Plav dim?????

Plav dim?????

Član
Ljudi imam ozbiljan problem tačnije motor je 1.6 d,skoro su promjenjenji svi dihtunzi i tefloni,i majstor je rekao je da je motor ok..Sad sam zamjenio ulje i provjeravao za nepunih 1000km,potrošio je 0,2 dcl jel to normalno???I još jedna stvar kad motor dostigne radnu baca plav dim i nešto smrdi iz auspuha???ko zna neka piše...unaprijed hvala....pozz
 
Član
dimovi uglavnom ne znače ništa dobro.e sad ne znam koji dim šta znači,ima bijeli i plavi,a razlikuju se po tome šta motor miješa sa benzinom,vodu ili ulje..

Kod tebe je ja mislim ulje,negdje dihtung prosvirao....:icon_sad:
 
Član
0.2 na 1000 kilometara je odličan rezultat s obzirom da mu sat okrenuo 3 puta;)

Potrošnja ulja nije zabrinjavajuća,ali plavi dim jeste
 
Član
trosi ulje i sagorjeva ga zato je izduv plave boje provjeri kompresiju
vidi kakva je ako si glavu uradio dobro jesi mijenjo vodzice
ako su one istrosene dzaba je stavljati nove teflone kad
su one van tolerancije
 
Član
poslušao sam sve savjete,oko dhtunga sigurno nije te vodice seu sigurno zamjenjene,a karike nisu mjenjate......
Voda je uredu ne troši vodu ne grije se upošte temp je napola,al prvom i drugom plav dim on baš ga baca,takođe i na štangasu...A već treća četvrta normala nema dima....hvala na odg...pozz svimaa
 
Član
Moje misljenje je takodze karike jer sad si zadihtovao gornji dio motor tj.glavu al malo dole probija kad budes radio karike promjeni i letece lezajeve obavezno
 
Član
zlaja11 je napisao(la):
Moje misljenje je takodze karike jer sad si zadihtovao gornji dio motor tj.glavu al malo dole probija kad budes radio karike promjeni i letece lezajeve obavezno

upotpunosti se slazem sa kolegon
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
0.2 na 1000 kilometara je odličan rezultat s obzirom da mu sat okrenuo 3 puta;)

Potrošnja ulja nije zabrinjavajuća,ali plavi dim jeste

moje auto ne troši toliko na 8000km, pa kako može biti na 1000 u dure:icon_confused:
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
0.2 na 1000 kilometara je odličan rezultat s obzirom da mu sat okrenuo 3 puta;)

Potrošnja ulja nije zabrinjavajuća,ali plavi dim jeste

moje auto ne troši toliko na 8000km, pa kako može biti na 1000 u dure:icon_confused:

a motor bice pri kraju
plavi dim ulje sagorjeva i baca na auspuh
 
Član
Plav dim kod dizel i benzin motora znaci da su otisle karike ili gumice ventila 100%. Izmjeri kopresiju pa vidi kolika je, ako je zadovoljavajuca onda samo zamijeni gumice ventila. Ako samo gumice mijenjas ne moras glave skidati. Samo ti to dvoje moze biti razlog zbog plavog dima i potrosnje ulja. pozzz
 
Član
hvala ljudi sve sam to provjerio kako vi kažete, i sve jeuredu...Ostaju samo te karike,a jbg to kad se radi je generalka,i puno para me dođe,tako da ću vidjeti kakav turbo da ubacim......Isplativije je,a i ovaj moj puno prelazi dnevno,i ne otišlo mu nešto....pozz svima..:cool:
 
Početnik
karike da zamijenis na golfu 1.6d ti dodje oko 300 km..
a vidi, ako ne trosi puno ulja, nema sanse da su lose karike, provjeri jel ti paljenje na mjestu, trese li se motor kad ga tek upalis, dok je hladan?
 
Top