Pojačalo se gasi???

Pojačalo se gasi???

Član
Imam blaupunkt mk2 gta 4 pojačalo, koje je praktički novo, korišteno je 3 mjeseca na laganoj muzici, ništa jako.

Složio sam muziku s jednim subom od 160w rms i 2 zvučnika od 70w rms. Takva muzika mi je svirala već 2 mjeseca bez greške, znao sam slušat po 2 sata bez prestanka i ništa se nije pregrijavalo ili pravilo probleme.

prije par dana mi je odjedamput počelo se gasit pojačalo. Upalim player i pojačalo radi oko 1 minute i ugasi se, a player i dalje radi. Znači ne ode u protect mode pojačalo nego se jednostavno ugasi. Dok je auto ugašen onda mogu slušat kolko hoću i neće se ugasit pojačalo, a čim auto upalim onda se počne gasit nakon 1 minute sviranja i čim ugasim player i ponovo ga upalim onda se upali i pojačalo i radi opet oko jedne minute. Akumulator je nov, nije ništa prčkano oko kablova, sve je radilo odlično do prije par dana.

Player sam probo drugi i nije u njemu problem. I da, zaboravio sam napomenut da sam isključio mogućnost da se zbog kretanja auta neki kabel prekine jer dok radi na mjestu u leru isto se pojačalo ugasi.
 
Član
kad dodje do prekida provjeri imas li na pojacalu napajanje. ako nemas onda ti je uzrok problema ampula osiguraca. imao sam na jednom autu slican problem gdje je usljed losih osiguraca koji bi se grijali dolazilo do prekida. rijeseno ugradnjom boljih osiguraca.

ako kada prekine svirati imas napajanje na pojacalu provjeri remote zicu tako sto ces kratko prespojiti na plus napajanja i ako prosvira onda ti je remote negdje u prekidu
 
Član
Problem riješen!!! Glavni osigurač, onaj kod akumulatora je oksidiro. Izvadio sam ga i pošmirglo i sad sve radi ko i prije :)
 
Top