Pitanje vezano za prepisivanje.

Pitanje vezano za prepisivanje.

Poz momci, ja sam onaj što je prošle sedmice postavio temu auto do 16k KM ;)

Uglavnom, našao sam Opel Astru H 2005. godište 1.9 cdti 150 konja sa opcijom sport pa dobiješ 170ak konja za 11k marona. :icon_smile::icon_smile:

Kupio ja auto, potpisao predugovor (izjavu), platio čovjeku, on mi dao dokumente i rekao mi da odem sutra u nekakvu kancelariju za prepis pa će mi taj lik što radi tamo sve srediti.

Auto je registrovano do 5. mjeseca 2014. godine.

Moje pitanje je da li trebam tom liku nositi tablice, da li su one potrebne za prepisivanje? Nije mi jasno to, valjda ja trebam potpisati sutra kupoprodajni ugovor i šta onda? U cips da dobijem novu saobraćajnu? :icon_question: "Muči" me to što je auto registrovano, kakva je procedura, pomozite! :lol::lol:
 
Član
druze napravite kupoprodajni ugovor i ako su ti nove tablice mjenjas samo saobracajnu a u vlasnickoj ti prave odjavu sa bivseg vlasnika i prijavu na novog. ne moras mjenjat nista osim saobracajne i zelenog kartona a polisu koristis do momenta isticanja registracije
 
Član
Prvo si trebao potpisai kupoprodajni ugovor, otici kod njega u mup da se auto odjavi i onda ti ides u svoj mup sa kupoprodajnim ugovorom, starom saobracajnom i vlasnickom ako ima.To u mupu predas sve provjeri imal kazni na autu ako nema kaze dodji za 2,3 dana. Inace ti je ovakva procedura.Table ne moras nositi, mislim da cak i iste ostaju ako so one nove, a registracija traje dokad ti je registrovano, samo ti se unese u vlasnickoj tvoje ime, i naprave novu saobracajnu na tvoje ime :cool:
 
Top