pitanje u vezi uredjaja za tjeranje pasa

pitanje u vezi uredjaja za tjeranje pasa

Član
evo nasao sam na piku ovaj uredjaj koji navodno kad se ukljuci ispusta neku frekvenciju ili sta vec i od kojeg kao psi bjeze. pa me interesuje da li iko ovo probao, da li radi i sta se tacno desi kad se to ukljuci, da li pas pobjegne ili se smiri ili nesto trece, znaci tacna reakcija psa, jer hocu ovo da uzmeme djevojci zato sto kod nje ima jako puno lutalica i vec su je par puta napali, ali ne bih zelio da joj se desi da ovo ukljuci i onda da ga jos vise razljuti i da je jos vise napadne ili nesto tako.

ovo je to: http://pik.ba/artikal/2529073/uredjaj-za-odbijanje-i-dresuru-pasa/
 
Član
Ja sam na policijskoj akedemiji prilikom polaganja certifikata ucio u tehnickoj zastiti o uredaju koji se zove UZ generator (ultra zvucni generator) koji radi na tom principu da emituje frekvenciju koja ometa pse ili jednog psa i bukvalno ga otjera i sprijeci od njegove namjere grickanja:icon_smile:

Taj uz generator koriste specijalci odnosno imaju ga u svojoj opremi
e sad ovo sto se prodaje na piku nisam siguran ali moze biti da je ok,,

Najbolje je ako mozes da se nades sa prodavacem isprobas na nekoj lutalici i ako radi kupi;)
 
ja imam isti uredjaj, identican dakle, kupio na ebay za 5-6 dolara. pa ovako, radi, ali na daljini od 2m psi bjeze (i to bjeze prilicno brzo i naglo, neki cak i slajdraju lol), a sve preko toga samo cudno gledaju odakle dolazi zvuk. radi na 95% pasa. (opet imaj za svaki slucaj i peper sprej u dzepu, ako nekog psa iznerviras s time :D)
 
Član
peugeot206 je napisao(la):
ja imam isti uredjaj, identican dakle, kupio na ebay za 5-6 dolara. pa ovako, radi, ali na daljini od 2m psi bjeze (i to bjeze prilicno brzo i naglo, neki cak i slajdraju lol), a sve preko toga samo cudno gledaju odakle dolazi zvuk. radi na 95% pasa. (opet imaj za svaki slucaj i peper sprej u dzepu, ako nekog psa iznerviras s time :D)

lakse ti je i jeftinije imati u djepu salamu :lol:
 
Član
ja sam kupovao to za pacove,na selu se pojavili, nema efekta...emituje neke ultrazvucne talase i jos neka kina...glupost zesca...valjda to za cuke radi...
ovo navodno kroz zidove prenosi te talase,pa bjeze ako su blizu zida...
 
Član
to smo nekada pravili od pluto cepova,. dosta puta je valjalo al bilo je kontra efekata,./bjeztnoge pokaka vas guzica/
al to je china mozda valja neko vrijeme al ce garant da se pokvari kada bude trebalo
 
Član
edoze je napisao(la):
ja sam kupovao to za pacove,na selu se pojavili, nema efekta...emituje neke ultrazvucne talase i jos neka kina...glupost zesca...valjda to za cuke radi...
ovo navodno kroz zidove prenosi te talase,pa bjeze ako su blizu zida...

Ovo mi je rijesilo veliku dilemu hvala ti do neba ;) Imam problema sa pacovima na vikendici i bas sam imo namjeru kupovati ovo sr biiiiiiip a nije nimalo jeftino ;)
 
Član
hvala svima na odgovorima i objasnjenjima, ma ja cu njoj ovo uzet pa haj koliko traje nek traje, nadam se da se nece brzo pokvarit :icon_biggrin:
 
ja koristim vec pola godine, jednom promjenio samo bateriju /9v/, i jos radi, uvijek nosim u dzepu, puno lutalica po gradu, pa dobro dodje :D pogotovo ako si na biciklu :D
 
Član
niksa je napisao(la):
edoze je napisao(la):
ja sam kupovao to za pacove,na selu se pojavili, nema efekta...emituje neke ultrazvucne talase i jos neka kina...glupost zesca...valjda to za cuke radi...
ovo navodno kroz zidove prenosi te talase,pa bjeze ako su blizu zida...

Ovo mi je rijesilo veliku dilemu hvala ti do neba ;) Imam problema sa pacovima na vikendici i bas sam imo namjeru kupovati ovo sr biiiiiiip a nije nimalo jeftino ;)

kod mene se nije pokazalo efikasnim...mogu ti preporucit otrov, kojim sam ih ja istrijebio...crven, mijesa se sa psenicom, i oni to jedu, samo ih nadjes krepane, al treba malo cesce provjeravat da se ne bi usmrdili i to:icon_smile:
uglavnom, efikasno je...a od ovih talasa, mozda smeta onim malim, al oni veliki i dalje piche kroz kucu ko ludi, iako je to mjesec dana ukljuceno bilo,eno i sad je...
 
Član
edoze je napisao(la):
niksa je napisao(la):
edoze je napisao(la):
ja sam kupovao to za pacove,na selu se pojavili, nema efekta...emituje neke ultrazvucne talase i jos neka kina...glupost zesca...valjda to za cuke radi...
ovo navodno kroz zidove prenosi te talase,pa bjeze ako su blizu zida...

Ovo mi je rijesilo veliku dilemu hvala ti do neba ;) Imam problema sa pacovima na vikendici i bas sam imo namjeru kupovati ovo sr biiiiiiip a nije nimalo jeftino ;)

kod mene se nije pokazalo efikasnim...mogu ti preporucit otrov, kojim sam ih ja istrijebio...crven, mijesa se sa psenicom, i oni to jedu, samo ih nadjes krepane, al treba malo cesce provjeravat da se ne bi usmrdili i to:icon_smile:
uglavnom, efikasno je...a od ovih talasa, mozda smeta onim malim, al oni veliki i dalje piche kroz kucu ko ludi, iako je to mjesec dana ukljuceno bilo,eno i sad je...

:icon_cry::icon_cry::icon_evil::icon_evil::icon_mad::icon_mad:
 
Član
emir_89 je napisao(la):
ne misli covjek na cuke, nego na pacove :D hahahha ovaj mislio edo tamani cuke otrovom :lol::lol:

:lol::lol::lol:

naveo primjer jer je isti princip, pa nije efikasno na pacovima...

al sto se ismijah:lol:
 
Član
Jarane, ako je iste kvalitete k'o elektricna "teaser" ogrlica koju sam ja kupio (pa ce srece kasnije uspio i prodati), a pretpostavljam da je isto made in CHAJNA, bjezi od nje na kilometar :cool: . Dzaba ces lovu bacit'. Imam psa kuci, i iz iskustva tvrdim da se 98% ovih lutalica po ulicama kojih se dosta raje toliko boji - više boji nas nego mi njih.
 
Top