pitanje u vezi termostata

pitanje u vezi termostata

Član
poz drugovi. Danas sam isao ka kupim termostat za svog puga 1.4 HDI al kod nas nigdje nema :icon_sad:




sad mene zanima jel moram uzeti ovako u kucistu ili mogu samo ono unutra promjeniti? gledao sam na netu oko 100km dode ovako sa kucistem..
Sta vi mislite?
 
Član
Ne znam. Kod mene je drugačije i kod mene je benzinac, ali ne vidim razlog zašto ne bi moglo ako je moguće taj izvaditi iz kućišta. Ja sam uzeo neki što otvara na 88.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Ne znam. Kod mene je drugačije i kod mene je benzinac, ali ne vidim razlog zašto ne bi moglo ako je moguće taj izvaditi iz kućišta. Ja sam uzeo neki što otvara na 88.

ma svak nesto glumi samo po kompjuteru gleda i naruci ako hoces sve u kompletu, ali posto ne mogu ni to narucit onda cu morat naci negdje drugo.. videcu sa majstorom sutra da skinemo moj i da vidimo kakav je ovaj unutra pa uzet taki :)
 
Član
menso206 je napisao(la):
videcu sa majstorom sutra da skinemo moj i da vidimo kakav je ovaj unutra pa uzet taki :)

Upravo sam ti to htio reći. Ja sam sam skinuo, otišao i kupio "isti". Novi je bio deblji jedno ~ 1mm, pa sam ga malo teže vratio na mjesto. Radi već dugo bez problema. Dobra stvar kod Pežoa je što ne da da se pregrije, odmah mi počeo signalizirati da skače temperatura i upalio ono STOP, žmigavce, sve lampice,...;)
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
menso206 je napisao(la):
videcu sa majstorom sutra da skinemo moj i da vidimo kakav je ovaj unutra pa uzet taki :)

Upravo sam ti to htio reći. Ja sam sam skinuo, otišao i kupio "isti". Novi je bio deblji jedno ~ 1mm, pa sam ga malo teže vratio na mjesto. Radi već dugo bez problema. Dobra stvar kod Pežoa je što ne da da se pregrije, odmah mi počeo signalizirati da skače temperatura i upalio ono STOP, žmigavce, sve lampice,...;)

u mene ventilator pali tek na 95 stepeni a 2 brzinu pali na 100 i ovo ljeto kad sam vozio puno auto uz brdo stalno je bila na 100 stepeni. smetal mu ista sto se toliko ugrije?
 
Član
menso206 je napisao(la):
u mene ventilator pali tek na 95 stepeni a 2 brzinu pali na 100 i ovo ljeto kad sam vozio puno auto uz brdo stalno je bila na 100 stepeni. smetal mu ista sto se toliko ugrije?

Šta će mu smetati? Ja sam prvu brzinu ukinuo na svom, samo me nervira. Ako ti je rashladna tečnost u motoru, nemaš brige, ona ne ključa na 100, već na malo više.;)
 
Član
Šta će mu smetati? Ja sam prvu brzinu ukinuo na svom, samo me nervira. Ako ti je rashladna tečnost u motoru, nemaš brige, ona ne ključa na 100, već na malo više.;)
[/quote]

jes antifriz :icon_smile: ljepse mi vidjet kad je temp oko 90 hehe a ovako mi je stalno ispod 70 jedino ako bas dugo idem uz brdo onda dode do 95 i ventilator se pali. zato trebam termostat nek bude kako treba :icon_smile: hvala Ogy ;)
 
Član
Franki je napisao(la):
Sto puta je nekako bolje kad je 80-90 temeratura. :D
Samo sto je sad hladno...;)

ovako mi je bilo i kad je vruce, uvijek varira ako ga stisnem ili ako je brdo vise se zagrije ako idem niz brdo onda se ohladi skroz. kaze majstor termostat mi otvoren moram ga promijenit. a to sto kazes da je bolje kad je 80-90 jes sigurno i mirnije radi i ljepse ide, al malo kad je u mene na 90 hahah bice uskoro :)
 
Top