Pitanje vezano za cinceve?

Pitanje vezano za cinceve?

Poz muzicari , zanima me samo kakvu ulogu igra kvaliteta cinceva ? Ako ima i to neke veze da uzmem neke kvalitetnije sad su mi oni najjeftiniji , koje bi vi predloziti a da nije sad neka zara
 
Član
Pa ime veze :D

To ti i jeste ponajvazni kabal koji utice na kvalitetu zvuka :icon_smile:
Signal koji ti njime prolazi je najslabi i zbog toga podlozen je smetnjama :icon_rolleyes:
Tako da kvalitet izrade utice na zvuk ,da ces primijetit neku drasticnu razliku u kvaliteti zvuka ono waaoooo :icon_eek:na jeftinim odma i manje kvalitetnim :D i skupljim chinchevima i neces bas al radi kvalitetnije izrade bolje izolacije kod skupljih manje je sumova itd...ma ajd neka gruva jeb...SQ , SPL je bitan samo nek nabija :D

Uzmi kod Muhe neki u cjenovnom rangu od 30-40 KM i bit ce OK imas DLS-ovih finih ;)
 
Član
Zavisi ti i od opreme koju trenutno posjedujes,ako ona nije neke kvalitete nemas onda potrebe za nekim extra ulaganjima.
Kao sto Adi kaze neki obicni ce ti biti sasvim dovoljni.Pravi audiofilski kablovi mogu biti dosta skupi,jer posjeduju posebnu izolaciju,zile kabla su drugacije slozene,leme se srebrom,posebni cinc terminali i slicno...
Evo jedan primjer audiofilskog Van del Hul kabla :


Uploaded with ImageShack.us;)
 
Alpine Type R 15" sa Alpine MRP-M1000 pojacalom sve to na JVC AVX44 multimediji , trenutno su mi oni ofirni providno plavi kablovi tj cincevi , plus je kupljen 50mm2 od Bekira , akomulator Exide stize i eto jos su mi ti cincevi ostali da i to stavim sta bolje , sta mislite o ovim cincevima?

http://www.pik.ba/artikal/120386/cinc-kabal-mohawk-sa-remont-mzn-5-0m/
 
Član
Mohawk je firma koja radi samo kablove tako da biti ce sasvim dovoljni za trenutni setup ;)
 
nista onda mohawk ce da bude ;) a i lijepo izgledaju , imam onda samo jos jedno pitanje , DVD mi nema 2 izlaza za sub pa sam uzeo onaj duplikator Y isto one fush marke plave providne , da li moram i to mjenjati ili?
 
Član
Nemrin je napisao(la):
Mohawk je firma koja radi samo kablove tako da biti ce sasvim dovoljni za trenutni setup ;)

netacno :D pa vidi sta sve samo ovaj iz gradiske prodaje od te marke :icon_smile: http://www.pik.ba/?trazilica=mohawk
 
Član
kad se uzme u obzir tvoj popis komponenti neki phonocar cincevi sasvim ok ce odraditi posao...najlaksa opcija je da odes kod muhe i uzmes njih ili neke bolje DLS npr.
ja licno da mogu sad birati uzeo bi ovako nesto:

P3220148.jpg


P3220151.jpg


to su US Blaster trostruko oklopljeni...dobar kabal,dobri konektori,navodim samo pimjer,ne kazem da to moraju biti bas ti...
ali posto zivimo gdje zivimo ipak bi se odlucio na soluciju iz prve recenice jer je tako najjednostavnije...
 
Top