pitanje vezano za felge

pitanje vezano za felge

Član
Moze li mi ko na neki jednostavni nacim objasniti sta znaci
ET i Dost. Prom. Sarafa ?

mislim uzeti ove felge u 18" felcini, sada kako cu znati koji mi treba ET i DPS?...a u stvari ne znam nista oni znace....

cito sam malo po googlu... uglavnom skonto sam po nesto ali nebih znao nekom objasniti da me ubijes... cito sam da ako planiras skustati auto za par CM, da se onda ET i DPS razlikuju od fabricke visine auta....
907dbr.png

^^vidim crveni text, to cu i uraditi prije nego sto nabavim felge...
 
Član
ET u sustini znaci koliko ce ti felga biti izbacena prema blatobranu, sto je manji ET vise je izbacena, i recimo na ET35,38 ce ti grebat 100%, dakle ET 45 ili 48, ovisno od gume koju ces uzet i od jotaze, ali u svakom slucaju nista ispod 45!!! ukoliko je rijec o autu sa tvog profila, dakle ide isti ET ko na golfu ako se ne varam? tu idu 225\40 R18 gume
 
Član
Astra je napisao(la):
ET u sustini znaci koliko ce ti felga biti izbacena prema blatobranu, sto je manji ET vise je izbacena, i recimo na ET35,38 ce ti grebat 100%, dakle ET 45 ili 48, ovisno od gume koju ces uzet i od jotaze, ali u svakom slucaju nista ispod 45!!! ukoliko je rijec o autu sa tvog profila, dakle ide isti ET ko na golfu ako se ne varam? tu idu 225\40 R18 gume

Znaci 45 ili 48? A hoce li to izbaciti felgu previse? prico sam sa nekim likom koji radi za VW, on mi je reko da je najbolje uzeti 40...ali ova felga nema ET od 40...tako najbolje je 45....samo necu da mi je guma izbacena previse... vidjo sam par auta sa izbacenim felgama izgleda pravo glupo...a u slucaju da spustim auto za par Cm...imali onda razlike u ET ili gumama?

hvala!
 
Član
znas kako uzmes ET45 pa ako ti je previse uvuceno onda odradis distancere koliko ti treba i za toliko izbacis felnu i gotova stvar ;)
 
Član
na vwclub croatia momak ima 8J 18ke ET35 i grebe mu, pa ti sad gledaj.. kad ti bude full natovaren auto, grebace 100% na tom ET-u
 
Član
Astra je napisao(la):
na vwclub croatia momak ima 8J 18ke ET35 i grebe mu, pa ti sad gledaj.. kad ti bude full natovaren auto, grebace 100% na tom ET-u

pa necu uzmati nista ispod 45... samo me interesuje od prilike koliko ce 45ET viriti ? i hoce li uopste viriti?
 
Top