pojacalo na skuteru, kako spojiti?

pojacalo na skuteru, kako spojiti?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
znaci veze nemam o pojacalima i raznim spajanjima....pa ako ko moze pomoci bio bih zahvalan...
situacija je sljedeca: imam dva zvucnika,pojacalo i mp3 player! hocu da ubacim muziku u skuter, pa gdje na pojacalo da spojim zvucnike(imaju slike), gdje mp3 player i KAKO? gdje na akumulator ove tri zice sa pojacala? i kako ce to sve raditi, hoce li biti ok...
ako moze malo detaljnije objasnjenje jer stvarno veze nemam o ovome...da zaokruzite na slici gdje sta ide, kako... :icon_biggrin:
evo i slike>
i461906_DSC03103.JPG

i461907_DSC03107.JPG

i461908_DSC03108.JPG
 
Član
z3k4 je napisao(la):
Moj ti je savijet kani se toga ;)
Et toliko nista vise pozz
ma neko ce reci seljacki i to...al ovo je samo kad se gdje s drustvom sjedi, pa da se malo muzike pusti, nista posebno....a znam i ja da ce ovo proci s vremenom...alll sad mi treba jbg:cool:
 
Član
drug akumulator od tog skutera to nece podnjet, bolje bi ti bilo da to ne radis ...
 
Član
ma ima kurbla kako god....kod drugih moze jbg...
ako ko zeli pomoci nek pomogne, komentari tipa to je seljacki, ne moze akumulator, ne moze ovo, ne moze ono, znaci moze sve...samo je pitanje H O W spojiti?
 
Član
hoce mp3 player(radi se o ipod ili tako nes... :)) na to pojacalo... e to ces drug morati napraviti prelaz sa stereo dzeka na 8-pinski muski dzek... koji ce se prikopcai na to tvoje pojacalo... e to ti je tu najveci problem... a ovo ostalo je sasa.... tebi nije ali eto :) e da bi napravio taj prelaz moras malo cackat po netu ili da poznajes sta i kako je unutar pojacala pospajano(mislim na slabi ulaz)... a odkale si ti tigre??? mislim ako si gdje blizu...tz... pomogo bi tti ja da to sredis ;)
 
Član
a moze li onda svirati iPod sa zvucnicima, bez pojacala, znaci nije bitna jacina, samo da svira:icon_biggrin::icon_biggrin: jel to lakse spojiti?
tare hvala na odg!
 
Član
boss_C200 je napisao(la):
a moze li onda svirati iPod sa zvucnicima, bez pojacala, znaci nije bitna jacina, samo da svira:icon_biggrin::icon_biggrin: jel to lakse spojiti?
tare hvala na odg!

eeeee.... nemoze to decko... :))) koliko su ti jaki ti zvucnici sto hoces da spojis... a sam ipod nema dovoljno snage da pokrene zvucnike... njegovi izlazi su odprilike... lupam oba zajedno 500mW... a ti neki tvoji zvucnici su recimo po 15W.... nemoze to lave.. nema snage... :cool::cool:
 
Član
a jbg:icon_cry: morat cu nesto skontat, naci nekog ko zna, od frendova, pa da to sredi kako treba....samo prije 1. maja:icon_biggrin:
hvala jos jednom;)
 
Član
boss_C200 je napisao(la):
a jbg:icon_cry: morat cu nesto skontat, naci nekog ko zna, od frendova, pa da to sredi kako treba....samo prije 1. maja:icon_biggrin:
hvala jos jednom;)

nema na cemu ;);) najbolje ti je to... ovako ces se jadan napatit dok ti to sve napravis...a nije ti losa varijanta.. da nadjes kakav cd player... i sam spojis napajanje zvucnike i rahat... :cool::cool: ;)
 
Član
prvo to je pojacalo staro ko grcka :) drugo moze se spojiti. prati me sad :)

druga slika s ljeva na desno su ti konektori redom:
RR-rear right - zadnji desni
RL-rear left -zadnji lijevi
FR-front right - prednji desni
FL-front left - prednji lijevi
ovo su izlazi na njih spajas zvucnike preko tzv. zvucnickih DIN konektora. tesko ih je naci ali zarovi se po podrumu mozda imas na nekoj staroj liniji. na njima je kako ih gledas gornji kontakt za plus.

dalje ide napajacki konektor i na njemu s lijeva na desno ide:
REM-remote- ta zica je za paljenje pojacala. tu ces dovesti plus sa akumulatora i staviti prekidac koji ce paliti i gasiti pojacalo po potrebi.
+12v-samo ime kaze znaci tu spajas plus sa akumulatora. obavezno stavi osigurac negdje blizu akumulatora.
i na kraju dode masa ili ti minus to isto ide direkt na akumulator.


SLIKA 3

tu su ti ulazi. znaci tu se spaja izlaz sa slusalica od MP3 playera, telefona ili tome slicno.

znaci redom idu kako idu oznacavanje je kao sa slike 2 prati oznake RR,RL,FR,FL. kako gledas srednji red konektora je masa ili ti minus za signal. dalje desno ti je potenciometar za osjetljivost pojacala tj. ulaza pojacala. tu ces stimati glasnocu tako sto ces mp3 ili koji vec izvor zvuka bude pojacati skoro do daske i onda smanjivati osjetljivost sve dok ne dobijes zvuk bez distorzije (krcanje) to sto dobijes ce ujedno i biti najglasnije sto moze svirati. posto je ovo tzv. zvucnicki ulaz moguce da ce biti jako tiho.
na kraju ti je 8polni DIN konektor koji sluzi za tzv. liniski ulaz tj onaj koji ti i treba ali posto mu neznam raspored nozica nemogu ti puno pomoci. inace te konektore je jako tesko naci u prodaji tako da mislim da ti negine otvaranje pojacala i spajanja zica direktno na stampu.

ako nisi skontao nista od ovoga sto sam ti napisao, potrazi nekoga ko ce ti to spojit. :)
 
To je u mene jaran radio na svom skuteru, koliko ti je dubok gepek? Kod slabijih skutera gepek je dubok pa sve bez problema se moze ugraditi... Uglavnom, sto sam htjeo reci je da spojis poseban akumulator za muziku koji ces koristiti, al' i njega spojis tako da se moze puniti u toku voznje (rada motora), tako je barem ovaj jaran moj uradio sebi....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top