Pitanje u vezi zakona...

Pitanje u vezi zakona...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Znaci zaustavi me sad murija iza 11 prijava... i govori mi pandur da ukoliko nemam 23 godine ili ako ne posjedujem vozacku dozvolu 2 god nesmijem vozit iza 11 i ja sad njemu govorim pa reko imam vise od godinu ipo znaci sad kad napunim 2 god od polaganja mogu furat iza 11 kaze da... e sad citam zobs i ta info sto mi je dao pandur ne poklapa mi se malo... imate li vi kakvu info o ovome sto mi je pandur reko il mi je dao totalnu dezinformaciju... ??? da nije doslo do kakve izmjene il slicno???
 
Član
Vas dvojica ste malo polupali loncice, jedan prica jedno, drugi drugo :D

Pike, nije istina sta ti je reko, ja imam vise od 2 god, pa sam opet skoro dobio cestitku za istu stvar :D to sa 2 god iskustva vazi AKO si stariji od 23 god :p inace, do 23, ne mozemo voziti poslije 23 *khm* *khm* :D
 
Član
Tako je!!!
Znaci da bi vozio posle 23h moras imati:
Vozačku dozvolu dvije godine ili duže i 23 godine starosti ;)
 

Eko

Član
ja imam skoro 3 godine vozacku i "ne smijem" voziti poslije 23h do moje 23 godine... najgluplji zakon, ali doduse niko me dosad nije peglao za to.
 
Taj ti je rekao ispravno samo problem je u tome sto ih vecina drugacije shvata taj zakon odnosno na svoj nacin primjenjuju.Posto se nalazi u sklopu clana o pocetnicima ta zabrana za upravljanje ispod 23 god znaci i da se odnosi na POCETNIKE odnosno one koji imaju manje od 2 godine vozacku dozvolu.Al posto je nasa policija vrlo nedokazna i malo ih je koji na ispravan nacin primjenjuju zakon ne vrijedi se dokazivati. I ja bi do sad puno puta platila tu kaznu da se radilo o starosti a ne vremenu posjedovanja vozacke, al eto valjda imam srece pa naletim na neke s kojima se ne mora dokazivati:icon_biggrin:
 
Član
e jbg bash je teski smrad :(:( ja se ponado i jos ga pitam jesil siguran kaze jesam moras imat 2 god vozacku i mos vozit iza 11 grrrr :p
 
Član
Pih..Vish po Novom nas startaju radi tog zakona, dok u Vitezu i Busovaci u kasnim jutarnjim satima, prolazimo bez problema.... :S
 
Član
Ja imam 21 god. pa me niko odavno nije ni pitao za to sto vozim poslije 23h... Ja sam mislio da je dovoljno isputniti uslov da imas vozacku preko 3g i miran si... Bar je tako kod nase policije, mada me nisu gnjavili ni kad sam imao dvije godine vozacku... Jesu me samo par puta opomenuli.... Kod nas svako primjenjuje zakon kako mu se cefne... U sustini ispada da manji grad ima jaci VIP (veze i poznanstva) i bolji zakon....:icon_biggrin:
 
Član
da da,i ja sam imo vozacku skoro 4 godine i manje od 23 godine i zezo me opet :)
al na kraju upali at vozacka,kazem ja jednom,ne interesuju me ti vasi zakoni ja sam iz austrije ahhahaha,a samo at vozacku imam :D:D
 
Član
Najdebilni zakon... sta ja sad radim trecu smjenu i moram taxijem kuci ? Wtf? Al' jebiga na balkanu me nista ne cudi.


btw - je l ima odredjeno od 23 do kolko ne smijes vozit ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top