Plinski amortizeri -- Pomoc

Plinski amortizeri -- Pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Po prvi put kupujem plinske amortizere i nemam bas iskustva sa tim
Imam golfa 2 i htio sam da mu stavim crvene opruge i onda mi je par ljudi reklo da ih ne stavljam ako ne kupim plinske kratke amortizere .

Eh sad me interesuje gdje ih mogu kupiti u Sarajevu i koja im je cijena odprilike ??

Unaprijed hvala ;)
 
Član
Pozz druze,

kratke sportske opruge neke idu na kratke amortizere a neke mogu i na serijske, tako da ti je to malo "tricky", moras paziti sta hoces

najbolje ti je neke koje mogu i na serijske amortizere, a ako to ne funkcionise onda nekosportsko podvozje, dobijes nove gasne amortizere i sportske opruge i rahat si.

u slucaju daljnje prodaje, uvijek to mozes skinuti i vratiti serijske koje si skinuo.

RideR je napisao(la):
Eh sad me interesuje gdje ih mogu kupiti u Sarajevu i koja im je cijena odprilike ??

Unaprijed hvala ;)

ja znam gdje mozes kupiti i da ti se dostavi u Sarajevo :D

pozz
 
Član
E kako cu znati koje mogu na obicne amortizere ??

Koliko su kod vas ti plinski kratki ???
 
Član
Koje mislis opruge da stavljas, ako je do 4 cm spustanje, mozes na obicne plinske da stavis koji su za golfa 2 oko 50KM komad.
 
Član
RideR je napisao(la):
E kako cu znati koje mogu na obicne amortizere ??

Koliko su kod vas ti plinski kratki ???

sportsko podvozje kod nas za G2 od firme JOM su 370 maraka

i to -60/40 i dobijes

4 nova plinska amortizera kratka
4 nove kratke opruge

sve ima TÜV i dozvolu za koristenje

a sto se tice kratkih opruga, to je od modela do modela druze, nazalost, nemojte me shvatiti da pametujem ili sta, nema veze koliko je mm kraca opruga niti koje je boje, vazno je da li je proizvodjac namijenio tu oprugu za kraci amortizer ili serijski, ja licno uvijek dobijem od proizvodjaca kad uzimam nove sta i kako idu.

ako budes sta htio od nas uzimati ili uzeti u razmatranje, mogu ti ja potraziti i polovne ali da me sacekas 2-3 sedmice dok isceprkam.

Pozz
 
nepotrebno je mjenjati amortizere ukoliko su tvoji stvarno dobri, a i ako nisu ne trebaju ti nikakvi specijalni... ako zelis imati sportske amortizere i stvarno dobre onda se uhvati za djep i stavi Koni, sve druge sarene marke su smece....siguran sam da koni neces kupiti pa onda napravi sljedece: saznaj koliko te tvoje sarene opruge spustaju auto i za tu duzinu kod tokara skrati klip amortizera tj. spusti navoj za tu duzinu i visak skrati.... dobio si ono sto bi imao s tim nekim posebnim amortizerima,a prosao si jeftinije...
kad je koni u pitanju stvar je iz temelja drugacija i bolja, sve drugo ti prodaju muda za bubrege....poozz...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top