POGINUO MOTOCIKLIST MIREL IMAMOVIĆ

POGINUO MOTOCIKLIST MIREL IMAMOVIĆ

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Mirel Imamović (25) poginuo je u saobraćajnoj nesreći, jučer oko 16:30h u Bolničkoj ulici naselje Višnjik u Sarajevu. On se vozeći se motociklom Dukati kod kliničkog centra sudario sa Nisan Micra engleskih registarskih oznaka kojim je upravljao eng. državljanin K.E (19). M.I. je na licu mjesta podlegao.
Po navodima očevidaca M.I. (25) motociklist iz Sarajeva na sebi nije imao nikakvu zaštitnu opremu...

[attachment=7770]

[attachment=7771]

[attachment=7772]

Jedno je jasno da iz dana u dan na nasim ulicama gine sve vise i vise raje, najvise omladine.
Nebitno dal u autu ili na motoru, zbog tehnicne neispravnosti vozila ili ne nošenja sigurnosne opreme vozaci ugrozavaju svoj a i tuđi život. Šta vi mislite o svemu tome i kako podići savjest takvih vozača i smanjit broj udesa sa tragičnim ishodima...
 
E ovo je stvarno ludnica! Jbg, opremu treba nositi na sebi uvijek, ja kad sam god sjeo na motor sjeo sam sa opremom, znam da se znojim kao konj ali mi je opet draze tekao nedo Bog ako budem imao slicnu situaciju!!!
 
joooj strasno jebo te,zaredalo se bome u proteklih godinu dana pogibija strasno.

jako me pogadjaju pogibije na mooru,pogotovo jos ovaj lik imao skoro ko moj stari godina kad je on podlegao,nadam se samo da nije imao djece,pa ih ovako ostavio za sobom.
 
Član
Strasno...
Pocela je ljetna sezona... ovo je nazalost tek pocetak, ko vozi motor samo nek se sjeti ove druge slike prije divljanja...
Cim vidim motoristu (bio grad ili otvorena cesta) odmah se sklanjam u desno sto vise mogu, a kako oni slabo koce i tu se radi o brzinama siugrno vecim od 120km/h, u 99% slucajeva taj isti motorista ce pokusati da prodje izmedju mene i auta koje dolazi u susret.
 
Član
Uzas... Stvarno, jos kad sam vidjela snimke na dnevniku, kako ga snimaju a on mrtav lezi na cesti i snimaju kako ga vuku i sklanjaju, pa dokle vise, ne postoji nikakav ni novinarski kodeks ni nista, ni prema kome nemaju obzira...
 
Član
Ima ova tema u crnoj hronici,ja sam bio skoro cijelo vrijeme tu i otisao sam kad su vatrogasci saprali krv..Evo bas gledam danas nisu mogli skroz saprati,ostali su tragovi,ne vidi se da je krv ali ko zna strasno je... :(
 
Član
aidic je napisao(la):
Uzas... Stvarno, jos kad sam vidjela snimke na dnevniku, kako ga snimaju a on mrtav lezi na cesti i snimaju kako ga vuku i sklanjaju, pa dokle vise, ne postoji nikakav ni novinarski kodeks ni nista, ni prema kome nemaju obzira...

prikazivanje ovakvih stvari je potrebno prvenstveno da se otvore oci pojedincima koji kao muhe bez glave jurcaju po cesti kao da su sami.
 
Legend
emirEX_sa je napisao(la):
aidic je napisao(la):
Uzas... Stvarno, jos kad sam vidjela snimke na dnevniku, kako ga snimaju a on mrtav lezi na cesti i snimaju kako ga vuku i sklanjaju, pa dokle vise, ne postoji nikakav ni novinarski kodeks ni nista, ni prema kome nemaju obzira...

prikazivanje ovakvih stvari je potrebno prvenstveno da se otvore oci pojedincima koji kao muhe bez glave jurcaju po cesti kao da su sami.

Nedaj boze da se ovo ikome dogodi, ali nekako se mora utjecati na javnost.
 
Član
ja mislim da ne treba prikazivati takve scene zbog minimum postovanja onome koji je "frisko" poginuo... I prema njemu i prema njegovoj porodici... Jer ne daj Boze nikome, i sada jos televizija da te snima i zoomira..
 
Legend
aidic je napisao(la):
ja mislim da ne treba prikazivati takve scene zbog minimum postovanja onome koji je "frisko" poginuo... I prema njemu i prema njegovoj porodici... Jer ne daj Boze nikome, i sada jos televizija da te snima i zoomira..

Ja sam konkretno mislio na prikazivanje ovako slupanih auta ili motora, i komentarisanje te situacije. Mozda nam malo savjest proradi. Ja recimo puno putujem. Imam kola nepuna 4 mjeseca presao sam 7.300 kilometara. 80% je bilo sa djevojkom. Osim u gradu, uvjek smo vezani obadvoje, i vozim MAX oprezno.

Malo off teme, ali recimo dok sam vozio Audija (auto je bilo staro 20 godina), puno brze sam vozio, dosta vise rizikovao, nepotrebno, i nekako uvjek vozio na ivici, pogotovo kada idem za Sa.

Sada sam primjetio da uopste ne vozim brzo, i non stop me svjet pretice ono mslim ja vozim 80k/h, pojedinci preticu.
Ne znam dali to ima veze sa promjenom auta ili sta..
 

edo

Član
jbga daki to sadašnje tvoje auto skupo je zarađeno i plaćeno...i treba paziti,ne radi auta već radi sebe,ali svakako kad je već novo treba ga čuvati...
 
Član
Poznato je da niko ne kupuje motor da bi vozio 60 km/h, za to se kupuje skuter. Kako se kod nas nema "gasati" gdje drugo nego na cesti, ovakvih stvari ce biti. Tu se za sada ne moze nista uraditi, moglo bi se nesto pokusati raznoraznim spotovima uticat na vozace, al svi mi znamo kako smo vozili kad smo polozili, neovisno od toga sta ti govore.

Steta decka, posebno ak nije kriv... :icon_confused:
 
pitanje nije bas jednostavno odgovoriti, jer danas ako netko ne zeli sa kacigom da se voza iako ima zakon donesen da mora, on ce se ipak vozati bez zastitne opreme. najzalostnije je to sto se netko domogne motora i zeli biti vidjen, pa zato bez opreme se voza. ili jos gluplji razlog, kada kazu da nije cool nositi opremu.. tako da, njegova je krivica sto opremu nije stavio i sumnjam da ce se ikako moci dici savjest omladini po pogledu sigurnosti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top