podesavanje farova i svjetlosnog snopa

  • Začetnik teme GoPlay
  • Datum pokretanja

podesavanje farova i svjetlosnog snopa

  • Začetnik teme GoPlay
  • Datum pokretanja
G

GoPlay

Ko se kod nas bavi ovim? I gdje u Sarajevu odvuci auto da pregledaju snop svjetlosti koji farovi projeciraju na cestu i ako treba da ih ustimaju?
Da li je neko to vec radio? Gdje ? Koliko je platio?I koliko vremena treba za to.
 
Član
Mislim da ti svaki tehnički pregled mora imati opremu i "obučene ljude" za uštimavanje snopa svjetlosti, bar su meni uštimavali snop na tehničkom...
 
Član
meni su na tehničkom "podesili" i realno je osvjetljavalo 15ak metara ispred mene, znači NIŠTA... i ja lijepo podignem ručno i sada mi baca 30ak metara, niko mi ne blica, znači da ne biju u oči, a ja puno puno bolje vidim... naravno spušteniji mi je lijevi far, a sa nivelacijom mogu fino podesit :) Tako da realno tehnički je kesa za mene... duga mi sad jesu malo lošija, ali su mi bitnija kratka.
 
G

GoPlay

Ma ubacivale se jucer sijalice sa xenonima i sad lijevi mi baca pod karambolku a desni gadja avione ... znaci na tehnicki ga odvuci da mu ustimaju svjetla?
 
Izmakni vozilo nekih par metara od nekog zida, uzmi torx ili inbus i podesi na neku liniju oba fara manuelno. Imaš na faru dva podešavanja i to gore-dolje i lijevo-desno pa laganice to sam napravi, ako ti navečer budu niski farovi na cesti samo ih podigni i podesi kako ti valja.
 
G

GoPlay

Haj.. valjda
Izmakni vozilo nekih par metara od nekog zida, uzmi torx ili inbus i podesi na neku liniju oba fara manuelno. Imaš na faru dva podešavanja i to gore-dolje i lijevo-desno pa laganice to sam napravi, ako ti navečer budu niski farovi na cesti samo ih podigni i podesi kako ti valja.
n
Hajde valjda necu sta zajebat... na onim tvojim farovima moram to podesiti sada kako su sijalice mijenjali... :D
 
G

GoPlay

ma da se onda ja vratim kod elektricara? da on to popravi da ne bi ja sta dirao???
 
Član
ima ti sve nacrtanon faru i nemaš šta sjebat, samo sabura... i nemoj na silu :D stani uz zidi zabilježi gdje su ti bili i sa koje udaljenosti si bio ispred zida i diži po malo, i napravi kako ti paše, pa onda napravi ulični test, odma će ti neko blicnut ako bije u oči ili sam pogledaj da li bije ili ne. Što se mene tiče tehnički mi je naštimo farove da su beskorisni ( a ne mogu bit toliko loša svjetla ), znači obasjava ispred mene 15ak metara, taj put pređem za par sekundi, i šta ja imam od toga? ugasim svjetla i isto mi, ko da ja gledam 15m ispred sebe, ja gledam mnogo dalje kad vozim... Duga jesu lošija, kada ih upalim vidi se da malo u zrak idu, ali jebajiga, ja sam prezadovoljan ovako...

kratka


duga
 
Član
meni su na tehničkom "podesili" i realno je osvjetljavalo 15ak metara ispred mene, znači NIŠTA... i ja lijepo podignem ručno i sada mi baca 30ak metara, niko mi ne blica, znači da ne biju u oči, a ja puno puno bolje vidim... naravno spušteniji mi je lijevi far, a sa nivelacijom mogu fino podesit :) Tako da realno tehnički je kesa za mene... duga mi sad jesu malo lošija, ali su mi bitnija kratka.
slazem se,i ja sam isto tako isao,lafo nastimali svjetlosni snop podesili ma ne vidis par metara ispred sebe,i jos kazu sad ce biti extra...
 
Top