Pitanje za zaštitu čepova za alu felge

Pitanje za zaštitu čepova za alu felge

JB7

Član
Pozdrav raja.

Sorry ako je tema već bila,koristio sam search ali nisam našao ništa konkretno.
Nabavio sam neki dan nove felge Brock B1.
slika-34935-2011-10-1317589481-velika.jpg

Na njima su plastični čepovi ali kao što vidite nemaju šaraf da se zaviju za felgu tako da su laka meta u mraku :icon_mad::icon_mad::icon_mad:
Mene sad interesuje da li se može i da li je neko ikad ručno pravio te rupe za šarafe ili imbuse...

Svaka pomoć je dobrodošla! :cool:
 
Član
JB7 je napisao(la):
Pozdrav raja.

Sorry ako je tema već bila,koristio sam search ali nisam našao ništa konkretno.
Nabavio sam neki dan nove felge Brock B1.

Na njima su plastični čepovi ali kao što vidite nemaju šaraf da se zaviju za felgu tako da su laka meta u mraku :icon_mad::icon_mad::icon_mad:
Mene sad interesuje da li se može i da li je neko ikad ručno pravio te rupe za šarafe ili imbuse...

Svaka pomoć je dobrodošla! :cool:

ako je jaro njih zapikovao, neznači mu taj šaraf ništa :icon_smile:
Ali mislim da se to lako odradi
 

JB7

Član
George je napisao(la):
JB7 je napisao(la):
Pozdrav raja.

Sorry ako je tema već bila,koristio sam search ali nisam našao ništa konkretno.
Nabavio sam neki dan nove felge Brock B1.

Na njima su plastični čepovi ali kao što vidite nemaju šaraf da se zaviju za felgu tako da su laka meta u mraku :icon_mad::icon_mad::icon_mad:
Mene sad interesuje da li se može i da li je neko ikad ručno pravio te rupe za šarafe ili imbuse...

Svaka pomoć je dobrodošla! :cool:

ako je jaro njih zapikovao, neznači mu taj šaraf ništa :icon_smile:
Ali mislim da se to lako odradi
Sve znam,ali bih opet volio imati taj mali šaraf ili imbus kao zaštitu,jer ne ostavljam auto svakakosvugdje i zadugo.
 
Član
Ma parkiras se i poneses ih sa sobom to ti je najbolja zastita, ostalo sve ih nece sprijeciti ako ih zapikaju....;)
 

JB7

Član
Selmir1 je napisao(la):
Ma parkiras se i poneses ih sa sobom to ti je najbolja zastita, ostalo sve ih nece sprijeciti ako ih zapikaju....;)

Procedura je to...znači moram uz sebe nosat tanki šarafciger i svaki put skidati čepove,a pri tome ih mogu i oštetiti,plastika je to,puca lak vrlo lako :D
 
Član
sad ne znam kako izgleda kad se cepovi skinu ali ako imas dovoljno "mesa" izbusis 2 rupe dijagonalno i sa ureznicom u tim rupama urezes navoj za odredjenu debljinu sarafa. kad to napravis isto tako probusis rupe i na cepovima i izaberes neke ljepse sarafe i zasarafis. imas kupiti ukrasnih inbus ili torx sarafa pa to mozda nece ni lose izgledati

sad ne znam kako izgleda kad se cepovi skinu ali ako imas dovoljno "mesa" izbusis 2 rupe dijagonalno i sa ureznicom u tim rupama urezes navoj za odredjenu debljinu sarafa. kad to napravis isto tako probusis rupe i na cepovima i izaberes neke ljepse sarafe i zasarafis. imas kupiti ukrasnih inbus ili torx sarafa pa to mozda nece ni lose izgledati
 

JB7

Član
emirEX_sa je napisao(la):
sad ne znam kako izgleda kad se cepovi skinu ali ako imas dovoljno "mesa" izbusis 2 rupe dijagonalno i sa ureznicom u tim rupama urezes navoj za odredjenu debljinu sarafa. kad to napravis isto tako probusis rupe i na cepovima i izaberes neke ljepse sarafe i zasarafis. imas kupiti ukrasnih inbus ili torx sarafa pa to mozda nece ni lose izgledati

sad ne znam kako izgleda kad se cepovi skinu ali ako imas dovoljno "mesa" izbusis 2 rupe dijagonalno i sa ureznicom u tim rupama urezes navoj za odredjenu debljinu sarafa. kad to napravis isto tako probusis rupe i na cepovima i izaberes neke ljepse sarafe i zasarafis. imas kupiti ukrasnih inbus ili torx sarafa pa to mozda nece ni lose izgledati


to sam i kontao,ali da li ce onda felge biri potrebno ponovo balansirati?

malo sam gledao po google i nasao kako to izgleda na ovim mojim felgama...
4042698958_419de1ecc1.jpg

Opet bi trebao naći nekog da mi to uradi ko ima iskustva sa tim ili eventualno tokara,šta ti misliš?
 

JB7

Član
emirEX_sa je napisao(la):
tokara obavezno ako nemas iskustva sa tom vrstom alata

sutra cu traziti tokara i informisati se da li je moguce to uraditi i koliko izadje pa cu postaviti ovdje da i drugi znaju
 
Top