plavi dim, pomoc hitno

plavi dim, pomoc hitno

Član
Mozda gumice ventila, jer dok je u vecim obrtajima pa kad usporavaš kompresijom nakupi i cim lagano pođes baci dima. Ili vidi da negdje ides niz stranu pod kompresijom pa daj gasa, vidi hoce li koliko baciti. To ti je najbolji slucaj ako bude, bar je i meni na proslom bmwu tako bilo
Sto je najsmjesnije kazem vam bio na jahorini vracam se i na kompresiji i pun gas ni trunke, sve nesto mislim da ce zacekicat al eto nemam pojma..
 
Član
Danas je auto vozeno prema jahoroni kroz lukavicu sve pun gas nije trunke bacio dosli gore ostavili auto 10 min u leru poslije toga je poceo malo sam dimit, ostavio sam auto da se ohladi skroz da vidim nivo ulja, sve mi se cini pocetak necega ali cega...

Davno imao istu situaciju , pod opterecenjem nema truna dima , a na leru dimi , vise bijeli nego plavi , uglavnom svijetle boje dim.
Na kraju se ispostavilo da je pukla glava , kupio drugu , odma prije montaze uradio hidrotest , brusenje , ventile , dihtung, uglavnom sve po pravilu struke :) .
 
Član
Davno imao istu situaciju , pod opterecenjem nema truna dima , a na leru dimi , vise bijeli nego plavi , uglavnom svijetle boje dim.
Na kraju se ispostavilo da je pukla glava , kupio drugu , odma prije montaze uradio hidrotest , brusenje , ventile , dihtung, uglavnom sve po pravilu struke :) .
hvala, nadam se da nije al eto, ne trosi vodu vidjecemo
 
Član
Kad budes radio mali servis zamijeni gumice na diznama. Nisu skupe, a znaju se cesto unistiti na PD motorima. :D
 
Član
problem rijesen, kako sam zamjenio maf i n75 ventil, turbina prije toga nije punila kako treba, e sad da li je ona nakupila negdje ulja ili sta pa je trebalo vremena da se to procisti, otisao u novi sad i vratio se, 820 kilometara presao ni kapi ulja nije potrosio, voda tj g12 stoji ne mice, eto ako neko bude imao nesto slicno da se ne fata za glavu.
 
Nema ti druge nego da pocnes pratiti nivo ulja. Meni je bacao plavi dim,al' na visim obrtajima i onda kada je auto pod opterecenjem..mislio sam da je motor u banani i da se mora otvarati ali na "srecu" bilo je rijec samo o turbini..ulje prolazilo kroz karike turbine i otuda je nastajao plavi dim. Nakon promjene,nestalo je. Ono gdje bi ti mozda mogao biti problem su gumice dizni..i ako te taj dim bas zivcira ja bih to prvo uradio. Kvalitetne gumice su ti 20 KM po dizni i 20-30 KM ruke...pogotovo ako imas problema sa paljenjem izjutra kad je malo hladnije..velike su sanse da su gumice.
Kod mene baca plav dim. Radio sam turbinu i poslijr mjesec dana poce samo plav dim na 2k obrtaja izlaziti. A ima vucu i nisam primjetio da fali ulja.. sad moze biti samo da nisu oni dobro uradili
 
Imam problem ne znam sta se desava sa mojim autom. Kad dobije radnu temperaturu pocne jak plavi dim. Potrosnja ulja je minimalna tako reci da ne trosi uopste,a ipak ide plavi dim i u malim obrtajima kad dam gas on pocne da se gusi i odjednom dobije gas i izasje jak plavi dim.? Jel moze neko da mi kaze sta to moze da bude? Uradjen mu je veliki servis ali i dalje je sve isto. Upitanju je Golf4 1.4 16V
 
Nema nikakvih cudnih zvukova ni u manjim obrtajima ni u vecim kad dam gas. Kompresiju sam izmerila sve je dobro. Zato me i cudi odakle plavi dim kad je sve OK. Ne znam stvarno sta bi moglo da bude. Da nije mozda od katalizatora jedino to nisam proverila.?
 
Član
Ja nisam nikakav majstor ali meni sto pada na pamet iberlauf, gumice ventila ako kazes da je kompresija ok.
Kakvi su vrhovi svjecica?
Ja koliko znam ti motori znaju imati problema sa letecim lezajevima i svim i svacim, a mogu se kotrljat
Katalizator moze ispitati tako sto izmjeris temperaturu prije i poslije katalizatora
Katalizator moze biti za nemiran rad i losije vuce ali obicno ne baca plavkast dim.

Ti katalizatori su bas na cijeni
 
Poslednja izmena:
Top