pitanje :)

pitanje :)

pozdrav svim forumasima ;) tema mozda jeste glupa,ali stvarno mi nije lako :icon_rolleyes: naime iduce godine moram upisati srednju skolu :icon_smile: naravno imam najvecu zelji upisati saobracajnu skolu :icon_smile: sada me interesuje vase misljenje o toj skoli ako je neko isao, vjerujem da ima vas dosta kojih je islo, najvise bih volio upisati smjer za automehanicara, ali onda bih morao upisivati IV godinu ili vandrednu,ili kako se to vec kaze, da bih poslje toga mogao na saobracajni fakultet, pa eto ako ko sta napise bio bih mnogo zahvalan :icon_smile:

LP :123:
 
Član
ja zavrsio saob.tehnicku(tehnicar drumskog saobracaja) i uglavnom nemam nista od nje ali ako mislis dalje nastavit skolovanje posle srednje onda je pravo dobra skola , zanat bilo koji u skoli neces toliko naucit koliko na praksi to je neko moje misljenje :icon_smile:
 
Član
black angel je napisao(la):
pozdrav svim forumasima ;) tema mozda jeste glupa,ali stvarno mi nije lako :icon_rolleyes: naime iduce godine moram upisati srednju skolu :icon_smile: naravno imam najvecu zelji upisati saobracajnu skolu :icon_smile: sada me interesuje vase misljenje o toj skoli ako je neko isao, vjerujem da ima vas dosta kojih je islo, najvise bih volio upisati smjer za automehanicara, ali onda bih morao upisivati IV godinu ili vandrednu,ili kako se to vec kaze, da bih poslje toga mogao na saobracajni fakultet, pa eto ako ko sta napise bio bih mnogo zahvalan :icon_smile:

LP :123:

prijatelju prije svega, ako ces saobracajni fakultet, upisuj nesto sto ce ti dati siroko predznanje... neku tehnicku skolu s 4 godine...
 
Član
izvini, ali se ti sam moras skontati sta ustvari hoces. govoris volio bi za automehanicara pa poslije da nastavis saobracajni fax, to dvoje nigdje veze s vezom. skontaj se hoces li da kasnije radis kao mehanicar ili ces fax ganjati. obzirom na to i biraj skolu tj. smijer u saobracajnoj...
 
Član
Nemoj se previse opterecivati oko toga u koju ces srednju ici, to je gotovo nevazno. Gledaj samo da je 4 godine ako ces na fax kasnije i to ti je jedino bitno. Ionako ti kasnije kod zaposlenja samo zahtjevaju da imas SSS ili kod faxa VSS, rijetko koga znam kod nas da radi bas ono za sta se skolovao. Vecinom neke stele i sl, pa niko ne gleda previse sta si zavrsio, osim rijetkih smjerova tipa doktori medicine i sl. Tako kod nas imas da je ministar zdravstva strojar, ministar saobracaja ekonomista, kojekakvi PR-ovi sa faxom sporta i sl, zato nam je i u drzavi stanje kakvo jeste. Gledaj da zavrsis skolu ili fax koji ti je najlakse zavrsiti, a kasnije ce te ionako traziti samo papir forme radi i gledati sta znas raditi. Nazalost, takvo je stanje, pa zasto se peglati sa necim 3x tezim ako ne moras :icon_biggrin:
 
Član
vr6 boki nisi u pravu, jara moj nije isto da zavrsis bilo koji fax, pogresno decka upucujes, bez uvrede... al je tako... nemozes sad porediti npr saobracajni, ili etf sa politickim naukama...
 
Ako mislis faks , onda upisi gimnaziju , jer automehanicar i saob. fakultet ko nebo i zemlja. Treba ti dobro predznanje iz fizike , matematike .... a to ces najbolje dobiti u gimnaziji ;)
 
hvala vam svima od srca, stvarno, nemojte tu sada praviti raspravu bez razloga :icon_smile: samo me tih par stvari zanimalo :cool:
 
Član
npr evo ja idem na saobracajni fakultet, zavrsio sam elektrotehnicku, prelozio bi da upise saobacajnu, jer vidim koliko prijatelji koji su zavrsili saobracajnu vise napreduju....:D:D:D... mada ako ti imas volje da ucis, srednja nije toliko ni bitna
 
Član
mokeBass je napisao(la):
vr6 boki nisi u pravu, jara moj nije isto da zavrsis bilo koji fax, pogresno decka upucujes, bez uvrede... al je tako... nemozes sad porediti npr saobracajni, ili etf sa politickim naukama...

Svako ima svoje misljenje. Naravno da nije isto, ako ces raditi u struci. Jer sa politickim neces nista znati o programiranju, kao sa etf-om. Al rekoh, ovdje rijetki rade u struci, to jest samo oni koji moraju, doktori, gradjevinci i sl, a ovih sa zurnalistikom, pravom, faxom sporta, sumarskim imas u svim poslovima.

Pogledaj samo konkurse za poslove, trazi se vecinom VSS, a koji tacno fax, u 80% slucajeva nikom nije bitno.
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
mokeBass je napisao(la):
vr6 boki nisi u pravu, jara moj nije isto da zavrsis bilo koji fax, pogresno decka upucujes, bez uvrede... al je tako... nemozes sad porediti npr saobracajni, ili etf sa politickim naukama...

Svako ima svoje misljenje. Naravno da nije isto, ako ces raditi u struci. Jer sa politickim neces nista znati o programiranju, kao sa etf-om. Al rekoh, ovdje rijetki rade u struci, to jest samo oni koji moraju, doktori, gradjevinci i sl, a ovih sa zurnalistikom, pravom, faxom sporta, sumarskim imas u svim poslovima.

Pogledaj samo konkurse za poslove, trazi se vecinom VSS, a koji tacno fax, u 80% slucajeva nikom nije bitno.

dobro,;) djelomicno se slazem sa tobom
 
Član
Ja sam zavrsio Prvu gimnaziju, pa upisao Ekonomski fakultet, pa na drugoj godini fakulteta upisem Saobracajnu skolu i zavrsim za 2 mjeseca sve tri godine (trebalo mi nesto) i sad zavrsavam fakultet smjer Menadzment i organizacija, radim kao taksista podjahkad za dzeparca. A Boga pitaj sta cu radit ubuduce:lol:
Tako da ti ja savjetujem ako ces fakultet upisi neku jaku gimnaziju da imas jako opce znanje, poslije ti je lakse;)
 
hvala svima jos jednom,ali sam definitivno odlucio da cu upisati saobracajnu, za smjer jos nisam 100% siguran, zelim saobracajnu jer me vuce neka zelja za to, i zbog toga je najvise zelim ;)
 
Član
pa ako planiras saobracajni fax ok je saobracajna, ali ona "normalna" (nezz kako se tacno zove smjer), ali onaj glavni heheh :icon_biggrin: smijesno je pominjati fax, pogotovo jedan od boljih (saobracajni spada u tu grupu), uz zavrsen zanat, pa poslije razlika predmeta, ovo ono. a svi znamo da ta vanredna zavrsavanja ustvari se svode na to da das pare, dobijes diplomu, nesto malo naucis i cao. kasnije na faxu sto bi sa lahkocom savladao uz "normalnu" skolu... ;)
 
Top