Pojacalo JBL GTO4060 kako u bridge???

Pojacalo JBL GTO4060 kako u bridge???

Početnik
Kao sto naslov kaze,iskljucivo prodaja,pojacalo je 100% ispravno,nikad popravljano ili nesto slicno.4 kanala,stimanje kanala je zasebno.Ugl nisam neki expert za ovo pa sam stavio dole full specifikacije za one koje interesuje a ja neznam objasnit hehe.Ugl za one koji fole svjetlucanje JBL slova svijetle :D

GTO4060 specs
Type 4-/3-/2-Channel Amplifier
Power Output 55 Watts RMS x 4 channels at 4 ohms
and ≤1% THD+N

75 watts RMS x 4 channels at 2 ohms and ≤1% THD+N

150 watts RMS x 2 channels at 4 ohms,
14.4V supply and ≤1% THD+N
Signal-to-Noise Ratio 80dBA (reference 1 watt into 4 ohms)
Dynamic Power 100W at 2 ohms
Effective Damping Factor 6.354 at 4 ohms
Frequency Response (-3dB) 10Hz — 100kHz
Maximum input signal 4V
Maximum Sensitivity 100mV
Output Regulation 0.07dB at 4 ohms
Dimensions (H x W x D) 358x294x55mm (14-1/8"x11-9/16"x2-3/16"

GTO2060 specs
Type 2-/1-Channel Amplifier
Power Output 80 Watts RMS x 2 channels at 4 ohms
and ≤1% THD+N

240 Watts RMS bridged at 4 ohms, 14.4V supply and ≤1% THD+N
Signal-to-Noise Ratio 80dBA (reference 1 watt into 4 ohms)
Dynamic Power 170W at 2 ohms
Effective Damping Factor 6.211 at 4 ohms
Frequency Response (-3dB) 10Hz — 50kHz
Maximum input signal 4V
Maximum Sensitivity 100mV
Output Regulation 0.08dB at 4 ohms
Dimensions (H x W x D) 358x294x55mm (14-1/8"x11-9/16"x2-3/16")

Originalne slike:






Molim vas izvinite na losim slikama ali stvarno nemam cim bolje da uslikam jer nemam digitalca a usb od moba me zeze.Nepokusavam da prikrijem nista losom kvalitetom slika ali jbg jedino mi je na raspolaganju web kamera.

Pojacalo je naravno moguce probat,testirat i sl.Cijena je 80km da ponovim.
Kontakt preko pm-a ili na broj telefona:066-059-174
 
Početnik
RE: P Pojacalo JBL GTO4060 80km

Samo bi zamolio administraciju da ovu temu prebaci ovdje: http://www.bhtuning.com/projekti-clanova-i-pomoc-pri-izradi-setup-a-f-88.html jer pojacalo zadrzavam za sebe i da promijeni naslov teme jer trebala bi mi pomoc jer neznam kako da ovo cudo "bridžujem".Ugl pojacalo je 4 kanalno a zelio bih bridge.Pise da moze ali ja neznam kako da to uradim.Hvala vam :cool:
 
Početnik
pioneer_09 je napisao(la):

Hvala drug puno.
samo da ovo jos napomenem,za pocetak dok neskupim love za neki monoblock ovo pojacalo ce pogoniti pioner 307d2.Znam da mu ovo pojacalo nije doraslo ali zelio bi da znam da li ce pojacalu sta biti jer wofer je dooosta jaci od pojacala i kako da taj jedan wofer u bridzu prikljucim na pojacalo.Po fabrickoj specifikaciji ovo pojacalo u bridzu ima 240w rms-a na 4 ohma.
Hvala jos jednom momci
 
Član
kada stavljas pojacalo u bridge mod (odnosno pravis most sa dva na jedan kanal) uzimas + sa jednog kanala a - sa drugog kanala...



pazi amp je stabilan na 4ohm-a
 
Početnik
SoundLunatic je napisao(la):
pa imas obiljezeno na konektorima, + sa jednog, minus sa drugog izlaza.. da si bolje uslikao pogledao bih..

Vidim sad da ima ;),ali ako mogu jos zamoliti da objasnis posto imaju za bridz 2 plusa i 2 minusa na 2 strane kako si rekao tj posto je pojacalo 4 kanala ja tu dobijam 2 dridza ako se nevaram tj od 4 kanalnog prelazi u 2 kanalno.Mene jos sada interesuje da li ja od ta 2 bridza mogu napraviti jedan sa duplom snagom i da li u jednom bridzu tom ima 240w rmsa ili su to oba zajedno.Msm mozda je glupo i laicko pitanje ali ja se nerazumijem u ovo nikako. ;)
Hvala drug ;)

Bekir_SA je napisao(la):
kada stavljas pojacalo u bridge mod (odnosno pravis most sa dva na jedan kanal) uzimas + sa jednog kanala a - sa drugog kanala...

pazi amp je stabilan na 4ohm-a

Ovo je 4 kanalno pojacalo i ja bi zelio da dobijem dridz za 1 wofer.Da li se moze to tako izvesti ili mogu samo taj 1 od 2 bridza iskoristiti za wofer.
E sad sto se tice tog za stabilnost ja iskreno nemam blage veze o teme :lol: samo mi je bitno da wofer radi i da nista nespalim ;)
Hvala na pomoci puno ;)
Pretpostavljam da lupam ko maksim po diviziji i da su mi pitanja glupa ali vjerujte ja nemam o ovome blage veze,promijenio sam 3-4 pojacala i 3 wofera ali uvijek je bilo samo osnovno prikopcavanje a sad je u pitanju wofer sa tim nekim duplim zavojnicama i 4 kanalno pojacalo a ja to nekontam nikako :(
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
SoundLunatic je napisao(la):
pa imas obiljezeno na konektorima, + sa jednog, minus sa drugog izlaza.. da si bolje uslikao pogledao bih..

Vidim sad da ima ;),ali ako mogu jos zamoliti da objasnis posto imaju za bridz 2 plusa i 2 minusa na 2 strane kako si rekao tj posto je pojacalo 4 kanala ja tu dobijam 2 dridza ako se nevaram tj od 4 kanalnog prelazi u 2 kanalno.Mene jos sada interesuje da li ja od ta 2 bridza mogu napraviti jedan sa duplom snagom i da li u jednom bridzu tom ima 240w rmsa ili su to oba zajedno.Msm mozda je glupo i laicko pitanje ali ja se nerazumijem u ovo nikako. ;)
Hvala drug ;)

Bekir_SA je napisao(la):
kada stavljas pojacalo u bridge mod (odnosno pravis most sa dva na jedan kanal) uzimas + sa jednog kanala a - sa drugog kanala...

pazi amp je stabilan na 4ohm-a

Ovo je 4 kanalno pojacalo i ja bi zelio da dobijem dridz za 1 wofer.Da li se moze to tako izvesti ili mogu samo taj 1 od 2 bridza iskoristiti za wofer.
E sad sto se tice tog za stabilnost ja iskreno nemam blage veze o teme :lol: samo mi je bitno da wofer radi i da nista nespalim ;)
Hvala na pomoci puno ;)
Pretpostavljam da lupam ko maksim po diviziji i da su mi pitanja glupa ali vjerujte ja nemam o ovome blage veze,promijenio sam 3-4 pojacala i 3 wofera ali uvijek je bilo samo osnovno prikopcavanje a sad je u pitanju wofer sa tim nekim duplim zavojnicama i 4 kanalno pojacalo a ja to nekontam nikako :(



NE
DA

Procitaj sa sub-a koliko ohm-a su mu zavojnice
 
ako je D2 sub onda u seriju zavojnice i na jedan bridge, a imas dva na pojacalu, tako mozes dva takva woofera spojiti. Ostalo ti je bekir rekao.
 
Početnik
Bekir_SA je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
SoundLunatic je napisao(la):
pa imas obiljezeno na konektorima, + sa jednog, minus sa drugog izlaza.. da si bolje uslikao pogledao bih..

Vidim sad da ima ;),ali ako mogu jos zamoliti da objasnis posto imaju za bridz 2 plusa i 2 minusa na 2 strane kako si rekao tj posto je pojacalo 4 kanala ja tu dobijam 2 dridza ako se nevaram tj od 4 kanalnog prelazi u 2 kanalno.Mene jos sada interesuje da li ja od ta 2 bridza mogu napraviti jedan sa duplom snagom i da li u jednom bridzu tom ima 240w rmsa ili su to oba zajedno.Msm mozda je glupo i laicko pitanje ali ja se nerazumijem u ovo nikako. ;)
Hvala drug ;)

Bekir_SA je napisao(la):
kada stavljas pojacalo u bridge mod (odnosno pravis most sa dva na jedan kanal) uzimas + sa jednog kanala a - sa drugog kanala...

pazi amp je stabilan na 4ohm-a

Ovo je 4 kanalno pojacalo i ja bi zelio da dobijem dridz za 1 wofer.Da li se moze to tako izvesti ili mogu samo taj 1 od 2 bridza iskoristiti za wofer.
E sad sto se tice tog za stabilnost ja iskreno nemam blage veze o teme :lol: samo mi je bitno da wofer radi i da nista nespalim ;)
Hvala na pomoci puno ;)
Pretpostavljam da lupam ko maksim po diviziji i da su mi pitanja glupa ali vjerujte ja nemam o ovome blage veze,promijenio sam 3-4 pojacala i 3 wofera ali uvijek je bilo samo osnovno prikopcavanje a sad je u pitanju wofer sa tim nekim duplim zavojnicama i 4 kanalno pojacalo a ja to nekontam nikako :(



NE
DA

Procitaj sa sub-a koliko ohm-a su mu zavojnice



Hvala puno,a ja msm da su zavojnice 2x2 ohma ali momak koji mi ej prodao sub je vec povezao zavojnice tako da ja samo spojim plus i minus sa pojacala.Rekao mi da nediram nisam niti cu jer je on valjda to odradio da rabi na 4 ohma.
Hvala jos jednom puno na pomoci ;)

SoundLunatic je napisao(la):
ako je D2 sub onda u seriju zavojnice i na jedan bridge, a imas dva na pojacalu, tako mozes dva takva woofera spojiti. Ostalo ti je bekir rekao.

Aham,kao sto vec rekoh momak je vec meni spojio te zavojnice i moje je samo da prikopcam plus i minus i to je to.A i trazim jos jedan takav wofer bas radi tog razloga. ;)
Hvala druze puno
 
Član
pa manja omaža odma više snage... a na dva načina se mogu spojiti zavojnice.. serijski i paralelno ;)
ako je 2x2 onda može biti paralelno 4ohm i serijski (+ na -) pa je 1ohm
 
Član
kakav 1 ohm na ovom pojacalu samo moze crknut :icon_rolleyes:

Izvadi woofer pa vidi pise sa zadnje strane koji je je model jel d2 il d4
Ak je d2 spoji ovak

 
Član
zlajaaa je napisao(la):
pa manja omaža odma više snage... a na dva načina se mogu spojiti zavojnice.. serijski i paralelno ;)
ako je 2x2 onda može biti paralelno 4ohm i serijski (+ na -) pa je 1ohm

mislis paralelno 1Ohm a serijski 4Ohm-a
 
Početnik
Da kupio sam wofer od Chuze i on je to meni vec povezao tako da mi ostaje samo da ga spojim na pojacalo kako ste mi objasnili i pomogli.Hvala momci puno :cool:

Sto se mene tice ovdje moze lock jedino ako nema jos neko da doda par stvari.
Hvala jos jednom ;)
 
Top