Pogledajte zastrašujuću muzičku numeru „Gangnam Style“ koja najavljuje smak svijeta

Pogledajte zastrašujuću muzičku numeru „Gangnam Style“ koja najavljuje smak svijeta

Član
Sjeba nas Gangnam Stylee :D HAHAHHA
oprilično smješna, ali i zastrašujuća, priča širi se internetom sa tvrdnjom da će numera „Gangnam Style“ koju izvodi koreanski pjevač Parcu Jea-Sangi poznatiji kao PSY označiti smak svijeta.
"Gangnam style" je dokaz smaka svijeta? Ovoj tvrdnji ide u prilog i navodna Nostradamusova izjava o kraju svijeta:
„Jednog mirnog jutra, kraj će doći. Kada na rasplesanom konju broj krugova bude 9”.
Ova apokaliptična priča širi se internetom sa tvrdnjom da je Nostradamus predvidio mirno jutro, rasplesanog konja i 9 nula koji će voditi ka apokalipsi. Tvrdnje o smaku svijeta podstaknute su činjenicama da je Korea poznata kao „zemlja jutarnjeg mira“, da pjesmu izvodi pjevač popularni koreanski pjevač Parcu Jea-Sangi poznatiji kao PSY.Psaj izvodi ples konja a video bi uskoro mogao da dostigne 1 milijardu pregleda na You Tube, odakle bi dobili 9 nula.
Mnogi čak vijeruju da će video ovu cifru dostići 21. decembra 2012. godine što bi išlo i u prilog tvrdnjama Maja o smaku svijeta.
Pjevač Parcu Jea-Sangi je gostovao je u najpoznatijim američkim showovima - "Today" show, "Good Morning America," "Ellen", a njegov video 'Gangnam Style' zarazio je svijet zanimljivom melodijom i plesom.
No, s obzirom da pjeva na jeziku koji je nerazumljiv većini, sigurno se pitate o čemu zapravo pjeva. Uglavnom, riječ je o satiri koja se tiče najbogatijeg područja u Seoulu, a koji se zove Gangnam.
PSY je pjesmu opisao kao posvetu ženama koje žive u tom najbogatijem kvartu.
"Gangnam je teritorij u Seoulu, u Koreji. Opisao sam ga kao otmjenog danju, ali i ludog noću. Usporedio sam te dame s tim područjem. Dakle, otmjene su danju, a polude i raskalašene su navečer. A stihovi pjesme govore kako sam ja pravi čovjek za njih", tvrdi PSY u intervjuu za američke medije.
 
neko bas ima bujnu mastu :smajli16:

Gangnam-style.gif
 
Član
Ako ce smak svijeta sto od DANAS pa do smaka ne bude SVEEEE dzaba za narod. Kome ce pare trebati poslije smaka. :D:lol:
 
Član
Meni jedino nije jasno sto je ova pjesma tako popularna, skroz mi je bezveze, a raja se fura na to... :icon_question:
 
Top