Poginuo osamnaestogodišnji motociklista

Poginuo osamnaestogodišnji motociklista

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
nesreca-donja-dragotinja-prijedor.jpg


Sudario se sa putničkim vozilom "reno kangu"...
27.02.2008. 20:06

Osamnaestogodišnji motociklista Z.S. iz sela Svodna, kod Bosanskog Novog, poginuo je u saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila danas oko 17.00 sati u selu Donja Dragotinja, kod Prijedora, izjavila je dežurni tužilac prijedorske kancelarije Okružnog tužilaštva Banjaluka Mirjana Miodragović - Basrak.

Ona je kazala da je dosadašnjom istragom utvrđeno da se mladić, vozeći motocikl marke "honda", na magistralnom putu Prijedor-Bosanski Novi sudario sa putničkim vozilom "reno kangu".

Uviđaj je u toku.
 
Član
Ma sad ce ovoga biti svaki dan, jer stizu ljepsi dani. Kod nas dosta motociklista sa 18 godina, vozi par dana 125 ccm, pa onda predje na 1000 ccm. I za 15 dana eto ga u crnoj hronici. Ja bi u zakon uveo, nakon sto polozis A, prve dvije godine ne smijes voziti nista jace od nekih 250 ccm (do 500 ccm ak je skuter upitanju). Za dvije godine se vec skupi nesto iskustva.
 
Legend
mah nas bosanski seljacki mentalitet..

nazalost sve ce vise ovakvih informacija biti :(.. u pravu je boki
 
Član
u svicarskoj postoji zakon da moras postupno pojacavati snagu motora koji vozis prvo jedan period na 50 ccm pa sve jace i jace da bi dobio pravo za voznju npr r1 ili nesto slicno a kod nas ovde pola ih i bez vozacke to voza
zalosno ali istinito
 
Član
Prije svega opreme - tj. kacige. Da se to postuje, radi njih samih jebote, 80 posto bi manje ginuli.
 
bmwscaner je napisao(la):
u svicarskoj postoji zakon da moras postupno pojacavati snagu motora koji vozis prvo jedan period na 50 ccm pa sve jace i jace da bi dobio pravo za voznju npr r1 ili nesto slicno a kod nas ovde pola ih i bez vozacke to voza
zalosno ali istinito

za voznju bez vozacke krivi su roditelji a i policija koja ,kad zaustavi takvog vozaca ga nesankcionise nego ono 20 km pa pici dalje........znam iz licnog iskustva .Izgubio sam prijatelja tako .....(15 god na 1000ccm)
 
Legend
U Italiji je to od 95godine, ako se dobro sjecam mozda i ranije, isto vazi i za auto. Ne moze se poloziti sa 18 i hop u tzv GT auto oni tako zovu auta tipa GTI, HGT itd..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top