pitanje u vezi sr402? Ima li sanse?

pitanje u vezi sr402? Ima li sanse?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
e valjda je tema na mjestu..
par savjeta ovih nasih rejsera..
scirocco 1.8B karbas 90KS
Imam li ikakve sanse sa njim,jbg, da mi je da vozim malo ove sezone a necu stici ubaciti 16-ku..mozda stignem tek za dva mjeseca..
ide dobro,vozio sam od rodjaka gti-a, 1.8 8V, ne ide nista bolje od mog scirocca..
i ima li sta brzinski da odradim na njemu da ide kolko tolko bolje..do sad sam samo skinuo srednji lonac,stavio remus, ocistio karb. stavio mjenjac od gti 8V, stavio NGK svjecice..nove gume,diskove ventilirajuce,plocice...i povadio sve iz njega osim instrument table i svog sjedista..
imal jos sta..osim delorto karburatora i tih fazona..i inace,sta bi dobio sa njima, jel bolje to ili KR? hvala
 
pa ako je sve ok sa autom trebao bi moci voziti u 17 klasi, takav kakav je..
najbolje ti je da nadjes nekog ko ima izmjereno vrijeme auta 16 visoko ili knap 17 i da se sa njim probas..
ako ste tu negdje, onda mozes voziti.. ako ti puno bjezi, onda voznja znaci samo za svoj cejf, ali bez realnih sansi da ista ostvaris..

pozz
 

sUx

Član
prodavace se sa mog keca orginalna usisna grana dbillas od 8v za 2 dupla dellorto karburatora pa ako budes zainteresovan imas pm
 
Početnik
silverstar je napisao(la):
pa ako je sve ok sa autom trebao bi moci voziti u 17 klasi, takav kakav je..
najbolje ti je da nadjes nekog ko ima izmjereno vrijeme auta 16 visoko ili knap 17 i da se sa njim probas..
ako ste tu negdje, onda mozes voziti.. ako ti puno bjezi, onda voznja znaci samo za svoj cejf, ali bez realnih sansi da ista ostvaris..

pozz

ma ide auto predobro..klasa 17, ne treba nista bolje,turisticka..samo da se vozi..a nemam nikoga s kime bi mogao voziti..jedino da dodjem u sarajevo u nedjelju i probam...inace kako idu prijave sad za nedjelju, kolko je, moze li na dan utrke ili?

sUx je napisao(la):
prodavace se sa mog keca orginalna usisna grana dbillas od 8v za 2 dupla dellorto karburatora pa ako budes zainteresovan imas pm

jesam,al sve ovisi od cijene..
 
Član
Izvadi sve iz njeg, ostavi samo satove i svoje sjedište i možeš ić ispod 17, taman za finala da odvezeš 16.6. Malo kalkulacije da ga zakočiš da ostane u 17 prije finala i to je to. Sa boljim karburatorom od fabričkog možeš ići i bolje od toga.
 
Legend
ma drug, nista od dellorto, ne isplati se to vozit svaki dan, ti karbasi ne da trose, nego srchu.. probaj ga na prvom raceu takvog kakav je, eventualno da ti neko nastima fino karb, i to je to.. nebih ja nista dirao pretjerano..
 
Član
Ma ukrči dvogrli weber 45 i neboj se cisternu iza sebe ima da upanes u 14 klasu :lol: !!! Ma ostavi ga tako nije to neki motor za tuning samo ga pošteluj i ti je to pozz!
 
Član
.nOKe je napisao(la):
ma drug, nista od dellorto, ne isplati se to vozit svaki dan, ti karbasi ne da trose, nego srchu.. probaj ga na prvom raceu takvog kakav je, eventualno da ti neko nastima fino karb, i to je to.. nebih ja nista dirao pretjerano..

Hehehe, ja sam na njima vozio godinama :p Treba ih znat prije svega jettovat, pa onda i uštimat :p
 
Član
to auto kada se maksimalno olaksa bi trebalo imati dobro vrijeme za 17 klase.
Kani se karbova i skupljaj pare za 16ku.
Eventualno da ti neko dobro postima taj karb,tj da ga malkice vise odvrne,mjenjac od 8V ce definitivno pomoci jer moze dugo vuci brzine,a nemas blokade na tom motoru,
gas dok ne crkne :D

Sad u nedjelju nece biti nikakvog race-a,odgodjen je,znaci prvi race ti je 25 i 26 april u Mostaru,
U Sarajevu ocekuj tek iza 10og maja.
 
Početnik
Dzenad je napisao(la):
Izvadi sve iz njeg, ostavi samo satove i svoje sjedište i možeš ić ispod 17, taman za finala da odvezeš 16.6. Malo kalkulacije da ga zakočiš da ostane u 17 prije finala i to je to. Sa boljim karburatorom od fabričkog možeš ići i bolje od toga.

sve sam povadio,ostala jos instrument tabla i moje sjediste..i prezadovoljan sam kako ide,zato mi je i naumpalo da pitam moze li se sa njim sta postici posto nisam nikad vozio sr.. karburator je ekstra,sve zivo sam izmijenjao, i sad je nastelovan sa manjim stangasom,nastimao da mi manje trosi,mada ne silazi potrosnja nikad ispod 10 litara... vjeruj da ide bolje od rodjakovog gti-a 8v, sa 112kW...ma probacu ga malo ovako,dusu da mu vadim,svejedno imam motor rezerve... a i grana izduvna mu je od gti-a,jos cu usisnu ispolirati i valjda se uleti u 17. klasu,turisticku..

Al_Galone je napisao(la):
to auto kada se maksimalno olaksa bi trebalo imati dobro vrijeme za 17 klase.
Kani se karbova i skupljaj pare za 16ku.
Eventualno da ti neko dobro postima taj karb,tj da ga malkice vise odvrne,mjenjac od 8V ce definitivno pomoci jer moze dugo vuci brzine,a nemas blokade na tom motoru,
gas dok ne crkne :D

Sad u nedjelju nece biti nikakvog race-a,odgodjen je,znaci prvi race ti je 25 i 26 april u Mostaru,
U Sarajevu ocekuj tek iza 10og maja.

ma bice 16-ka, to je definitivno,samo ne znam hocu li stici ove sezone, obecao mi je drug motor iz njemacke,pa volim da skupim para za njega.....
cuj odgodjeno sarajevo? ma ne ide mi se sa njm za mostar pa da se bezze tamo izofiram, nego cekacu ja sarajevo..

.nOKe je napisao(la):
ma drug, nista od dellorto, ne isplati se to vozit svaki dan, ti karbasi ne da trose, nego srchu.. probaj ga na prvom raceu takvog kakav je, eventualno da ti neko nastima fino karb, i to je to.. nebih ja nista dirao pretjerano..

ma stimam ja njemu karb saam, nista se ne brini..probam ga u sarajevu kad bude...

Sta bi jos mogao povaditi iz njega...smijem li branike skinuti,farove..?
 
Član
Ako kontaš samo za race, možeš skinut i karambolke i farove (zavisi na čije trke planiraš ići, pročitaj njihove pravilnike), ako hoćeš i na ulicu, onda moraju ostat ;)
 
Član
Neznam ja mislim da ako poskida farove i ostalo da nemoze u normalnu 17 klasu jer je bilo govora o super klasi tu spadaju svi motori sve kubikaže ako ti je gljiva vani, bez farova itd... samo neznam jeli to zazivilo ;) ;)
 
Ma Oggy druze, ima da scirocco zapali stazu, ma moze u klasu 17 sigurno, al ipak drzi se ti ideje o 16v motoru, ne bih ja puno petljo sa karburatorima, osim ako nisi sejk pa imas naftnu bushotinu hehehe
sala naravno...
Ma ima da scirocco ide ko zvrk, sretno, aBd mozda cu i ja na SR pa se vidimo svi skupa ;)
 
pozdrav...imam audia A4 1.8 t 150 ks....zanima me koju bi po vasoj procjeni vozio klasu?kasnije bi chipiro auto...hvala unaprijed...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top