Plasti dip-pomoc,savjet,iskustva

Plasti dip-pomoc,savjet,iskustva

Član
E ovako
Imam nedoumice oko plasti dipa.
Gledao sam po yt ima svakavkih klipova,ali sve je to yt.
Zanimaju me licna iskusvtva.
Nisam nikada radio s tim pa me zanima par sitnica.
Planiram na audiu radit u metalik crnu grill i mrezice oko maglenki
-Treba li neka posebna priprema prije nanosenja dipa?
-Koliko je potrebno znanja za to (postoji li sansa od cmuraka,ili nejednake nijanse)?
-Koliko je izdrzljiv dip, npr.kamencici,insekti,led,pranje auta i te stvari?
-Dugotrajnost?


Ili je ipak bolje lakiranje?
Sta vi mislite?
 
Član
Plasti dip jedino ima smisla ako mislis nekad mjenjati boju.

Ja npr imam extra iskustvo sa teksturnim lakom (za branike).

Isti rezultat kao plasti dip, samo jeftinije, i izdrzljivije.

Send via Gameboy Color
 
Član
Plasti dip jedino ima smisla ako mislis nekad mjenjati boju.

Ja npr imam extra iskustvo sa teksturnim lakom (za branike).

Isti rezultat kao plasti dip, samo jeftinije, i izdrzljivije.

Send via Gameboy Color
Ti si na proslom volvu farbao onaj kromirani okvir i masku, e jesi li i taj kromirani okvir radio sa ovim teksturnim lakom??
 
Član
Ti si na proslom volvu farbao onaj kromirani okvir i masku, e jesi li i taj kromirani okvir radio sa ovim teksturnim lakom??

Ne ,na proslom sam radio sa obicnim lakom. Na ovom volvu s60 sam radio grill sa texturnim crnim lakom. Cim otopli radim sve lajsne na autu istim...



Send via Gameboy Color
 
Član
Nemam bas iz bliza, mogu sutra uslikati. Vidi prve slike u mojoj temi o njemu (to sam prvo odradio), vidi se malo...

Send via Gameboy Color
 
Član
Plasti dip je skroz dobar za tako manje djelove, pogotovo dobro prijanja na plastiku. Najbitnije je da prvi sloj naneses tanko, nakon toga ostavi 15 min da se susi. Svakih daljnih 15 min naneses jos barem 3 ruke i kad se dobro osusi drzat ce samo tako. Ja sam sebi krov spricao s plast dipom, najbolju cvrstocu postigne nakon cca 15-ak dana, nema nikakvih ostecenja od kamencica i slicno, za to stvarno dobro sluzi. Ali ipak di su vece povrsine treba raditi sa spricom da ispadne kako treba. Cim prođe zima skinut cu ga jer onaj ostak sto je ostao u boci mi je malo sj...ao cosak pa ruzno izgleda
 
Član
Samo se nemoj zajebat ko ja kad budes kupovao plasti dip, ja sam uzeo onaj jeftiniji kineski iz xenon.ba radnje. Katastrofa, neravnomjerno izlazi, ostaju tragovi svakakvi. 3 sloja nanio na felge, lose bas, ljepljivo bude, prasina se lijepi i tesko oprat ikako. Skinuo nakon mjesec dana, nakon mjesec imo 50 tragova od kamencica, prljave dijelove, pukotine, svasta. I jos na kraju se peglo sa skidanjem. Znaci samo ne kupovat onaj kineski, ne mogu naci tacno kako se zove. Al uglavnom 15ak maraka je jedna boca ovoga.
I ja kontam naruciti onaj pravi od Performixa za neke detalje na astri, da i taj isprobam.
 
Član
Hvala svima na objasnjenju
Ipak cu prvo pokusat sa dipom,ako ne budem odradio dobro a bude mi se svidjalo skidat cu dip i lakairat u pravu farbu
 
Top