plin u 1,8 t

plin u 1,8 t

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
planiro sam uzet audi a4 1,9 tdi sa 130 konja, ali gledam nesto isti model sa 1,8 t motorima jeftiniji po 2000 eura. a benzinci su uglavnom manje presli. kad je qoattro potrošnja mu po gradu oko 15 litara a to mi je malo previše.
ima li ko kakvih iskustava sa ugradnjom plina na ovaj motor?
ne bih ugrađivo kod onih mahalskih majstora nego nešto što ima garanciju i atest.
ako ko šta zna pa da podjeli sa mnom bio bih mu zahvalan
pozdrav
 
nisam ja siguran koja je usisna grana kod njega. cuo sam da kod tih motora ide neki 3g plin. ne znam ja puno o tome al raspitat cu se. jaran je ugrađivo u bmw 525 i izaslo ga sa atestom 600 KM. ali kad mu auto dugo radi na mjestu cuje se plin u autu. kaze on da je to normalno al je meni to nesto :icon_question:
 
nista se ti ne sekiraj Plinski sistem koji sam ja dosad koristio sluzio me je super, A covjek ti ustvari rece jedan od najboljih plinskih sistema "G3 multipoint" koji se moze naruciti prilikom kupovine nove alfe 156 1.8TS i
2.0TS (barem tako procitano na dojc forumu).
mogu ti 100% ustvrditi da to sto se tvom jaranu cuje nije plin neg izduv nakon sagorijevanja plina koji je specifican i neobican za nase benzinske njuske pa ga osjetimo, a plin nema sanse onda bi ti pajdo bio u pravim prolemima. kod mene je isti situation i ja sam takodje bio sujetan da mi curi plin al kad sam otisao do jeddno 3-4 servisa koji ugadju plinske sisteme i potrosi tonu zivaca i vremena da bih dobio isti odgovor da nije plin, skontao sam da su oni upravu
 
Član
za taj motor najbolje je ugraditi plin sa direktnim ubrizgavanjem
ali on kosta od 1000-2000KM ne znam tacno
jedan momak je na golfu 1.8t chipovanom radio taj plin i kaze da je prezadovoljan
prijatelj na corsi 1.4 ima takav sistem i auto ide na plinu isto kao i na benzinu
 
miki321oc je napisao(la):
za taj motor najbolje je ugraditi plin sa direktnim ubrizgavanjem
ali on kosta od 1000-2000KM ne znam tacno
jedan momak je na golfu 1.8t chipovanom radio taj plin i kaze da je prezadovoljan
prijatelj na corsi 1.4 ima takav sistem i auto ide na plinu isto kao i na benzinu

samo direktno ubrizgavanje i moze, kad se sve to montira dodje lola s laptopom i iz tvog auta izvuce software i upise u comp koji je spojen sa plinskim sistemom i nema problema, konkretno momak koji radi u ASD Viba tuzla, ima golfa 4 1.8 Turbo i vozi na plin vec duze vremena i nema nikakvih problema


jutros citam u vecernjim novinama da je neki servis u zagrebu prvi na podrucju balkana poceo ugradjivati plin u FSI i TFSI motore, novina..
 
Administrator
ugradnja plina u motor s turbinom ti rade u Lukavici drug za Lanciu platio 1700 al kaze da je extra i nema nikakvih problema (al na benzin ipak bolje ide )
 
ma neki dan sam citao od firme, mislim da je LEVATO, ili tako nesto, plan odrzavanja te plinske instalacije, onda malo zvao nase servise pa pitao za cijene i tako, pa da kad uzmes neko novije auto, a u obzir uzmes da neko ko ne prelazi godisnje ogroman broj kilometara da mu se bas i ne isplati taj plin u autu

dadnes 1500-2000 KM za neki multi point sistem, pa onda pregledaj te instalacije stalno pa onda isparivac na remont svakih 30000 km, (a remont je 100-200 KM-kako sam dobio informacije, barem po tuzli), pa onda pazi, malo vozi na gorivo, malo na plin, pa ovo pa ono, pa da cojk poludi, pa ostanes bez gepeka,

ipak je moj stav da neko ko zeli manju potrosnju i jeftiniju voznju neka ipak ide na dizela, danasnji dizeli (tdi, dti cdi i sta ja znam koji jos imaju) sasvim pristojno idu a i dalje malo trose...

ipak to je opet samo moj stav

ja kad ne mognem vise sipati u mog 16v necu uopce razmisljati o plinu (pogotovo moj KE-jetronic je problematican) nego cu staviti sebi kakav TDI od 90 ili 110 KS i opet se voziti jeftino a fino. jer kad se uzme u obzir cijena ugradnje sekvencijalnog plina, za te pare mogu naci pristojan tdi motor
 
Legend
ja sam cuo da turbo i plin ne idu nikako.. eh sad da li je to tacno, nisam siguran..

elem, profesor stavio u lanciu dedru 2.0T plin, i kaze da nije udure, stuca, zeza ga nes, sad do cega je neznam..

u lukavici ugradio
 
Član
mijo_16v je napisao(la):
ja kad ne mognem vise sipati u mog 16v necu uopce razmisljati o plinu (pogotovo moj KE-jetronic je problematican) nego cu staviti sebi kakav TDI od 90 ili 110 KS i opet se voziti jeftino a fino. jer kad se uzme u obzir cijena ugradnje sekvencijalnog plina, za te pare mogu naci pristojan tdi motor

Ipak odustajes od plina,a?
 
trizex je napisao(la):
mijo_16v je napisao(la):
ja kad ne mognem vise sipati u mog 16v necu uopce razmisljati o plinu (pogotovo moj KE-jetronic je problematican) nego cu staviti sebi kakav TDI od 90 ili 110 KS i opet se voziti jeftino a fino. jer kad se uzme u obzir cijena ugradnje sekvencijalnog plina, za te pare mogu naci pristojan tdi motor

Ipak odustajes od plina,a?

ma odustajem, kad sam sve to bacio na papir i vidio, dobro se raspitao, nista, kad ne mognem sipat ide tdi unutra i gotovo
 
Administrator
.nOKe je napisao(la):
ja sam cuo da turbo i plin ne idu nikako.. eh sad da li je to tacno, nisam siguran..

elem, profesor stavio u lanciu dedru 2.0T plin, i kaze da nije udure, stuca, zeza ga nes, sad do cega je neznam..

u lukavici ugradio
a ko ti je profesor koja skola
 
Član
.nOKe je napisao(la):
ja sam cuo da turbo i plin ne idu nikako.. eh sad da li je to tacno, nisam siguran..

elem, profesor stavio u lanciu dedru 2.0T plin, i kaze da nije udure, stuca, zeza ga nes, sad do cega je neznam..

u lukavici ugradio

u tom slucaju 100% nije fino odradjeno plin tj nije podesen i tako to, eh sad ja nikad nebi stavio tdi i tako to jer motor dodje taj s ugradnjom ihi para i para bolje onda kupiti drugo auto a plin imas za 600 do 800 km negde solidno + disel je litar 1.7 i nes a plin je 0.76 pa nek mi neko nadje koji disel moze da trosi 4 litra gradske et dosta od mene
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top