Podizac stakla, golf 3

Podizac stakla, golf 3

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Naime, radi se o podizacu prednjeg desnog stakla.
Prije je bilo sve ok, radio je perfektno, ali pojavio se sledeci problem:
Kada otvaram i zatvaram prozor nemogu kao prije pritisnuti i drzati prekidac dok se prozor ne otvori/zatvori. Sad kad pritisnem gore ili dole, nebitno, prozor se malo pomakne i stane (mozda 1-2cm), pa moram pustiti prekidac i ponovo pritisnuti, i opet se malo pomakne i nece dalje.... i stalno tako...
Interesuje me dali je neko imao slican problem i kakvo je rijesenje, posto mi se ne mijenja motoric ako bas nije neophodno...
 
Član
Imao slican problem kod svog golfa ali sa lijevim(vozacevim) podizacem.
Kod mene se desavalo da kad spustim staklo skroz do poda sto se kaze, kad ga ocu zatvoriti dojde do pola stane i vrati se jedno pet centi. Opet pritisnem da ga zatvorim on se podigne tih pet centi i opet se vrati i tako jedno desetak puta dok nezatvori.
Ma ludilo ali sam upratio da je samo na jednom mjestu, pa sam mislio da su sine, jedno dvadesetak puta otvarao namjestao ali nista ko da je uklet.
Sve dok jednom tako otvorenog nisam primjetio da se motor ugrijao toliko da nemozes da ga pipnes a zatvorio sam ga mozda tri cetiri puta.
Gadno brate narocito kad je kisa, kad uzimas karticu za parking, kad te zaustavi policije.....ludilo nemozes da zatvoris prozor deset minuta.
Ajd trazio sam motoric po otpadima ali nema niko, jebg. kod mene neki siroki dzek na njemu(98g)nema pa nema. Ima kineski 160 km ali nesto nisam bio za to.
Kod qwatra odem i pitam 540km brate skupo.
Nista onda stavih obicni podizac sa ruckom i otad sav sretan, jest okreces ali zatvoris ga ga garant:lol:
 
Član
Nije to do motorica ,vec do samog podizaca, odnosno klizaca na njemu, sajle itd itd.
Treba skinuti podizac ,rastaviti i pregledati sajlu da nije negdje ostecena ,uvrnuta ili sl. Naravno zna se desiti da popucaju plasticni dijelovi koji su kanalica izmedju buzira sajle i kucista motora jer su tanki i plasticni, a na njima se nalazi opruga koja zateze buzir-pancir.
Ako je tu sve u redu ili otkolins kvar na mehanizmu ,prilikom montaze stakla treba staklo "izbalansirati" da ga podizac gura ravnomjerno, kod tebe je najvjerovatnije taj slucaj da ti je staklo izaslo iz balansa.
Podizac zastajkuje jer motor osjeti otpor, zato je djek koji ide na motoric sirok.
 
Član
Pretpostavljam da je to sto ti kazes da nije staklo ok, da negdje kaci.... A te klizace i sajle sam promjenio, stavio nove i opet sve isto. A zbog toga sam ih i mjenjao mislio sam da su one problem....
 
Član
Skini staklo-izvadi ga iz vrata, kedere naprskaj sa WD-40, probaj podizac bez stakla vidi kako klize, ako je u redu ,spusti ga pred kraj , ubaci staklo, ne stezi serafe koji cuvaju staklo ,podigni prozor tako da ostane otvoren oko 10-12cm to je onaj dio gdje on ustvari zapinje, tu ga ustimaj da ravnomjerno stoji izmjeri da ti je razmak izmedju stakla i kedera isti duz citavog stakla nema veze sto staklo nije jednako uleglo u drzace istoga kad sve izmjeris onda setegni serafe koji cuvaju staklo .
 
Član
G_T_I je napisao(la):
Skini staklo-izvadi ga iz vrata, kedere naprskaj sa WD-40, probaj podizac bez stakla vidi kako klize, ako je u redu ,spusti ga pred kraj , ubaci staklo, ne stezi serafe koji cuvaju staklo ,podigni prozor tako da ostane otvoren oko 10-12cm to je onaj dio gdje on ustvari zapinje, tu ga ustimaj da ravnomjerno stoji izmjeri da ti je razmak izmedju stakla i kedera isti duz citavog stakla nema veze sto staklo nije jednako uleglo u drzace istoga kad sve izmjeris onda setegni serafe koji cuvaju staklo .

Sve sam probao kao sto si rekao, cak sam i motoric skroz skinuo sa klizaca i opet trza (znaci bez ikakvog opterecenja) Sajle, klizaci, tockici, i ostalo ko novo al motoric nece, pa nece.... Tako da nema druge nego drugi da se stavi. Ima li ko da prodaje? Kako se krece cijena toga?
 
Član
golf VR je napisao(la):
G_T_I je napisao(la):
Skini staklo-izvadi ga iz vrata, kedere naprskaj sa WD-40, probaj podizac bez stakla vidi kako klize, ako je u redu ,spusti ga pred kraj , ubaci staklo, ne stezi serafe koji cuvaju staklo ,podigni prozor tako da ostane otvoren oko 10-12cm to je onaj dio gdje on ustvari zapinje, tu ga ustimaj da ravnomjerno stoji izmjeri da ti je razmak izmedju stakla i kedera isti duz citavog stakla nema veze sto staklo nije jednako uleglo u drzace istoga kad sve izmjeris onda setegni serafe koji cuvaju staklo .

Sve sam probao kao sto si rekao, cak sam i motoric skroz skinuo sa klizaca i opet trza (znaci bez ikakvog opterecenja) Sajle, klizaci, tockici, i ostalo ko novo al motoric nece, pa nece.... Tako da nema druge nego drugi da se stavi. Ima li ko da prodaje? Kako se krece cijena toga?

Vidi gore sam ti ja rekao sta sam nasao, tad sam trazio i na piku stavi tamo oglas da si spreman kupiti motoric.
Moze da upali:icon_rolleyes:
A da vidi dubjle u kiseljaku ako ti nije daleko, ja sam nasao i u Tuzli preko pika, ali bilo mi mrsko otici do tamo:123:
Sad vidjeh da si iz Bijeljine ovdje jedan nabavljac sve polovne dijelove za auta nabavlja i iz Bijeljine, na nekakvoj pijaci. Raspitaj se pa vidi, rekao je da ih imaju ali treba otici do njih(nikad nije otisao) i bile su sa sajlom oko 120km.
 
Član
problem ti je najvreovatnije do sajle
dva kraja sajla kad ti dižeš i spuštaš staklo idu kontra jedan od drugog i najvjerovatnije se sajla tad počne mrsiti i stvori otpor
ja sam kod sebe to riješio zamjenom mehanizma podizača stakla, a motor je ostao moj stari
nov mehanizam ti košta oko 55-60 km
javi se ako ti bude trebao pošto ja radim u auto dijelovima
poz;)
 
Član
ma nevjerujem da je do sajle. Kao sto rekoh, motoric isto prekida i bez sajle (kad ga izvadim skroz i skinem sa sajli i klizaca)
 
Član
Evo uzeo sam komplet podizac od scorpia, samo sajla pukla. Cekam ljepseg vremena da to prepakujem, da vidim u cemu je konkretno problem pa se javim na forum da vas obavijestim :D
P.S. (nadam se da je ovo sto sam uzeo ispravno :D )
 
Član
Svaka cast scorpio... Sve montirano, i radi extra! Problem je bio u motoricu... A nisam imao volje da ga otvaram da vidim sta je tacno. Bitno je da sad sve radi! :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top