Poginuo Toše Proeski

Poginuo Toše Proeski

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
jedan od rijetkih kojeg su svi ako ne voljeli onda sigurno postovali... sve u svemu narodi ovih prostora su izgubili jednog velikog pjevaca, ali i covjeka i humanistu. poznato je sta je sve ucinio...
ali smrt ne bira. nikad ne znamo kad je ko na redu...
 
Član
Evo malo sam proanalizirao slike i skonto sam par stvari...pogledajte i sami na slikama, i ako sam dobro pogodio on je sav smrskan u komadice....bemu....





Kliknite na sliku da se poveca...
 
Član
zracni jastuci se vjerovatno nisu upalili jer nisu biil vezani...a imam osjecaj po slikama da je brzina bila oko 200...touareg se smoto ko da je fiat uno...vjerovatno je u kamion bio jak udar a i u bankinu sto se vidi..
steta mlad momak,dobar pjevac..bio nazalost
 
Legend
tibor987 je napisao(la):
Evo malo sam proanalizirao slike i skonto sam par stvari...pogledajte i sami na slikama, i ako sam dobro pogodio on je sav smrskan u komadice....bemu....





Kliknite na sliku da se poveca...

Ako se vratis jedan broj nazad vidjeces sve fotografije u punoj velicini;)
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
zracni jastuci se vjerovatno nisu upalili jer nisu biil vezani...a imam osjecaj po slikama da je brzina bila oko 200...touareg se smoto ko da je fiat uno...vjerovatno je u kamion bio jak udar a i u bankinu sto se vidi..
steta mlad momak,dobar pjevac..bio nazalost

cuj zracni jastuk krov mu doso do poda... btw jastuci se otvaraju svezan ne svezan, cuj nije se jastuk otvorio jer nisu bili svezani, a sta se predpostavlja da se auto samo vozi kad vozac nije svezan jel ? il preko daljinske kontrole...
 
Legend
Ljudi grijese jer u vozilima imaju naljepnice pored kojih stoji fotka Airbag/pojas kao atencione, znaci djabe ti zracni jastuk ako nisi svezan jer te baci kroz sajbu, ili u krov ili... A da zracni jastuci se otvaraju na senzore u vozilima, znaci u prednjim karambolkama, a ako imaju bocni vjerujem u stubovima ili vratima.
 
Član
daki je napisao(la):
tibor987 je napisao(la):
Evo malo sam proanalizirao slike i skonto sam par stvari...pogledajte i sami na slikama, i ako sam dobro pogodio on je sav smrskan u komadice....bemu....





Kliknite na sliku da se poveca...

Ako se vratis jedan broj nazad vidjeces sve fotografije u punoj velicini;)

Ma znam, nego sam aj t iscrtao gdje mu se vidi glava, noge, obris tijela i ruka....to je thumb, klikni da ti bude veca slika....
 
Član
:D
daki je napisao(la):
Ljudi grijese jer u vozilima imaju naljepnice pored kojih stoji fotka Airbag/pojas kao atencione, znaci djabe ti zracni jastuk ako nisi svezan jer te baci kroz sajbu, ili u krov ili... A da zracni jastuci se otvaraju na senzore u vozilima, znaci u prednjim karambolkama, a ako imaju bocni vjerujem u stubovima ili vratima.

Ma ja ne znam ko je samo puko tu pricu da se jastuci ne otvaraju kad nisi svezan, namjena tih jastuka je bila da primoraju vozace na koliku-toliku sigunost, znaci i kad se ne veze on se otvori, ima bas je bila emisija o tom 3 sata sam gledo... a sto se senzora tice, ja mislim da su na VW-u negdje kod krakova i tockova, cim se to pocne savijat jastuk se otvori. Da je u karambolci ja kad sam puko nekakvog ljetos sto mi je prednost oduzeo otvorili bi se, doduse, meni nije nista bilo, al sam njemu auto prepolovio, men samo tablica otpala i plastika spala ona ispod karambolke kod intercooler-a. :D
 
Član
eh gledah i ja drug emisiju u kojoj je bilo lijepo objasnjeno sta zracni jastuk uradi covjeku kada se upali a nisi vezan :),i procitah u upustvu od svog auta kada se koji pali a kada ne.
nije logicno da se svi upale ako udaris prednjom stranom u auto...nesto nije bilo ok sa touaregom i zracnim jastucima jer su se morali upaliti...ali opet kazem a nisam 100% siguran da se nece paliti ako nisi stavio sigurnosni pojas,pojas je mnogo vise zivota spasio nego zracni jastuk,a ne bi mu pomogo pri onoj brzini :)
 
Član
Cujem maloprije, kazu udario je u kamion brzinom od 171 km/h (ne znam kako su izracunali tako precizno), razlog sudara prevelika brzina i nedovoljno drzanje razmaka. Niko od putnika nije bio vezan, a ni zracni jastuci se nisu otvorili.
 
Član
i konacni nalaz tog nekog vjestaka je da nisu bili vezani i da nije koceno,sto je jedan od preduslova da se upali zracni jastuk,tako vele strucnjaci
 
Početnik
sorry sto dizem staru temu, ali samo da se sjetimo da je to bilo prije godinu dana i da nam je i dalje zao... tose, angel ke ni ostanas vo srcata!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top