Pitanje za kocnice kod Golfa 4

Pitanje za kocnice kod Golfa 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam dve prednje disk kocnice ali zadnje kocnice su dobosi...

Uskoro trebam kupiti dobre felge i gume a glupo mi je da se zadnje dobos kocnice vidi ispod nove feluge, kako i gdje mogu promjeniti dobos i staviti zadnji dve disk kocnice i tako da imam sva 4 disk kocnice? U Banjoj Luci?
 
Član
Ako se ne varam moras promijeniti cijeli zadnji most,unaprijed se izvinjavam ako sam lupio..
 
lov2xlr8 je napisao(la):
nisam znao da g4 ima sa dobosima

ima uvijek golfa 4 sa dobosima ali po pravilu prednje kocnice moraju biti i disk. kako to nisi cuo? disk se menjaju na oko 30.000 ili 50.000 vise ne znam tacno kilometara zavisi od koliko kocite, a dobosi dugo traju duze od diska pa je usteda u tome i izradama kod fabrikama i vlasnicima koliko sam citao.
 
GOLFVR6 je napisao(la):
Pogledaj ti bolje, nema cetvorka sa bubnjem pozadi.

hehe...imam naocale sa oba staklima O.5 plus i kada ne nosim naocale vidim ih sa dobrih 5 metara da su zadnji dobosi covjece...

i da dalje ne produzim uvjeranja, postavicu sutra ili prekosutra slike da se uvjerite
 
Član
diskovi mnogo bolje zaustavljaju vozilo koliko sam ja upucen,a ova recenica dobosi dugo traju duze je jaka pravo :)

a fakat ne znam da cetvorki ima sa dobosima,mozda prve serije
 
lov2xlr8 je napisao(la):
diskovi mnogo bolje zaustavljaju vozilo koliko sam ja upucen,a ova recenica dobosi dugo traju duze je jaka pravo :)

a fakat ne znam da cetvorki ima sa dobosima,mozda prve serije

tacno da je mozda moj golf 4 iz prve serije ali to cu morati ici provjeriti na predavanjima istorije u servisu kod ovlastenog VW :lol:
 
Član
Nisam ni ja znao da ih ima ali eto sve moguce...a sto se tice promjene na disk kocnice moras mjenjat cijeli zadnji most najvjerovatnije...a sto se tice dobosa, moguce da duze traju zato sto prokleta govna nikako ne koce, ko na biciklu bah...kad dignem rucnu do kraj an emogu okrenut auto osim ako je kisa ili sljunak/pijesak...bah...
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Nisam ni ja znao da ih ima ali eto sve moguce...a sto se tice promjene na disk kocnice moras mjenjat cijeli zadnji most najvjerovatnije...a sto se tice dobosa, moguce da duze traju zato sto prokleta govna nikako ne koce, ko na biciklu bah...kad dignem rucnu do kraj an emogu okrenut auto osim ako je kisa ili sljunak/pijesak...bah...

To je brate moj do tebe, odn. tvog auta, a ne dobosa. Problem dobosa je ne njihova zaustavna moc, nego njihovo hladjenje. Njihov zatvoreni tip nije pogodan za hladjenja, to im je glavna mana - a ne neefikasnost.
 
tibor987 je napisao(la):
Nisam ni ja znao da ih ima ali eto sve moguce...a sto se tice promjene na disk kocnice moras mjenjat cijeli zadnji most najvjerovatnije...a sto se tice dobosa, moguce da duze traju zato sto prokleta govna nikako ne koce, ko na biciklu bah...kad dignem rucnu do kraj an emogu okrenut auto osim ako je kisa ili sljunak/pijesak...bah...

ha ha ha imas pravo ali mora se priznati da bar ovaj auto sa dva disk i dva dobos upola dobro koce od onih sa cetiri diska, u prvom slucaju je potrosnja servisa upola manja :D
 
Uspio sam naci 0majstora koji zna da sredjuje most i zamjeni dobose za disk kocnice, u toku je potraga za delovima zadnjim disk kocnicama za golfa 4, malo ce me stajati posto u bosni kostaju ko oko u glavi...

pozelite mi srecu ;)
 
Otkud da znam odakle mi dobosi na golfu 4, majstor mi je pregledao i rekao mi je da su orginalne dobose i da nema nikakvog naznaka da su "skinuli diskove i stavili dobose" jbg sta cu, nasao sam orginalne nove zadnji most sa kocnicama i pregovaram malo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top