Pitanje u vezi turbine za golf 4

Pitanje u vezi turbine za golf 4

Pozdrav svima,

crkla mi je turbina na golfu 4 1.9 TDI 101 KS, prakticno se raspale lopatice jer je dospjelo strano tijelo do nje, da li je bolje da repariram svoju kod nas, ili da uzmem repariranu turbinu iz njemacke 350 - 400 e? I jos jedno pitanje, dali pase turbina od golfa 4 131 KS ili 150 KS, i dobijam li sta s tim ako pase, na snazi, izdrzljivosti ili nesto trece? :icon_rolleyes:

Hvala na odgovorima unaprijed
 
Član
Ne pašu samo nosači od turbine za 131 i 150 konja. Ja imam isto golfa 101 ks, i reparirao sam nedavno kod nas. Za sada sam zadovoljan.
 
šole je napisao(la):
Ne pašu samo nosači od turbine za 131 i 150 konja. Ja imam isto golfa 101 ks, i reparirao sam nedavno kod nas. Za sada sam zadovoljan.

Aha, a gdje si reparirao? Pa mogu li se ti nosaci zamjenit? Pozz
 
Član
ViperSnake85 je napisao(la):
šole je napisao(la):
Ne pašu samo nosači od turbine za 131 i 150 konja. Ja imam isto golfa 101 ks, i reparirao sam nedavno kod nas. Za sada sam zadovoljan.

Aha, a gdje si reparirao? Pa mogu li se ti nosaci zamjenit? Pozz

U Mostaru sam reparirao...Ja mislim da se mogu nosači nekako odraditi pa da pašu.
 
Član
reparirao turbo u Uzicama doduse kod mene je 81kw ASV motor
izduvni dio je stock a kompres. dio od 96 kw :123:
 
Član
ja bih ti preporučio da uzmeš novu, razlika je nekih 300 KM ali bar znaš da je nova i da te neće zajebavati...
reparacija nekad uspije nekad ne pa onda jebeš sebi majku što nisi uzeo novu...
i uzmi originalnu, jer ne može se samo turbina promijeniti i da imaš jači auto, ima tu još dosta toga, crijeva, N75 ventil, mjerač protoka zraka, dizne najvjerovatnije zato što te tvoje ne bi mogle pratiti tu jaču turbinu, osim ako bi to možda mogao čipovanjem uštimati, ali uglavnom puno je tu pizdarija i to skupih
stavi novu i čipuj auto, biće ko zmaj
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
ja bih ti preporučio da uzmeš novu, razlika je nekih 300 KM ali bar znaš da je nova i da te neće zajebavati...
reparacija nekad uspije nekad ne pa onda je*eš sebi majku što nisi uzeo novu...
i uzmi originalnu, jer ne može se samo turbina promijeniti i da imaš jači auto, ima tu još dosta toga, crijeva, N75 ventil, mjerač protoka zraka, dizne najvjerovatnije zato što te tvoje ne bi mogle pratiti tu jaču turbinu, osim ako bi to možda mogao čipovanjem uštimati, ali uglavnom puno je tu pizdarija i to skupih
stavi novu i čipuj auto, biće ko zmaj
da pa, osjeti se mala razlika al bez chip tuninga nema smisla to raditi.

al to da reparacija nekad uspije nekad ne, neznam bas da je tako.. ja sam vise puta radio reparaciju i nikad nisam imao problema a znam dosta ljudi koji su takodje radili reparacije i nisu se zalili.

Jedan od najvažnijih segmenata u remontu turbokompresora je ispitivanje i kontrola. Rotor svakog turbokompresora se balansira, a turbo ispituje na probnom stolu, poslednje generacije, koji podržava brzine rotora do 250.000 o/min

al opet kad skontas moze bit svasta, ljudi gledaju samo kako ce ko koga zeznut da uzme kes :icon_mad:
 
Član
i ja sam takodje radio reparaciju prosle godine u Uzicama i do sada nisam imao nikakvih problema cak sam dobio 1god garancije
 
Član
radio sam i ja reparaciju 5 puta i nikad nije dobro urađeno, doduše moja turbina i jeste malo zajebanija al jbg oni je nisu znali uraditi, sve je to bilo u garanciji pa mi je više dosadilo hodati Užice-Sarajevo pa sam se obratio direktno u Garrett u Engleskoj, požalio se na njihovog servisera u Užicu, da bi mi ljudi poslije par mailova odgovorili da se VNT turbina (varijabilna) ne može reparirati i da to što radi Turbo servis Užice radi bez njihovog ovlaštenja
fazon je u tome što se ta turbina ne može dobro kalibrisati, tako da nikada nećete dobiti prave njene vrijednosti...
uglavnom na kraju svakako moraš kupiti novu jbg...
ali zato i kažem kod nekoga uspije a kod nekoga ne, valjda ove malo zajebanije ne znaju uraditi
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
radio sam i ja reparaciju 5 puta i nikad nije dobro urađeno, doduše moja turbina i jeste malo zajebanija al jbg oni je nisu znali uraditi, sve je to bilo u garanciji pa mi je više dosadilo hodati Užice-Sarajevo pa sam se obratio direktno u Garrett u Engleskoj, požalio se na njihovog servisera u Užicu, da bi mi ljudi poslije par mailova odgovorili da se VNT turbina (varijabilna) ne može reparirati i da to što radi Turbo servis Užice radi bez njihovog ovlaštenja
fazon je u tome što se ta turbina ne može dobro kalibrisati, tako da nikada nećete dobiti prave njene vrijednosti...
uglavnom na kraju svakako moraš kupiti novu jbg...
ali zato i kažem kod nekoga uspije a kod nekoga ne, valjda ove malo zajebanije ne znaju uraditi
to prvi put cujem.. drago mi je da si podjelio sad vec rijeseni problem sa nama :cool:
i koliko te para dosla nova ak nije tajna
 
Član
Ja sam isto radio reparaciju turba prije 7 mjeseci, od tada presao 7000. Radio sam kod Ilija Burin u Sabcu...

Sta da vam kazem, ide sve normalno, ali se cuje ponekad da zvizdi, ali mislim da to nije onaj normalni zvizduk i da je tu nesto fusereno kod reparacija...

Vidjet cemo do kada ce, ja vam preporucujem da kupujete nove jer nisu puno skuplje a puno ste mirniji..

Meni kad je prvi put stigla sa reparacije nisu je bili dobro uradili, neki ventil je spao cim sam upalio auto pa sam poslao nazad. Onda su je vratili i sada je sve ok..
 
Član
Ako turbina nije puno ostecenja moze super da se reparira jer ko ima dobru opremu moze sve i da izbalansira pa da bude bolje nego fabricki :)

Ako je velika havarija na turbu i ako je mnogo osteceno dijelova onda je bolje kupiti novi turbo jer sve se moze popraviti osim ako je kuciste osteceno i tada se nesiplati stavljati i nove dijelove kad "temelj" nije ok.

Ne prave se nove turbine na Proximi Centauri, kod svemiraca, i to prave ljudi i ta prica da se nesto ne moze popraviti je besmislena.

I nov turbo moze biti ostecen i los, i vise nego repariran, i nije rijetkost da i nova auta imaju problem sa turbom.

Tako da je to sve stvar srece...

Najvaznije je da taj koji radi reparaciju ima iskustvo,znanje i opremu da to moze dobro uraditi.

Turbine na benzincima su mnogo problematicnije i teze za reparaciju od dizela.
 
Top