablovima pojacalo od 1KW i radilo je normalno ovo je 1800W i desava se ovo sto se desava. Imam i kondenzator koji napunim na 15,8V i kad pustim muziku nespada napon ispod 13,5V dok na pojacalu (ima displej) napon spadne na 12V i upali se protect (crvena lampica) e sad neznam ja sumnjam na kabal od mase posto je kratak i neznam jesmol ga bas adekvatno skopcali i dali bi nesto dobio da kupim 3-4m tog kabla i da ga provucem direkt na akumulator ??? Pozz
 

IGY

Član
pa dobio bi sigurno bolju masu, kad bi i minus sa akku provukao
no ocisti samo dobro konatakte gdje si tu masu vezao, najbolje mjesto za to je saraf od pojasa ispod zadnjeg sjedista, oguli do golog lima i onda zasarafi masu, mislim da bi trebao rijesiti problem sa tim
isto tako dobro ocisti i kontaktte od +
 
Član
Stani malo stani!!!
Kako mislis "napunim kondenzator na 15,8V" Cime ga napunis????
malo mi je nelogicno da ti napon na kondezatoru ne spada ispod 13,5V a na pojacalu je 12V???:icon_question:
Da nisi pretjerao sa gainom ili nisi kond skopcao kako treba???
Malo mislim veoma su mi ti tvoji NAPONI nidje veze...
O kojem se AMP-u radi, koji je KOND, koji je AKU???
 
Član
@IGY hvala puno drug mislim da cu kupit kabal do aku.a da bude kako treba ja sam stavio masu na neki mali sarafic nije ni cudo sto je ovaj problem :lol:

@bekir_sa Pojacalo McHAMMER VULCANE1800, 4x450w, kondenzator neznam koji tacno 1F a ima na vrhu gore sarafic mali za podesavanje napona a punim ga normalno umjesto osiguraca sijalicu samo ubacim i puni se na 15.8 dok na pojacalu neprelazi 14. aku isto neznam koji je tacno.
 
Član
kako ja znam na kondu imas onaj sarafis i stelujes napon na displeyu.....a ne da ga punis
 
Član
ivica je napisao(la):
kako ja znam na kondu imas onaj sarafis i stelujes napon na displeyu.....a ne da ga punis

pa nisam ga ni punio preko tog sarafa ? kako cu punit kondenzator preko sarafa ? samo kazem da se na njemu moze odvrnut do kraja i onda kad punim preko sijalice (znaci izvadim osigurac sa kabla i umjesto njega stavim sijalicu i cekam da se ugasi) i kad se ona ugasi onda tamo pise 15,8V
 
Član
ivica je napisao(la):
da ali snjime samo stelujes display ne KOND i farade

to sam i ja upravo skontao :lol: ja sam mislio da mozda mozes riktat do koliko se puni kond. Al masu cu sutra provjerit a onaj sarafic cu nastimat da tacno pokazuju stavit cu voltmetar i nastimat da isto pokazuju jbga. Hvala i tebi drug puno
 
Član
zile je napisao(la):
ivica je napisao(la):
da ali snjime samo stelujes display ne KOND i farade

to sam i ja upravo skontao :lol: ja sam mislio da mozda mozes riktat do koliko se puni kond. Al masu cu sutra provjerit a onaj sarafic cu nastimat da tacno pokazuju stavit cu voltmetar i nastimat da isto pokazuju jbga. Hvala i tebi drug puno

Shvati da su svi uredjaji za auto pa tako i audio sistem napravljeni da rade na 14,4V odnosno na 12V pa tako i kond, sarafom samo stimas "prikazni napon na kond-u" odnosno na njega zakacis potenciometar i nastimas ga u skladu sa njim da ti pokazuje ispravan napon, pa u skladu s time nema logike da ga napunis na 15,XX V jer sam akumulator radi na 14,4V :icon_rolleyes:

A sto se pojacala tice:

Technische Daten:
2-Ohm stabil
Leistung max.: 4x450W / 2x900W
Leistung RMS: 4x300W / 2x600W
Frequenzbereich: 5-20.000Hz ± 3 dB
Rauschabstand: >100dB
Klirrfaktor: <0,05%
Eingangsempfindlichkeit: 250mV – 4V
Regelbereich Bässe: 30Hz – 150Hz 12dB
Regelbereich Höhen: 10Hz – 1,2KHz 12dB
Subwooferweiche: zuschaltbar
Anzeige: LEDs für Power + Protect
Sicherheit:
Überlast- (60A), Kurzschluss- &
Thermosicherung
Maße/Gewicht: 386x48x253mm 3,4Kg

ako ti je u bridzu na sub taj kond ti je MALI, SLAB jer za 1000 RMS-a ide 1 FARAD, preko 1000 RMS-a 2 Farad itd.

E sad, pusti se KONDA, sredi struju... uradi onako kako ti je IGY rekao i neces imati problema, svaki spoj ti mora biti cist itd, ne znam kakvi su ti kablovi ali mislim da bi za ovo trebali biti minimalno 35mm2...
Provjeri kakve su ti postavke zvuka na HU nemoj pretjerivati sa njima, posebno sa basom ili SUB OUT-om neka prosjecna vrijednost ti je za SUB OUT +2, BASS+3, SREDNJI +4 i VISOKI +6...
Provjeri koliko si digao Gain na AMP-u od obicno ide na slusanju do malo preko jedne trecine, vidi imas li SUBSONIC na AMPU njega smanji isto...
Na koliko ti ohma radi SUB??? Provjeri dali je AMP stabilan na tom otporu (ovaj tvoj je stabilan na 2ohma) znaci ako ti SUB ili SUBOVI rade na 1 ohm AMP ide u protekt jer nije stabilan za rad na tako niskom otporu... ne znam sta jos da ti kazem :icon_rolleyes: ako te sta zanima pitaj, tu smo da pomognemo...
 
Član
Hvala ti drug puno. Pa neznam sto se tice kond. nemam stvarno para da kupujem neki veci od 1F gain je negdje na 1 polovini pa cu ga malo smanjit jedino na HU je subb pojacan na max to isto trebam smanjit. Subovi rade na bridgu a rijec je o xplode 1300W max 400W RMS. Masu cu sredit u nedelju posto imam 3 ispita sad pa nemogu prije pa cu vidjet hoce li bit istih problema. A subovi rade na 4Ohma. Jos jednom hvala drug pa cu vidjet poslije nedelje kad sredim ovu masu i ove postavke na HU kako ce se ponasat. Pozz
 
Član
ma nije vise problem taj kalibracijski sarafic, il pokazivalo 14 il 15 V isti djavo jer pojacalo se i dalje gasi kupio sam deblji kabal uradio masu onako kako je iggy rekao ali opet ista stvar :( jedino sto mi preostaje da woofere nekopcam na brigde 2x600wrms nego normalno 4x300wrms pa da vidim :icon_question:
 
Član
zile je napisao(la):
ma nije vise problem taj kalibracijski sarafic, il pokazivalo 14 il 15 V isti djavo jer pojacalo se i dalje gasi kupio sam deblji kabal uradio masu onako kako je iggy rekao ali opet ista stvar :( jedino sto mi preostaje da woofere nekopcam na brigde 2x600wrms nego normalno 4x300wrms pa da vidim :icon_question:

koji su subovi kod tebe???
 
Član
eddo je napisao(la):
ja ti mogu samo rec da malo je pojacala koji su gori od mchammer-a ... ;)
Edo da su najbolja nisu,al za svoju cijenu daju dosta realne snage...

Bekir_SA je napisao(la):
zile je napisao(la):
ma nije vise problem taj kalibracijski sarafic, il pokazivalo 14 il 15 V isti djavo jer pojacalo se i dalje gasi kupio sam deblji kabal uradio masu onako kako je iggy rekao ali opet ista stvar :( jedino sto mi preostaje da woofere nekopcam na brigde 2x600wrms nego normalno 4x300wrms pa da vidim :icon_question:

koji su subovi kod tebe???
Sto bekir rece ajde ti odgovori koji su wooferi kod tebe, pa cemo onda dalje razglibat,a dok to cekamo pokusaj malo gain na amp-u smanjit...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top