platine

platine

Član
E ovako,imam problema s platinama na golf-u mk2 1.6 b,svako malo ih mjenjam i počinje mi ić na živce,ne traju ni mj dana vazda imam dvoje rezerne u auto,a neće niko ni da mi objasni kako da ih promjenem,ako može neko rješenje problema,ili bar kako da ih promjenem,ili opis kako da ih mjenjam,korak po korak,ili neki mehaničar da ih izbaci da mi ne ide paljenje preko njih...
 
Član
imao sam i ja problema s tim dok sam imao golfa, svako malo nije htio palit, malo veca lokva i ostao sam u strani
mijenjao sam ih ja nekoliko puta, uglavnom moras nastimat onaj brijeg u razvodniku, prema njemu se platina stima, kad je nastimano na onaj brijeg onda platina mora bit razdvojena malo, to oni majstori inace onim spijunom stimaju
samo meni je uvijek bio problem, ja je nastimam kako mislim da je ok, i dok je zavrnem ona se pomjeri, pa onda ajde ponovo:icon_biggrin:
mada bolje ti je izvaditi ta govna iz auta, moguce je da se ukloni, ja sam to tada planirao, bilo je oko 100km cini mi se
 
Član
ja mislim da se moze ubaciti elektricno-elektronski umjesto platina... mada se platine moraju svako nekoliko mjeseci tako reci ustimavati... toliko od mene, ockujemo nekog strucnijeg za dalje
 
Član
adams je napisao(la):
ja mislim da se moze ubaciti elektricno-elektronski umjesto platina... mada se platine moraju svako nekoliko mjeseci tako reci ustimavati... toliko od mene, ockujemo nekog strucnijeg za dalje

da da, moze sto posto
 
Član
ArminM je napisao(la):
adams je napisao(la):
ja mislim da se moze ubaciti elektricno-elektronski umjesto platina... mada se platine moraju svako nekoliko mjeseci tako reci ustimavati... toliko od mene, ockujemo nekog strucnijeg za dalje

da da, moze sto posto

evo nasao sam danas djelove,samo me jebe majstorski dio niko ne radi,jbeni snjeg sve zatrpo ima ga 40 centi,uglavnom pokusat cu izbacit platine,nadam se i stavit koju sliku kako to ide... i nadam se boljem rezultatu....
 
Član
neces se pokajat definitivno, platina je sranje, posebno u periodu jesen-zima, kada se zbog razlike u temperaturi stalno stvara kondenz i onda jebu platine
elektronikom mozes uveliko rijesit problem, to je sasvim sigurno
ja sam ti pisao da je to bilo oko 100km, tad kad sam se ja zanimao za to, ali eto meni je to sve islo vani, pa nisam mijenjao nista
 
Član
ArminM je napisao(la):
neces se pokajat definitivno, platina je sranje, posebno u periodu jesen-zima, kada se zbog razlike u temperaturi stalno stvara kondenz i onda je*u platine
elektronikom mozes uveliko rijesit problem, to je sasvim sigurno
ja sam ti pisao da je to bilo oko 100km, tad kad sam se ja zanimao za to, ali eto meni je to sve islo vani, pa nisam mijenjao nista

A nadam se,potrosio sam garant 50 maraka na platine dosada,nije mi do para nego kad me izdade na cesti koda mi ruku slomi,a po ovom nevremenu necu da izvozim peugeota iz garaže ne isplati mi se riskirat,sam branik od peugeota mi je ko dva goolfa :p ,al golfa nedam ni za koje pare dok god mognem vozit imat ću dvicu ili keca :)
 
LionHart je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
neces se pokajat definitivno, platina je sranje, posebno u periodu jesen-zima, kada se zbog razlike u temperaturi stalno stvara kondenz i onda je*u platine
elektronikom mozes uveliko rijesit problem, to je sasvim sigurno
ja sam ti pisao da je to bilo oko 100km, tad kad sam se ja zanimao za to, ali eto meni je to sve islo vani, pa nisam mijenjao nista

A nadam se,potrosio sam garant 50 maraka na platine dosada,nije mi do para nego kad me izdade na cesti koda mi ruku slomi,a po ovom nevremenu necu da izvozim peugeota iz garaže ne isplati mi se riskirat,sam branik od peugeota mi je ko dva goolfa :p ,al golfa nedam ni za koje pare dok god mognem vozit imat ću dvicu ili keca :)

ma ja sam ti imao platine koje su se svaki dan pomjerale...motor mi je bio 1,3 stari model...niko nije zelio da se petlja,dok nisma nasao pravog elektricara...covjek rekao da kupim elektronski razvodnik od 1,8 16 v i elektorniku od 1,3 novi model...on je to nastimao i nikad problema nikakvih,a ja mislim da ces za 1,6 puno lakse to zavrsiti,samo razvodnik zamjenis elektronskim i par sitnica sto ce uradtit dobar elektricar i rijesen problem,a benzinac svkai ce se ugasiti u vecoj lokvi...to je jedina mana...
 
Član
A to s gašenjem mi se ne dešava ni po snjegu ni po kiši ni kroz rjeku,za divno čudo, ja ga i ovako perem ko bog maglu,znalo je se desit da mjesečno pređem s njim 5000 km i isad radi ok,samo jednom godišnje naštelujem karburator kod pravog majstora i radi on ko švicarski sat samo me platine more, a ovaj snjeg zatrpo pa ništa ne radi nemam kad ni promjeniti na ovo elektronsko,samo se nadam da mi neće puno za ruke uzet,razvodnik s pratećim svim sam uzeo za 40 km sad još mjenjanje...
 
Član
Pozdrav ljudi i mene isto muci PLATINE sta mi sve treba da ih izbacim i ubacim elektroniku auto je Golf 2 1.3 benzin 40 kw dosta mi je vise muke oko njih.
 
Imao sam isti problem,svako malo platine.Kada sam mijenjao motor stavili su mi elektronsko paljenje doslo me 80km.Evo ima 3 godine bez problema i *ebavanja sa platinama ;).
 
Top