Pitanje u vezi uvoza auta u Bih

Pitanje u vezi uvoza auta u Bih

Član
Planiram uvesti iz Njemacke golf 4 tdi, 2000godina, cijena je gore oko 2000e......pa me zanima kad dovezem auto u bih koliko cu imati jos davanja prema drzavi(carina+porez+homologacija) i naravno da li se moze uopce uvest to auto???

Hvala
 
RE: Pitanje o vezi uvoza auta u Bih

moras da vidis prvo da li mu je motor euro3 a ja mislim da nije u toj godini bio al provjeri , onda imas homologacija pa tablice pa carina i porez mislim da te za golfa to sve izadje oko 1500-2000km
 
Član
RE: Pitanje o vezi uvoza auta u Bih

pazi da te tamo ne zeznu za taj euro 3, znam nekoliko slučajeva, čovjek kupi auto doveze ga ovamo i ispostavi se da nije euro 3 motor, većina modela 66kw i 81kw to godište nisu euro 3
 
RE: Pitanje o vezi uvoza auta u Bih

AUTO LIJANOVICI
Centar za homologaciju vozila

Mostar
Tel.: 036 514 444
Mob.: 063 368 641

Široki Brijeg
Tel.: 039 384 160
Mob.: 063 328 260

fino zovnes i provjeris taj auto bi trebao biti euro3 od neki dan sam radio papire za nekolika golfa i passata 2000god. svi su bili euro 3

a carinu i porez provjeri u nekoj špediciji ima ih dosta u tvom kantonu/županiji
 
Član
RE: Pitanje o vezi uvoza auta u Bih

ok, ja mislim da je euro3 ali provjerit cu naravno...znaci carina i porez najvjerovatnije idu po kataloskoj cijeni auta, znaci da nebi pomoglo da radim manji racun??

i da, jeli neko uvozio auto iz Njemacke?

kako ide ta procedura, na granici SLO-HR, pa na HR-BH?
 
Član
RE: Pitanje o vezi uvoza auta u Bih

druze, pricao sam neki dan sa inžinjerom koji radi na homologaciji...
ne mora značiti ako je euro3 motor da se može uvesti...
imaju oko 100 stvari koje moraju zadovoljiti euro3 standard...
tako da, dobro se raspitaj oko uvoza...
najbolje ti je otici kod njih i provjeriti na licu mjesta...
 
BHT Ovisnik
RE: Pitanje o vezi uvoza auta u Bih

evo ti sve kako je mene izaslo
http://www.bhtuning.com/uvoz-vozila-detaljno-t-60339.html

provjeri po broju sasije da li se moze uvesti,obavezno izvadi EUR1 obrazac,mada posto si izljubuskog ti neces imati problema oko carine,ako mozes umanji racun,meni su u grudama mogli napisati vrijednost i manju nego na umanjenom racunu da im dadnem na kavu nesto,ali problem je sto auto moras cariniti tamo gdje si prijavljen,a u mom slucaju je to u Mostaru,gore široki,grude i to se moze,samo se oko toga jos raspitaj,neznam kako se vi vodite,ali se sve moze:icon_biggrin:
 
Član
RE: Pitanje o vezi uvoza auta u Bih

10ti broj u broju sasije mora biti 1, 2 ili 3 ni slucajno Y ili neko slovo,
a ako koga zanima oko prevoza ja prevozim aute iz njemacke, pa ako koga zanima nek se javi...
 
Član
Sve ok, znaci po mom nekom proracunu ugrubo...carina + porez + homologacija za ovo auto dodje oko 2000km...
 
Top