Pojacalo Pioneer GM-7200M problem-potenciometar ???

Pojacalo Pioneer GM-7200M problem-potenciometar ???

Pozzzz svima kupio sam nedavno pojacalo pioneer gm-7200m za svoj woofer pioneer 306c sa kompresionom kutijom al imam jedan problem imam osjecaj da mi fali bass-a a za pojacalo ima remote u koji se ubacuje potenciometar bass-a a ja taj potenciometar nemam uz pojacalo jel moguce da zbog toga ne mogu da dovoljno dobijem bass ili ako potenciometar nije ukopcan pojacalo samo stavlja bass na maximum ???
Evo i video kako radi woofer bas se dobro krece al nekako fali bas-a.Molim za pomoc,unaprijed hvala !!!
https://vid.me/2AXV

evo i slike pojacala gdje pise remote znaci tu ja nemam nista ukopcano
http://www.hifi-pictures.net/base-car-amps/Pioneer GM-7200M/Pioneer GM-7200M.htm
a evo slike potenciometra koji naravno nemam
http://i.imgur.com/Wag9xEh.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
treba ti druga kutija ta je premala, bar tako izgleda ... i konkretno taj zvucnik nije bas cemu u kompresionoj kutiji ... kad bi probusio malu rupu na toj kutiji takva kakva jest pojaco bi ti se zvuk a da ne pricam kakva bi razlika bila kad bi se uradila kako treba kutija ...
 
treba ti druga kutija ta je premala, bar tako izgleda ... i konkretno taj zvucnik nije bas cemu u kompresionoj kutiji ... kad bi probusio malu rupu na toj kutiji takva kakva jest pojaco bi ti se zvuk a da ne pricam kakva bi razlika bila kad bi se uradila kako treba kutija ...
Evo drug slika kutije sa strane http://i.imgur.com/USamGew.jpg imam jednu rupicu prema gore na koju je krpa stavljena al nije neka razlika kad se skine u planu mi je praviti kutiju sa portom a imam dimenzije samo daska fali al gle ovo imao sam neko pojacalo koje daje 200rms na 4 ohma a ovo pioneerovo 250rms na 4 ohma a u mene woofer moze raditi samo na 4 ohma jer nije dupla zavojnica nego problem je u tome sto sa starim pojacalom na muzici kenwood na volume 22 trese bas ono pravo dok na pioneerovom pojacalu tek na 28 pa nadalje a maximum 35 u tome mi je nekako problem pioneer bi pojacalo trebalo jace udarati a ja osjetim isto cak i manje pa me zanima taj potenciometar za pojacalo sto mi fali jel bez potenciometra pojacalo radi u full bassu ili ne ako me razumijes znaci kad stavim potenciometar kad bi ga nasao bili imao jaci bass jel se netko s time susrecao jer da ne kupujem bezveze potenciometar ako vec radi u full basu bez njega i hvala sto mi pomazes
 
Član
Potenciometar kada nije ukopčan u pojačalo onda ono daje glasnoću zavisno koliko je okrenut GAIN na njemu i koliko je velika voltaža na ulaznom signalu tako da potenciometar služi samo kao dodatna oprema da ti možeš sa svog sjedišta smanjiti ili pojačati bass ukoliko ti je preglasan umjesto da svaki put smanjuješ na HU jačinu signala.

Edo je potpuno upravu što se kutije tiče i ako želiš bass onda koristiš kutiju sa portom. Samo moraš još znati da to tvoje pojačalo na 4ohma daje 250Wrms a woofer je 400Wrms i pošto ti je kutija premalena ona zahtjeva mnogo više snage da woofer gura jer on nema dovoljno zraka da se kreće pa woofer ne može dati sve od sebe ako previše pojačavaš gain na pojačalu. Na drugu stranu opet preveliko pojačavanje može početi praviti distorziju signala i samo remetiti zvuk bass-a. Pozz
 
Potenciometar kada nije ukopčan u pojačalo onda ono daje glasnoću zavisno koliko je okrenut GAIN na njemu i koliko je velika voltaža na ulaznom signalu tako da potenciometar služi samo kao dodatna oprema da ti možeš sa svog sjedišta smanjiti ili pojačati bass ukoliko ti je preglasan umjesto da svaki put smanjuješ na HU jačinu signala.

Edo je potpuno upravu što se kutije tiče i ako želiš bass onda koristiš kutiju sa portom. Samo moraš još znati da to tvoje pojačalo na 4ohma daje 250Wrms a woofer je 400Wrms i pošto ti je kutija premalena ona zahtjeva mnogo više snage da woofer gura jer on nema dovoljno zraka da se kreće pa woofer ne može dati sve od sebe ako previše pojačavaš gain na pojačalu. Na drugu stranu opet preveliko pojačavanje može početi praviti distorziju signala i samo remetiti zvuk bass-a. Pozz
Prijatelju hvala najljepsa nije mi jasno kako je se sa slabijim pojacalo na manjem volumenu na muzici jace culo dok na ovom pioneerovom mi treba volume najmanje 28 da se osjeti bass a ja sam gotovo do kraja stavio gain i ono drugo pa sam mislio da ne mogu da dovoljno dobijem bass-a jer nemam potenciometar ukopcan a vidim da na potenciometru pise +12db zato kontam bil imao jaci bass ako imam potenciometar a uglavnom pravit cu kutiju sa portom cim nadem dasku a vidio si i sam da se bas woofer na videu dobro krece i hvala vam na pomoci
 
zato pitam jel itko oprobavao funkciju sa remote(potenciometar) i bez njega kako se cuje kad se ukopca a kako kad se iskopca ako me razumijete
 
Član
Svako pojačali ima svoja ograničenja i neće svako isto raditi. To što ti pitaš za potenciometar to nema nikakve veze sa GAIN-om nego taj potenciometar samo smanjuje input od signala koji ulazi u pojačalo. On ne pojačava pojačalo nego je komponenta između koja samo smanjuje otpor na žici kako bi signal bio slabiji i na kraju manje se i čulo. Znači on nema nikakve veze sa gainom a to što piše dB na njemu se misli na volume. Pozz
 
Svako pojačali ima svoja ograničenja i neće svako isto raditi. To što ti pitaš za potenciometar to nema nikakve veze sa GAIN-om nego taj potenciometar samo smanjuje input od signala koji ulazi u pojačalo. On ne pojačava pojačalo nego je komponenta između koja samo smanjuje otpor na žici kako bi signal bio slabiji i na kraju manje se i čulo. Znači on nema nikakve veze sa gainom a to što piše dB na njemu se misli na volume. Pozz
e na to sam prijatelju mislio znaci bez potenciometra bass je vec na maximumu i sa gain-om se regulise znaci ne mogu vise postiti osim s drugom kutijom daj mi je odgovor trebao hvala najljepsa evo slike kakvu cu kutiju praviti s portom cim nadem dasku valjda ce se bolje cuti nego mi krivo sto sa slabijim pojacalom se jace culo na manjem volumenu a s ovim na vecem tek gotovo maximum evo slike dimenzija kakvu cu kutiju praviti
evo slike mozda negome pomognem ako bude planirao praviti kutiju sa portom pa procijenite valjal ovo sta
http://i.imgur.com/Vil3zsy.jpg
http://i.imgur.com/stSRnic.jpg
 
Član
meni ovo na videu djeluje kao da je pojačalo u clip-u i da bi ako ovako nastavis moglo bi biti i dima :)
gain ti je previsok, grije ti se oprema.
kakva ti je instalacija, kvadratura kabla, akumulator itd
 
meni ovo na videu djeluje kao da je pojačalo u clip-u i da bi ako ovako nastavis moglo bi biti i dima :)
gain ti je previsok, grije ti se oprema.
kakva ti je instalacija, kvadratura kabla, akumulator itd
u autu je golfov motor 1.6 td 51kw sa akumulatorom od 75 ampera kabal sam mjerio sublerom i debljina mu inzosi 7mm sa zastitom od njemacke firme je plus proveo sam kroz kabal od plusa burzuj tako da ne moze doci nikako do spoja a gain je malo odvijen od kraja nije ne samom kraju a jace je guralo woofer gore dolje ovo pionirovo pojacalo dok american pro 600w prijasnje slabije al na manjem volumenu dolazi do finog bassa
 
Top