Pitanje u vezi radara-kamere ??

Pitanje u vezi radara-kamere ??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
posto je kod nas tek postavljena prva pretpostavljam da vii imate vise iskustva... na semaforu sad prodjem bilo crveno al je bilo dopunsko zeleno za skrenut desno i ja fino skrenem desno kad bup dva bljeska iza naravno mene slika... eh ovako pretpostavka br.1 je da nisu spojili taj mali dopunski nego on slika sve i ukoliko dodje im slika tamo a vide da sam skrenuo desno oni je brisu i nikom nish... br2 ukoliko mi dodje poziv i slika onda se na slici mora vidjeti da ja skrecem desno i da gori zeleno dopunsko... jedini belaj je sto mislim da nisam izbacio zmigavac na vrijeme al mora se jasno vidjeti moja putanja i zeleno dopunsko... jel neko od vas slucajno cuo ili imao ovakav slucaj... ????
 
Član
ja jos nikad takvih problema (hvala bogu)...al mislim da je to sve povezano i sa tim dopunskim znakom i da ti ne bi trebao imati problema nikakvih...mislim da je sve uredno...al ipak ces vidjeti sta ce biti u sledecih 15 dana!!!
 
Član
Pa nebi trebalo...
A jel ima u toj traci na asfaltu onaj pick-up senzor izljeven u asfaltu? znas na sta mislim?

Posto sam vidio na pofalicima, u lijevoj traci nema, samo u one ostale tri?
Logicno bi bilo da ako prodjes skroz lijevom trakom i nastavis pravo ili lijevo bezobzira koje je svjetlo da te nece uslikat?
Mislim da "ono" kako god se zvalo sto su stavljali u asfalt da je to neki detektor mjerac koji daje info koliko brzo auto ide ili prolazi kroz crveno pa na osnovu toga slika?

jel ko prostudiro ovo :) ?

To Deyo majstore ;)
Sve se vidi na toj prezentaciji, samo sto kod nas nema ovih duplih senzora iza semafora, vec prije semafora i to po jedan. U onoj traci u kojoj nema senzora mozes proci 500km/h bez blica :) ?
aaaight? :)
 
Član
ma joj ja kad sam proso zeleno dopunsko se tek bilo upalilo stoga kad me slikalo jos je gorilo... tako da onom slikom mogu ih samo istuci :) ito po celu ukljucujuci i komesara...
 
Član
@pike
Koliko si brzo isao tj usao u raskrsnicu..da nisi druze "gasovo" preko senzora pa te "opalio" zbog brzine??:icon_question:
 
Član
U Sarajevu na glavnoj cesti, u trakama za skretanje lijevo i desno, nema senzora. Ako je stvarno bilo dopunsko svjetlo upaljeno i ti skretao desno, a da se i vidi to dopunsko, nece biti problema. No ako si kojim slucajem nagazio traku za pravo - i tad te uslikao, a ima i posebna traka za odvajanje, tad ce ti doci kazna za crveno i morat ces je platiti. Znaci ako si zeznuo prestrojavanje, to je do tebe...
 
Član
ma nit sam isao brzo nit sam fulao traku nego glat cisto iz desne trake skrenuo desno... evo sjedam u kola idem isto ponoviti pa da vidim a nepada mi na pamet platit kaznu srusit cu kameru nema boga da mi prisiju prolazak kroz crveno lijepo je gorilo dopunsko i skrenuo sam desno a koliko sam vidio u betonu nema razlike izmedju ove 3 trake znaci identicni su senzori i za desnu i za lijevu traku... to su oni neshto pogresno napravili a ako mi prisiju kaznu srusicu kameru dedemi... :D
 
Član
Pike_gti je napisao(la):
ma nit sam isao brzo nit sam fulao traku nego glat cisto iz desne trake skrenuo desno... evo sjedam u kola idem isto ponoviti pa da vidim a nepada mi na pamet platit kaznu srusit cu kameru nema boga da mi prisiju prolazak kroz crveno lijepo je gorilo dopunsko i skrenuo sam desno a koliko sam vidio u betonu nema razlike izmedju ove 3 trake znaci identicni su senzori i za desnu i za lijevu traku... to su oni neshto pogresno napravili a ako mi prisiju kaznu srusicu kameru dedemi... :D

i ako te uslikalo i ako ti dodje kazna (prvo dodje poziv) i odes kod njih i fino ti covjek pokaze sliku na kojoj se jasno vidi koje je svjetlo na semaforu
 
Mene je maloprije uslikala kamera kod interauta (OPET). Skontao sam u cemu je problem sa ovom konfiguracijom, a evo i slika:

Scenario 1:
[attachment=12242]

Scenario 2:
[attachment=12241]

Pa vi sad njima dokažite da ste prošli kroz zeleno!?

Ja ovuda prolazim skoro svaku noć, a ovaj mene slika kada naletim na ovakav scenario br.1. To se dešava u 50% mojih prolazaka.
 
Član
e jesi ga proucio svaka ti cast,ja vise proucavam protumjere,ima nekih shema al slabo

p.s nabavio sam origigi kabal da spojim stejsn u autu,ono neki dan eso te zvao za to
 
Član
Ove kamere u Sarajevu nemaju ta dodatna svjetla, al rade pravo jucer i danas. Malo malo nekog slikaju, valjda su oborili ogranicenja il sta vec...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top