Plin - iskustva, prednosti-mane?

Plin - iskustva, prednosti-mane?

Za kojeg se servisera iz Brčkog govori da je među boljim na ovom području za ugradnju plina?

Priča ako nemaš para da sipaš, nemoj ni kupovati nema smisla, ljudi ako neko ima para pa sebi kupi jako auto, nema potrebe da se razbacuje parama, ako je bogat, nije glup, nije danas lahko doći do para, pa da se čovjek sa istim razbacuje.
 
Za kojeg se servisera iz Brčkog govori da je među boljim na ovom području za ugradnju plina?

Priča ako nemaš para da sipaš, nemoj ni kupovati nema smisla, ljudi ako neko ima para pa sebi kupi jako auto, nema potrebe da se razbacuje parama, ako je bogat, nije glup, nije danas lahko doći do para, pa da se čovjek sa istim razbacuje.

Ne znam kojeg su ti hvalili, ima Pelagic (na izlazu prema Bijeljini) i Karamujic u Rahicu. Nesto ne znam da iko vise i radi oko toga u Brckom. Mozda i ima, ali ja nisam cuo....

http://www.indeks.ba/preduzece/AUTOGAS_BRCKO_SERVIS_PELAGIC.html
 
Član
to za vađenje si potpuno upravu :D
a ovi su imali stariji sistem , mijenjali su boce, rasplinjače, kaze mi drug skoro cijeli sistem je nov dobio, i atest mu sad vazi 5 godina
to znaci i na novom atestu radis sve komplet jer i tad ce cijeli sistem bit star.

Znam Dženi i ja ljude koji su približnu sumu davali, isključivo par ljudi koji su radili kod Đuga plin, GULE, evo primjer samo, skoro mi jaran htjeo radit atest a ima već 5-6 godina sequent u alfi, i otišo kod Đuga jer je kod njih i ugradio i oni mu nabroje kamaru nekih stvari da se treba izmjenit, lijepa cifra bila, ode u Atiker, ljudi mu rekli samo promjena boce, jer boca ne smije bit starija od 2 godine, i kod njih samo bocu zamjenio i od njih atest dobio, upiso u saobraćajnu i to je to, a to što ovi gule narod jer narod nije upućen to je druga stvar :)
 
Član
Za kojeg se servisera iz Brčkog govori da je među boljim na ovom području za ugradnju plina?

Priča ako nemaš para da sipaš, nemoj ni kupovati nema smisla, ljudi ako neko ima para pa sebi kupi jako auto, nema potrebe da se razbacuje parama, ako je bogat, nije glup, nije danas lahko doći do para, pa da se čovjek sa istim razbacuje.

Ako već razmišljaš o ugradnji, ja ne bi dalje išo od ATIKER-a, svjetska firma, ljudi su max. profesionalni i što je najbitnije nisu astronomske cijene, nije privatna firma pa da postavljaju cjene kolke hoće, znaju svoj posao, najjeftiniju su a daju najveću garanciju. Ja sljedeće auto vozim kod njih :)
 
Član
Eto dizeli su srece pa im ne odu dizne.... pogotovo sa ovim nasim kvalitetnim gorivom. Budite malo realni... To ako neko voli benzica a nije bas u mogucnosti da ga poji benzinom odma znaci da ne treba ni da ga vozi. Ispada kao neko ponizenje ugraditi plin u benzinca. Neka pisu ljudi koji voze na plin, a ne od mog tetka prijatelj ima probleme.... Svako auto se kvari bez obzira na gorivo kojim je pogonjeno. Vozio auto sa plinom 3 godine, i to ono sa problematicnom K glavom, nikad me nije ostavilo na putu... To jest auta(dvije 190tke sa 2.3 motorom), stim da je prva radila ko sat nikada nije zastucala. Druga je pravila probleme ispocetka sa detonacijama, ali i to sam rijesio (sredio struju i nastelova smjesu). Pored toga imamo C klasu, kupljenu prije 6 godinasa ugradjenim plinom(sekvent), nikad nista a vozi se svaki dan i dan danas. Ko prelazi puno a voli benzinca neka ugradi (ako vec nije u mogucnosti da ga poji), ko voli dizela nek vozi dizela. Odma krene suplja prica, sto kupuje benzinca ako nema da sipa, nek uzme dizela da mu trosi 4l na 400km. Laprdanje u prazno... Ja prvi vozim dizela trenutno, ali cim budem u mogucnosti mjenjacu ga za benzinca. Svaka cast dizelu, ali ...

Ja ne znam što moju poruku citiraš i onda nabrajaš neke stvari koje ja nisam pomenuo? Ja nisam pomenuo nikakvo poniženje, ni ko je šta u mogućnosti da sipa. A i ovo za od mog tetka, nema veze sa mnom. Poznajem momka koji ugrađuje plin i stvarno dobro poznaje to sve oko plina i on mi je rekao to za diznu. A niko ne spori da i dizel ima sa tim problema.
 
Ja ne znam što moju poruku citiraš i onda nabrajaš neke stvari koje ja nisam pomenuo? Ja nisam pomenuo nikakvo poniženje, ni ko je šta u mogućnosti da sipa. A i ovo za od mog tetka, nema veze sa mnom. Poznajem momka koji ugrađuje plin i stvarno dobro poznaje to sve oko plina i on mi je rekao to za diznu. A niko ne spori da i dizel ima sa tim problema.

Ma htio sam samo napisati tebi za diznu, istina stradaju od plina, ali stradaju i od dizela... ovo ostalo se odnosi na komplet temu, ne na tebe. Glupo je bilo da pisem u dva posta.
 
Član
Pa moze i na benzin HHO, ali bolje ovo ubacivati :D 342HP 1152Nm @ 600rpm :D ne 6000rpm nego 600rpm

 
Poslednja izmena:
Evo nađo na Atiker-ovoj stranici ovlaštene zastupnike:

AC DARKOM SARAJEVO ISTOČNA ILIDŽA 065 292 210
AGRO AURO MRKONJIĆ GRAD BRDO BB 065 562 903
AMC VIBA TUZLA ZVONKA CERIĆA BR 19 035 396 002
AMD LAKTAŠI LAKTAŠI LIJEVČANSKA BB 066 008 081
AMD MILIĆI MILIĆI PODGORA 065 690 323
APOLO MOSTAR PUT ZA ALUMINIJ BB 036 352 833
AS KRAGULJ BANJA LUKA PUT SRPSKIH BRANILACA 244 065 518 949
AS SENKOVIĆ ODŽAK TITOVA 108 031 761 552
AUTO GAS ŽEKS LJUBINJE LJUBINJE 066 265 175
AUTO SINA BANJA LUKA PUT SRPSKIH BRANILACA 92 065 511010
AUTOGAS KARAĆ BANJA LUKA VLADIMIRA ROLOVIĆA BB 065 894 532
DENČI DOBOJ DOBOJSKIH BRIGADA BB 065 637 637
EURO TEL GRADIŠKA DRAGANA PANIČA BB 065 724 303
KARAMUJIĆ BRČKO GORNJI RAHIĆ 061 721 709
KOSAL TUZLA IZETA SARAJLIĆA 17 061 131 009
MONACO BIJELJINA STEFANA DEČANSKOG BB 065 994 365
NUNI AUTOPLIN BIHAĆ ĐAČKA 35 061 794 940
PLIN PROMET ZENICA ČAJDRAŠ BB 061 721 172
PLINOMATIC KISELJAK BRIJESTOVSKO BB 062 125 151
REMEX TUZLA HUSINSKIH RUDARA 351 062 339 090
TESTING CENTAR MOSTAR BIŠĆE POLJE BB 063 350 743
TRSS COMMERCE PRIJEDOR SVALE BB 065 580 772
UNO TEŠANJ RADUŠA BB

Imal' ko iskustva sa nekim od ovih servisa?
 
Evo neki video od Fifth Gear-a


Evo još jedan od danas, imaju i titlovi dole po želji.


U drugom se video mogu vidjeti i neka skuplja auta, poput Panamere, mada bi kod nas bilo "nikakav ti hadžo nisi, što se ne vozaš na benzin" haha
 
Poslednja izmena:
Član
Jedina moja zamjerka plinu je autonomija. Ako nemate bas veliko auto pa da u njega stavite bocu od 60 ili vise litara, voznja moze biti malo iritantna.
Prije xy godina kad je tek poceo plin sam imao merca 123CE sa plinom i ogromnom bocom u gepeku pa odem na more, vozam se dole i krenem nazad tek onda naspem plina, u Leonu sad imam od 40L i svaka pumpa je moja :) posebno ako je u pitanju kakav auto put pa ga pritisnes malo iznad 100 gdje popije vise.
 
Top